Jump to content

Pilot Inspektor

Użytkownicy
 • Content count

  713
 • Joined

 • Last visited

About Pilot Inspektor

 • Rank
  M

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

501 profile views
 1. Racja. Może wtedy faktycznie jakiś szafirowy niebieski, albo turkus. Jeśli jest taka opcja, to nadal proponuję KWZI jako producenta. żeby wspierać lokalne produkty.
 2. safety pen od Hero

  Chińczycy już od jakiegoś czasu potrafią wyprodukować pióro tłoczkowe w niskiej cenie i dobrej jakości (np wing sung 698) Ale tego się nie spodziewałem. https://www.ebay.com/itm/Hero-H718-Luxury-Fountain-Pen-10K-Solid-Gold-Medium-Fine-Nib-Silver-Grey/292396115622?hash=item44142aa6a6:m:m61iLjUUeQNiCKQO5OsOTfQ Inspiracja MB dość oczywista. Pewnie teraz pracują nad kopią pilota 823 albo caplessa
 3. Spotkanie urodzinowe KWZ w Warszawie

  Czy będzie możliwość zakupu atramentów?
 4. KWZI Kolor: ciemna zieleń/oliwka.
 5. Z nowych piór przychodzi mi na myśl Stub Lamy 1.1 który może pisać np w Studio. Ale to może być chyba ciut więcej niż potrzebujesz Chyba też jakiś ze starszych Pelikanów 140/400/400nn ze stalówką M mógłby spełnić założenia. Mam wrażenie że te pióra mają italica "z marszu". Albo może coś ze stalówek Pilota... http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/10211-sailor-h-m-nib/?p=94488
 6. Ja miałem Studio z plastikową sekcją takie: Był to podstawowy model, nie wiem czy nadal dostępny. Spoko pióro, ogólnie nigdy nie miałem problemów z jakością Lamy. Jeśli chodzi o Aion to podzielam zdanie visvamitry. Jeśli chodzi o wielkość piór, to fakt że zacząłem pisać pelikanem 140 (mniejszy od M200) spowodował wyrobienie nawyku pisania ze skuwka na piórze czego poprzednio nie robiłem. Nie wiem czy mam duże dłonie Polecam mimo wszystko przejść się gdzieś gdzie mają pelikany (nie są to aż tak rzadkie pióra) i pomacać osobiście.
 7. Pelikan to taki trochę ponadczasowy klasyk. Dobre pióra. Oprócz M200 popatrz też na M205 wersja ze stalowym wykończeniem. Wielkość taka sama. Platinum nie miałem w ręku. Widzę że ma złotą stalówkę, co jest plusem. Expert przy pelikanie to kawał pióra (jest większy, cięższy), ale jakościowo lepiej wypada pelikan. Hemisphere (nowa, aktualnie dostępna w sklepach wersja) to faktycznie trochę smukłe, "damskie" pióro.
 8. Pióro naprawdę cienko piszące

  Oprócz Platinum UEF, Sailor ma jeszcze stalówkę Saibi Togi, ale to "ciut" droższe pióra niż pilot penmanship
 9. Pióro ze ściętą stalówką do pracy

  Można też kupić wing sung 698, Pluminixa i je pożenić Ja dokładnie taką hybrydą ze stalówka M piszę w pracy. poprzednio pisałem też Pilotem 78g ze stalówką B.
 10. Czy ktoś z warszawy ma może taką maszynkę do rozłożenia Hero 100: A może jest inny patent żeby je rozebrać?
 11. Pióro do 50 złotych polskich.

  A czy nie jest to przypadkiem Sheaffer robiony przez Sailora (stąd może ten malezyjski trop )?
 12. Wing Sung 698

  698 nie jest jakąś ikoną designu, ale to kawał pióra. Piszę nim odkąd je dostałem, materiały przyzwoite (mam wersję transparentną) wręcz bardzo przyzwoite jak na chińszczyznę (chyba lepsze niż Lamy Vista które mam pod ręką), wielkość odpowiednia (+/- jak Vista). Jedyny minus że nie da się założyć skuwki tak żeby się trzymała na piórze. Pióro można samodzielnie rozłożyć i wyczyścić. Stalówki z 78g/plumixa itd pasują. Sam używam praktycznie od początku z Mką z plumixa i doskonale się sprawdza. Oryginalna wygląda na taką jak w 659, która nie jest zła. Jeśli wygląd pasuje to nie ma się co zastanawiać.
 13. Parker jotter czy vector?

  Jotter jest naprawdę mały. Ciężko pisze się bez nałożonej skuwki, do tego jest to cienkie pióro i mi się średnio wygodnie je trzyma. Lamy jest o niebo lepsze (dla mnie) także rozmiary stalówek są bardziej powtarzalne - bardziej trzymają normę.
 14. Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?

  Fajne to TWSBI. Ja w święta odebrałem to co przyszło do mnie jak mnie nie było w domu. czyli Lorelei/Lingmo i dwa Wing Sungi: 659 i 698. Lorelei to pióro mocno wzorowane na Sailor 1911 Standard Wing Sung 698 to całkiem przyzwoity piston filler chyba nie można mu zarzucić bycia ewidentną kopią jakiegoś konkretnego modelu, ale inspiracja TWSBI jest widoczna. A Wing Sung 659 to po prostu kopia pilota 78g. Tyle że dostępna w wersji demonstrator. Wszystkie pióra mają podobne stalówki, te same spływaki i piszą całkiem przyzwoicie. Lorelei wydaje się być odpowiednie do przerobienia na eyedroppera.
 15. witam ponownie

  W sumie jestem rejestrowałem się jakiś czas temu, ale przez ostatni czas nie miałem czasu na pióra, więc chyba wypada się przywitać ponownie
×