Jump to content

MarcinEck

Użytkownicy
 • Content count

  1,007
 • Joined

 • Last visited

About MarcinEck

 • Rank
  B
 • Birthday 11/10/1956

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  z Krakowa

Recent Profile Visitors

762 profile views
 1. Pióro F/M ~200zł

  @sotoranie drogi, a gdzieżeś Ty takie ceny znalazł? Piszę do Ciebie PW
 2. Pióro F/M ~200zł

  W cenie ok. 200 pln możesz znaleźć używanego Pelikana 120. Jeśli trochę dodasz to możesz kupić Pelikana 140 ze złotą stalówką 14ct. Żadne ze współczesnych piór w tej cenie nie może się z wymienionymi równać...
 3. Jaki tłoczek?

  Konwertery Montblanca dostaniesz w sklepie firmowym na Nowym Świecie. Jakiś czas temu kosztowały 35 pln
 4. @kerad - masz oczywiście całkowitą racje, tym niemniej dopóki tej informacji nie usłyszałem to jakoś sobie tego faktu nie uświadamiałem. Cieszę się, że Ty także uważasz, że to nie jest "spiskowa teoria dziejów" a tylko dosyć częsta praktyka służb wywiadowczych... Osobiście znałem pana, którego ojciec był fotografem w Krakowie, miał przed wojną atelier przy ul. Karmelickiej i którego zakład był jednocześnie skrzynką kontaktową "dwójki"
 5. O widzisz! To jest jakaś teoria...
 6. Tam gdzie byłem to niekoniecznie taki kolor ;-)
 7. Tylko co ten kolor ma wspólnego z pustynią?? (Encre du Désert to Atrament Pustyni (lub Pustynny)...) Dla mnie to taki trochę mocno przegotowany barszczyk... No ale jakby dawali w prezencie tobym przecie nie odmówił
 8. a cóż tak kolegę rozbawiło?
 9. Taką smakowitą informacje otrzymałem wczoraj od mego rozmówcy, miłośnika i znawcy Pelikanów i piór wszelakich... Powiada, że mówił mu o tym nieżyjący już kolekcjoner czy też naprawiacz piór z Wejherowa... Ponoć placówki G. Wagnera rozsiane po całym świecie były niejako przy okazji skrzynkami kontaktowymi dla wywiadu niemieckiego przed i w czasie II wojny... Ciekawe czy można by znaleźć jakieś dowody przemawiające i dowodzące prawdziwości tej tezy...? W zasadzie wydaje się to dosyć prawdopodobne i logiczne : w wielu miejscach w Europie i na świecie były przedstawicielstwa, sklepy czy wręcz wytwórnie Pelikanów GW. Admirał Canaris ogromnie rozbudował swoje służby i ponoć sieć wywiadowców i współpracowników Abwehry liczyła sobie ok. 30 tys. osób. Wtyczki i informatorzy byli wszędzie również w np. Turcji (Cicero), Am. Płd., czy nawet USA... Czy macie jakieś informacje mogące podbudować lub obalić tę emocjonującą tezę?
 10. Saluti dall'Italia

  Benvenuto! Czyli cześć i witaj!
 11. Jaki kolor atramentu do podpisów

  act authentique oznacza po francusku akt notarialny, więc pewnie Encre Authentique ma się tym kojarzyc
 12. Faktycznie VW tpo samochód dla ludu, zas mercedes to imię żeńskie. czyli tak jakbyśmy jeździli "Katarzyną", "Stanisławą" albo zgoła "Kordulą"., "Urszulą" czy "Petronelą" ;-)
 13. Atrament, tani atrament.

  No a ten atrament z sasiedniego watku?
 14. ZyCC - Navy Blue

  Kolorek podobny nieco do hinduskiego Camela
×