Skocz do zawartości

Mary

Użytkownicy
  • Ilość treści

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Mary

  1. dzięki za próbkę na papierze moleskine - przynajmniej wiem, czemu go nie chcę
  2. Płowieje. Po 15 latach notatki prawie nieczytelne.
  3. Tylko świeżo zatankowany atrament ma taki jasny kolor. Im dłużej jest w piórze, tym ciemniejszy, a jeśli zdarzy mi się nie pisać piórem z tym atramentem np. 2-3 tygodnie, to pierwsze kilka linijek tekstu jest prawie nie do poznania - bardzo ciemny kolor, miejscami z połyskiem.
  4. Aż musiałam sprawdzić: mam zdecydowanie bardziej niebieski, na pewno nie szary. Kolor bez polotu, fakt, suchy, fakt, ale inny niż na fotkach.
  5. Nie lubię typowo niebieskich atramentów i nigdy ich nie używałam, a że piszę tylko piórem, a linia 4001 jest łatwo dostępna - w szkolnych zeszytach mam wszystkie kolory tych Pelikanów. Najszybciej blaknie różowy, co już pisałam, miejscami w ogóle nieczytelny po 10-12 latach. A z kolei turkus dziwnie się zachowuje i z ciekawością czekam na Twoją recenzję
  6. Jeden z moich ulubionych atramentów, podstawowy przez całe szkolne lata, więc pewnie sentyment gra tu rolę Zaletą jest jego trwałość, notatki bez zmian po 20 latach.
  7. Kolor rzecz gustu, ale blaknie. Koszmarnie blaknie, już po 10-12 latach miejscami trzeba się domyślać, co było napisane.
  8. Różowego 4001 już nie ma? Był chyba tylko w nabojach. @visvamitra - zaczynasz serię recenzji 4001? Fajnie by było
  9. Faber Castell Loom - imho ładniejsze niż Basic. Super stalówka, nie zasycha nawet odłożone na dłuższą chwilę, pisze niezawodnie.
  10. Przełożyłam stalówkę z Plumixa (M), u mnie nie ma problemu z podawaniem atramentu. Używam naboju i atramentu J. Herbin (napełniam strzykawką ). Dzięki za pomysł z podmianką stalówki, dla mnie wąska sekcja w Pilocie MR jest bardzo wygodna i dobrze mi się pisze, nieporównywalnie lepiej niż Plumixem.
  11. Mary

    Sepia

    Dopisuję się do klubu miłośników Lie de The Kolor świetny, zwłaszcza na szerszych stalówkach.
  12. Faber Castell Loom ze stalówką EF. Pisze jak żyleta i wygląda na niezniszczalne.
  13. Mój lekarz też nie umie Aczkolwiek to nie psycholog, może dlatego.
  14. Bo ja nie. Mam wtedy zupełnie inne pismo (trudno wtedy mówić o charakterze pisma - długopisem po prostu gryzmolę), piszę dużo wolniej. Od dociskania boli mnie ręka. Jak słabiej dociskam - to mi przerywa. Właściwie umiem pisać tylko piórem. Poza piórami używam tylko cienkopisów (nie trzeba dociskać przy pisaniu) i ołówków. Pióra noszę w torebce, na ogół w małym piórniku (takim na 3 pióra) ale czasem luzem. Nigdy żadne nie wylało. Za to dwa czy trzy razy rozlały mi się długopisy - torebka do wywalenia. Po prostu jestem niekompatybilna z długopisami. Z tymi żelowymi i z piórami kulkowymi też. Dla mnie do pisania służy stalówka. I klawiatura A piórem piszę, odkąd się nauczyłam pisać, czyli ponad 25 lat Nie zbieram piór (mam w sumie wszystkich chyba 12, z czego większość w codziennym użytku - różne kolory atramentów), za to intensywnie ich używam. Nie są jakieś wypasione - fakt, tylko jedno to no-name, ale też najwyższym modelem w moim piórniku jest Pelikan M250 (co ciekawe, przez jakieś 15 lat codziennego użytkowania nie byłam zainteresowana sprawdzeniem, jaki to model - zrobiłam to dopiero po rejestracji na tym forum ). Umiem bardzo szybko pisać piórem, mam dość ładny, czytelny charakter pisma. I dopiero przeglądając to forum - na które trafiłam, bo po kilkunastu latach intensywnej eksploatacji jedno z piór mi zaschło - Vector, dzięki Waszym wskazówkom zreanimowany - dotarło do mnie, że bardzo mało ludzi pisze piórem. Wśród moich aktualnych znajomych - nikt. Wśród znajomych studenckich - parę osób może (btw, w tym Ewa Landowska, która wtedy zaczynała się zajmować kaligrafią). A Wy? Jak Wam idzie pisanie nie-piórami?
  15. Mary

