Jump to content

Pilot Inspektor

Użytkownicy
 • Content Count

  726
 • Joined

 • Last visited

About Pilot Inspektor

 • Rank
  M

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

689 profile views
 1. Pilot Inspektor

  Monteverde

  Mam zarówno Jinhao 992 jak i Lingmao. Lingmao też pęka na końcu korpusu (mam wersję przeźroczystą) ale jakość wykonania jednego i drugiego pióra jest nieporównywalna (na korzyść Lingmao). Widać to szczególnie jeśli po stalówce i spływaku. sposób mocowanie stalówki/spływaka jest zupełnie inny. Do Lingmao możesz przełożyć stalówkę pilota (np z modelu plumix/pluminix).
 2. Pilot Inspektor

  pelikan M205 LE 2018

  Może jest szansa na jakąś mini recenzję? Trochę waham się z zakupem, a obawiam się że wahanie doprowadzi tylko do tego że nie będzie już dostępne...
 3. Pilot Inspektor

  Magazyn Pelikan Passion 2018

  Widzę że pojawiło się info o europejskich hubach. Jak to wyglądało w zeszłym roku? Bo tu niestety nie widzę Polski
 4. Pilot Inspektor

  P.W. Akkerman Nr 26 Groenmarkt Smaragd

  Fajna zieleń Oba atramenty które recenzowałeś traktuję raczej w kategoriach "nie do pracy" ale ten mi się bardziej podoba
 5. Pilot Inspektor

  pelikan M205 LE 2018

  Mam dokładnie takie same odczucia. Choć w sumie kolor Pelikana nie jest zły, po prostu w zestawieniu z Monteverde wypada jakoś "blado"(?).
 6. Pilot Inspektor

  pelikan M205 LE 2018

  Atrament też mocno kusi. ktoś już próbował? jest chyba dostępny w bazarniku
 7. Pilot Inspektor

  pelikan M205 LE 2018

  Jakoś nigdy nie rzucałem się na edycje limitowane, ale w tym roku to chyba się zmieni
 8. Pilot Inspektor

  lamy safari all black

  Ja akurat mam chyba 2-3 szt. charcoal, bo kolor, faktura bardzo mi odpowiadają, a pióro ma tę wadę że po kilku miesięcznym użytkowaniu mat się "poleruje" Więc może i się skusze na All Black. Zobaczymy.
 9. Pilot Inspektor

  lamy safari all black

  Może ktoś już miał w ręce? zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy safari all black, a safari charcoal
 10. Pilot Inspektor

  wing sung 601 - vacumatic 2.0 ;)

  Szare pióro jest niestety po przejściach i nie jest sprawne.
 11. Pilot Inspektor

  wing sung 601 - vacumatic 2.0 ;)

  Mam gdzieś w pudełkach z chińszczyzną dwie sztuki starej wersji tego pióra. Jedno jeszcze pod "szyldem" Lucky (chyba 215) ze złoconą skuwką. Zrobię dzisiaj jakieś poglądowe zdjęcia jak nie zapomnę. Natomiast to co mnie zainteresowało to zmiana gumy na tłok. wydaje się to dobrym posunięciem, zarówno z uwagi na trwałość jak i efektywność napełniania. Ciekawe jak to wygląda w praktyce.
 12. Pilot Inspektor

  wing sung 601 - vacumatic 2.0 ;)

  wing sung 601 w nowej wersji plunger vacumatic: Na obrazku porównanie wersji z gumowym zbiorniczkiem i z tłokiem. Pierwszy raz widzę takie rozwiązanie. Czyżby chińscy producenci których zwykle kojarzymy z kopiowaniem rozwiązań byli w stanie wymyślić coś nowego? Czy takie rozwiązanie było już stosowane w innych piórach? Jestem ciekawy jak z jego trwałością. na pierwszy rzut oka wydaje się lepsze od klasycznego vacumatica... https://www.ebay.com/itm/wing-sung-601-Silver-Cap-Vacumatic-fountain-pen-fine-nib/263417301770?hash=item3d54e50b0a:m:m-8oKFq-8iTtZexPRFgnpng
 13. Pilot Inspektor

  KWZ Ink - rozdajemy Prezent Pióromaniaka na PWF

  Mnie najbardziej podoba się błękit #5. naprawdę soczysty niebieski (jeśli niebieski może być soczysty, bo niebieskie soki rzadko się widuje ;))
 14. Racja. Może wtedy faktycznie jakiś szafirowy niebieski, albo turkus. Jeśli jest taka opcja, to nadal proponuję KWZI jako producenta. żeby wspierać lokalne produkty.
 15. Pilot Inspektor

  safety pen od Hero

  Chińczycy już od jakiegoś czasu potrafią wyprodukować pióro tłoczkowe w niskiej cenie i dobrej jakości (np wing sung 698) Ale tego się nie spodziewałem. https://www.ebay.com/itm/Hero-H718-Luxury-Fountain-Pen-10K-Solid-Gold-Medium-Fine-Nib-Silver-Grey/292396115622?hash=item44142aa6a6:m:m61iLjUUeQNiCKQO5OsOTfQ Inspiracja MB dość oczywista. Pewnie teraz pracują nad kopią pilota 823 albo caplessa
×