Jump to content

Pilot Inspektor

Użytkownicy
 • Content count

  705
 • Joined

 • Last visited

About Pilot Inspektor

 • Rank
  M

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

451 profile views
 1. Pelikan to taki trochę ponadczasowy klasyk. Dobre pióra. Oprócz M200 popatrz też na M205 wersja ze stalowym wykończeniem. Wielkość taka sama. Platinum nie miałem w ręku. Widzę że ma złotą stalówkę, co jest plusem. Expert przy pelikanie to kawał pióra (jest większy, cięższy), ale jakościowo lepiej wypada pelikan. Hemisphere (nowa, aktualnie dostępna w sklepach wersja) to faktycznie trochę smukłe, "damskie" pióro.
 2. Pióro naprawdę cienko piszące

  Oprócz Platinum UEF, Sailor ma jeszcze stalówkę Saibi Togi, ale to "ciut" droższe pióra niż pilot penmanship
 3. Pióro ze ściętą stalówką do pracy

  Można też kupić wing sung 698, Pluminixa i je pożenić Ja dokładnie taką hybrydą ze stalówka M piszę w pracy. poprzednio pisałem też Pilotem 78g ze stalówką B.
 4. Czy ktoś z warszawy ma może taką maszynkę do rozłożenia Hero 100: A może jest inny patent żeby je rozebrać?
 5. Pióro do 50 złotych polskich.

  A czy nie jest to przypadkiem Sheaffer robiony przez Sailora (stąd może ten malezyjski trop )?
 6. Wing Sung 698

  698 nie jest jakąś ikoną designu, ale to kawał pióra. Piszę nim odkąd je dostałem, materiały przyzwoite (mam wersję transparentną) wręcz bardzo przyzwoite jak na chińszczyznę (chyba lepsze niż Lamy Vista które mam pod ręką), wielkość odpowiednia (+/- jak Vista). Jedyny minus że nie da się założyć skuwki tak żeby się trzymała na piórze. Pióro można samodzielnie rozłożyć i wyczyścić. Stalówki z 78g/plumixa itd pasują. Sam używam praktycznie od początku z Mką z plumixa i doskonale się sprawdza. Oryginalna wygląda na taką jak w 659, która nie jest zła. Jeśli wygląd pasuje to nie ma się co zastanawiać.
 7. Parker jotter czy vector?

  Jotter jest naprawdę mały. Ciężko pisze się bez nałożonej skuwki, do tego jest to cienkie pióro i mi się średnio wygodnie je trzyma. Lamy jest o niebo lepsze (dla mnie) także rozmiary stalówek są bardziej powtarzalne - bardziej trzymają normę.
 8. Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?

  Fajne to TWSBI. Ja w święta odebrałem to co przyszło do mnie jak mnie nie było w domu. czyli Lorelei/Lingmo i dwa Wing Sungi: 659 i 698. Lorelei to pióro mocno wzorowane na Sailor 1911 Standard Wing Sung 698 to całkiem przyzwoity piston filler chyba nie można mu zarzucić bycia ewidentną kopią jakiegoś konkretnego modelu, ale inspiracja TWSBI jest widoczna. A Wing Sung 659 to po prostu kopia pilota 78g. Tyle że dostępna w wersji demonstrator. Wszystkie pióra mają podobne stalówki, te same spływaki i piszą całkiem przyzwoicie. Lorelei wydaje się być odpowiednie do przerobienia na eyedroppera.
 9. witam ponownie

  W sumie jestem rejestrowałem się jakiś czas temu, ale przez ostatni czas nie miałem czasu na pióra, więc chyba wypada się przywitać ponownie
 10. Diamine: 150th Anniversary Safari

  Fajny kolor Dzięki za recenzję!
 11. Niekompletne Lamy i MB

  Możesz jeszcze zrobić tak: kupić takie pióro: http://allegro.pl/pioro-wieczne-lamy-studio-czarny-mat-i5077771578.html i przełożyć sekcję (to ta część którą pokazujesz na zdjęciu - w całości) Musisz tylko zwrócić uwagę na inne faktury sekcji i zastanowić się czy to będzie dobrze wyglądać. Tym sposobem będziesz miał nowe pióro z "pamiątkowym sercem" starego pióra a stalówka złota powinna mieć lepsze właściwości niż ta stalowa w oryginalnej sekcji.
 12. Niekompletne Lamy i MB

  lamy wygląda jak sekcja od modelu studio.
 13. Kaweco Classic Sport vs Lamy Vista

  dokładnie. tu masz wyjaśnione wszystko o tłoczkach
 14. Kaweco Classic Sport vs Lamy Vista

  Lamy ma dobre stalówki. Gładki, grube (gruba blacha) - solidne. Nie jakieś pitu pitu jak w pilocie 78g Plastik w vista jest taki sobie. Tzn nie zaskakuje ani super jakością, ani tandetą. W czarnym macie (safari) mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Choć w miarę używania ściera się faktura - "poleruje się".
 15. Mam podobne odczucia co do stalówek B (italic) pilota (akurat z 78g) co Ty. Dla mnie ta stalówka jest zbyt sucha. Mi, moim egzemplarzem dobrze pisało się jedynie przy użyciu niebieskiego parkera, Iroshizuku i "normalnego" atramentu Pilota. Może piszemy podobnie, może mamy pióra Pilota z podobną niedoskonałością. Lamy mi się dobrze pisze, a dodatkowo, jeśli szukasz czegoś z grubszą stalówką to jest 1.5mm albo 1.9mm italic. (B w plumixach i 78g to właśnie italic, B w lamy jest normalną "okrągłą" stalówką) Możesz też poszukać i kupić pióro + dodatkową stalówkę wtedy możesz ją zmienić samemu i raz mieć normalną/codzienną np M czy B, a raz Italic.
×