    Sepia

    Dziękuję za porady, Lie de The jest już w drodze Mam nadzieję, że na pelikanowskiej M będzie się dobrze spisywał (nomen omen). btw, visvamitra - widziałam Twoje zestawienie Herbinów (szacun za robotę!) i chyba mamy podobny gust
  16. Mary

    Sepia

    Dzięki! Właśnie o to mi chodziło, bo jako laik szukałam po nazwie atramentu "sepia", a np. Diamine Sepia jest pomarańczowy... Jeśli monitor nie oszukuje, to chyba Herbin Lie de The jest najbliższy ideałowi I przy okazji - Herbin Terre de Feu bardzo mi się spodobał, wprawdzie nie sepia, ale niejednoznaczny brąz (z różem?). I Coffee de Atramentis. A miało nie być kolekcji visvamitra - kawał świetnej roboty z tym zestawieniem
  17. Mary

    Sepia

    Chodzi za mną ten kolor. Co możecie polecić, żeby miało kolor sepii, nie brązu, czekolady, beżu, cynamonu itp.? Mile widziane cieniowanie. Nie miałam atramentu w tym ani zbliżonym kolorze, a że do pisania piórem mam stosunek mocno użytkowy, chciałabym kupić od razu TEN właściwy atrament do codziennego użytku, niekoniecznie tworzyć kolekcję Poza tym jeszcze: czy sepię nadal uzyskuje się z mątwy, czy są jakieś syntetyczne?
  18. Czy podmianka stalówki wymaga jakichś szczególnych zdolności manualnych albo narzędzi? Nigdy nie rozkręcałam Pilota.
  19. Ma lekko pękniętą skuwkę - oklejoną taśmą i w ogóle widać po nim, że dużo przeszedł. Ale naprawdę dobrze pisze, nic nie zasycha ani nie wylewa. No i sentyment... Mam jeszcze dwa vectory - jeden zasycha (ale to pamiątka...), drugi - skrobie. Więc tylko ten jeden się trafił niezniszczalny.
  20. Stały podręczny zestaw: Waterman Hemisphere, srebrny ct, zawsze z zielonym atramentem - podstawowe pióro do bieżącego pisania, wygodne, solidne, dobrze leży w ręce. Prawie nówka - ma ze 3 lata. Prezent. Pelikan M250, bordowy, z czarnym atramentem - leciutki i niezawodny, bardzo delikatnie fleksująca stalówka, idealny wtedy, gdy zależy mi na estetyce tekstu albo do długiego pisania (lekkość). Jest ze mną od 15 lat, towarzyszył mi na większości egzaminów. Nagroda w konkursie literackim. Parker Vector, fioletowy, z fioletowym atramentem - jest ze mną od chyba 20 lat i ma się świetnie. Niegdyś moje podstawowe szkolne pióro, teraz - dodatkowy kolor w najbardziej podręcznym piórniku. Po latach intensywnego użytkowania stalówka F stała się raczej M, ale i tak go lubię. Chyba trafiłam na jakiś wyjątkowo mocny egzemplarz. Prezent. Poza nimi używam na bieżąco paru innych piór, ale te 3 są moje ulubione (tak, wiem, że wątek z wykopaliska, ale fajny )
  21. Używałam czarnego Hero przez kilka lat w Pelikanie M250. Od paru lat używam w tym samym Pelikanie czarnego Pelikana 4001. W pisaniu są podobne, no może Hero jest troszkę bardziej mokry i dłużej schnie. Natomiast różnicę zauważyłam przy płukaniu pióra: po dłuższym używaniu Hero w spływaku wytrącają się czarne drobinki. Nie przeszkadzają w pisaniu, ale co kilka miesięcy przepłukuję pióra (nie ze względu na rodzaj atramentu - po prostu wszystkie co jakiś czas czyszczę), być może przy dłuższym nieczyszczeniu drobinki byłyby problemem. Notatki czarnym Hero nie blakną ani nie znikają - moje najstarsze mają 15 lat i nic się nie zmieniły.
  22. dzięki. A może masz pod ręką jakiś typowo turkusowy atrament, np. Pelikana czy Parkera, żeby zrobić fotkę porównawczą? Wtedy nawet z uwzględnieniem przekłamania koloru byłoby widać, czy się różnią i jak.
  23. czy ten zielony w rzeczywistości też jest taki turkusowy?
×
×
  • Utwórz nowe...