Skocz do zawartości

Dr.Loubitch

Użytkownicy
  • Ilość treści

    32
  • Rejestracja

  • Ostatnio

O Dr.Loubitch

  • Urodziny 25.06.1984

Profile Information

  • Płeć
    Male
  • Skąd jesteś?
    Z Klanu

Dr.Loubitch's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. "Ain't nothin' better than a new car smell...'cept maybe for pussy" (Stephen King, Christine - 1983). MSPANC Koniec lat 40 - a dokładniej 1948 - 52 rok. (w fabryce Watermana tłukli te modele do ok. 1952 roku). Dr. L.
  2. A jaki jest napis na stalówce? Bo w Kawuskach czesto pojawiaja sie pozlacane, importowane amerykanskie stalówki Durium/Alloy wiec mozliwe, ze ta jest oryginalna... Dr. L.
  3. Z zapalniczkami w środku produkowano raczej długopisy, firm Packard, Waldorf albo Weston, takie jak ten. Czy ta węższa część korpusu da się wymontować i w środku jest zapalniczka? Czy sekcja jest bardzo luźna i wypada, czy da się wkręcić do korpusu? Sekcja może być nieoryginalna, ale możliwe że dałoby się dopasować jakoś stalówkę do tego spływaka i poradzić coś na wypadającą sekcję, dobry pen doctor powinien sobie z tym dać radę. Dr. L.
  4. Nie tylko można, ale jest to nawet gwarantowane. Bez odpowiedniego klucza rozkręcania tych piór zdecydowanie nie polecam. Dr. L.
  5. W Parkerze "51" osłona pojemnika na atrament nie jest wykonana z amelinium tylko z nierdzweki (szczotkowana stal). Natomiast w Hero - osłona jest chromowana. Dr. L.
  6. Fajne - takie pióro - w komplecie z długopisem - roku pańskiego 1990 dostałem na komunię. Dr. L.
  7. A później był AutoPen* *Obama też podpisuje ustawy używajac tego gadżetu...
  8. Dokładnie. Big Five to podział wprowadzony przez Cliffa Lawrence'a w książce pt."History, Repair and Current Values" wydana jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju kolekcjonerstwa pod kątem wiecznych piór (1977 rok). Ale tak naprawde wszystko jest troche bardziej skomplikowane bo umowny podział na Wielką 4 lub 5 wprowadzono współcześnie. Nie obejmuje on więc innych producentów piór wysokiej jakości takich jak chocby LeBoeuf czy Carter. Dodatkowo, dotyczy on tylko piór amerykańskich a zatem piór europejskich ten podział nie obejmuje. Dr, L.
  9. Była jeszcze Wielka Piątka - wszystko zależy od książki-biblii n/t piór i tego, kto wprowadza podział... Dr. L.
  10. 1926. A stalówka rzeczywiscie troche młodsza od pióra. Ale jesli dobrze pisze to najwazniejsze. Dr. L.
  11. Być może trzeba zdjąć gwintowany pierścien który trzyma stalówkę/spływak i poprawić ustawienie stalówki oraz spływaka - nieprawidłowe ułożenie to bardzo częsta przyczyna problemów mimo że na pierwszy rzut oka wszystko wygląda OK. Szczególnie jeśli ktoś wcześniej rozkręcał pióro na czynniki pierwsze. Dr. L
  12. Jesienne? Raczej prosto z Jamajki Ciekawe, czy ma klips? Dr. L.
  13. To jest długopis CROSS z serii Century Classic. Firma bardzo popularna w U.S.A. i Europie Zachodniej, w naszym kraju mniej znana. Wiele szanujacych sie firm wrecza swoim klientom dlugopisy Cross jako tzw. corporate gift, czego przykladem jest Twój egzemplarz (logo niemieckiej firmy). Cenowo gdzieś o oczko nizej niz np. Montblanc, ale pióra/długopisy Cross do tanich tez nie naleza. Jakość wykonania jest bardzo dobra. Dr. L.
  14. Gratuluję udanej renowacji! A co do dalszej opcjonalnej naprawy, to wystarczy tylko poszukać szerszy pierścień (a'la Lady Duofold) o zbliżonej średnicy co skuwka i można wkleić go na krawędź skuwki, a następnie ubytki uzupełnić epoxy. Wprawdzie piórko utraci status eksponatu muzealnego, ale co tam, raz się żyje! Dr. L.
  15. Parker "51" Empire State w wersji USSR. Zdecydowanie na wypasie. I nawet system napełniania pokrewny Vacumatic ;-)
×
×
  • Utwórz nowe...