Skocz do zawartości

hubertus

Użytkownicy
 • Ilość treści

  64
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O hubertus

 • Ranga
  XF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

452 wyświetleń profilu
 1. Przyczyną może być zbyt luźno wchodzący konwerter lub nabój, wtedy piórko leje obficie. Niestety, taki urok piórek z wciskaną skuwką :), przy ściąganiu wytwarza się podciśnienie, dlatego wciskane skuwki mają mały otworek wentylacyjny, mający zapobiegać zjawisku. Otworek ten często powoduje szybsze wysychanie pióra, zakręcane są pod tym względem lepsze.
 2. Gdzie kupiłeś narzędzia do MB i jakie?, ja mam jedno do tłoka od Aurory.
 3. No cóż, z piórami kolekcjonerskimi różnie bywa, niektóre z latami zyskują na wartości, inne wręcz przeciwnie.
 4. Rzeczywiście ładne, proste, skromne i eleganckie.
 5. Faktycznie to superflex Filmik porównawczy z Opitmą, do popatrzenia. http://Aurora Optima Flex Nib Fountain Pen Review and Comparison Writing
 6. W Aurorze się postarali, stalówka rzeczywiście jest bardzo miękka, można bez wysiłku różnicować kreskę, oczywiście samo piękne pisanie to inna bajka. Porównałem w sklepie flexującą z normalną stalówką Aurory – różnią się bardzo, flexująca jest sporo dłuższa i szczuplejsza od tradycyjnej.
 7. No właśnie jak pisał poeta: Nie to piękne, co piękne, ale to, co się komu podoba. Widzę że temat mocno drażliwy, zgadzam się z tym że Chińczycy są w stanie wszystko spieprzyć i na tym polega różnica między estetyką europejską a chińską, uroda to kwestia niuansów, a prościej mówiąc – za dużo grzybków w barszczu i niezjadliwe.
 8. To się niestety zdarza Ale trudno odmówić urody włoskim klasykom lub ponadczasowym Pelikanom?, niestety ładne na ogół jest drogie. Chińczycy żeby niewiem jak się starali i tak nie zrobią ładnego pióra, ja zawsze znajduję w nich dysonanse, zwyczajnie brakuje im stylu. Ps. Nie piszę o właściwościach piśmiennych, tanie pióra też miewają doskonałe stalówki
 9. Owszem pisać da się prawie każdym piórem, ale jest jeszcze coś takiego jak chęć otaczania się ładnymi przedmiotami i pióra do tych przedmiotów należą.
 10. Pokusa nieodparta, jest śliczna, dzięki
 11. Wiem i zazdroszczę, możesz napisać coś o stalówce – czy miękka/twarda, gładka Itp.
×
×
 • Utwórz nowe...