Jump to content

Fenthin

Użytkownicy
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

About Fenthin

 • Rank
  XF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Kraków

Recent Profile Visitors

255 profile views
 1. Pierwszy sklep jest jak najbardziej ok, zamawiałem tam parę rzeczy. Drugi też, to jedna z większych polskich księgarni internetowych.
 2. Przy tak cienkich powłokach platerowanych twardość ma drugorzędne znaczenie. Inna sprawa, że skala Mohsa do pomiaru twardości metali nadaje się tak, jak rok świetlny do określania wymiarów przedmiotów codziennego użytku. Na szczotkowanej stali najzwyczajniej w świecie nie są tak mocno widoczne rysy. To samo, jeżeli podłoże jest ze stali czy innego srebrnego materiału, CT nie widać takiej różnicy między podłożem, a powłoką w obecności czy to rys, czy przetarć powłoki. Stąd tak, srebrne CT to najlepsza opcja pod względem zachowania dobrego wyglądu przez dłuższy czas.
 3. Fenthin

  Pióro na studia

  Tyle, że Al-Star i "w miarę eleganckie" stoją ze sobą w sprzeczności. Raczej zastanawiałbym się nad Faber-Castell Loom i Pilotem MR.
 4. Fenthin

  Czy drogi długopis jest lepszy od tańszego.

  Kosmiczna technologia tkwi we wkładzie
 5. Fenthin

  Czy drogi długopis jest lepszy od tańszego.

  Różnica może tkwić w zastosowaniu trwalszych materiałów w mechanizmie. Czyli elementy metalowe w miejsce wykonanych z tworzywa. Wszystko inne? Umówmy się, długopis to skorupka na wkład. Tu nie ma kosmicznych technologii.
 6. Fenthin

  Czy drogi długopis jest lepszy od tańszego.

  Wydaje mi się, że najlepszą odpowiedzią będzie: Parker Jotter i Duofold Prestige. Stalową wersję pierwszego można kupić już za ~35zł. Duofold Prestige to ponad 1200zł. Czy sądzisz, że różnica ponad 1000zł jest wynikiem ogromnej przepaści w jakości, czy może jednak tym, że określona półka cenowa musi być obsadzona? Jotter to długopis dla mas. Duofold jest produktem premium.
 7. Dawno mnie tu nie było. Dziś musiałem pożegnać, mam nadzieję że jedynie chwilowo i uda się zrobić jakiś przeszczep, swojego dotychczasowego woła roboczego i zakupić nowego. Stanęło na Lamy Al-Star w kolorze Charged Green. Do kompletu Sailor Yama-Dori.
 8. Fenthin

  Jaki atrament do mojego pióra :)

  Zacznijmy od tego, jakiego koloru szukasz.
 9. Istnieją także szczelinomierze mosiężne, z tym że tu zaczynamy od 0,05mm. Co daje 0,002"
 10. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to szczelinomierz. Ta blaszka jest zwymiarowana w calach. 0,001" odpowiada 0,0254mm, a to żaden problem dostać szczelinomierz w tym zakresie.
 11. Fenthin

  Pytanie o Waterman Hemisphere

  Allure to zupełnie inaczej wyglądające pióro. Spójrz na szczyt skuwki, klips, zakończenie korpusu.
 12. Plumix jest piórem niesamowicie prostym w budowie. Co za tym idzie, można go rozłożyć na części pierwsze. Na początek rozbierz go, sprawdź stan wnętrzności i wymyj całość. A odpowiedź na Twoje pytanie rozbija się o Twój budżet.
 13. Fenthin

  To jest Sheaffer.. i co dalej?

  Fashion I? Ale z dokładnym oznaczeniem nie pomogę.
 14. Ambition jako przedmiot jest piękny. Ale jako narzędzie do dużej ilości pisania może wcale nie być taki wspaniały. Chorowałem na to pióro, ale bardzo krótka sekcja skutecznie mnie od niego odrzuciła.
 15. Patrzę na pióra, które sugerujesz jako wzór i dla pierwszej dwójki poza oczywistym Watermanem Perspective do głowy przychodzi mi, choć nieco odmienne, jeszcze Visconti Rembrandt w czarnej wersji. Dla tej bardziej technicznej strony zaś Namisu Nova. Tylko tu niestety może brakować klipsa.
×