Jump to content

YAMAHAL

Użytkownicy
 • Content Count

  574
 • Joined

 • Last visited

About YAMAHAL

 • Rank
  M

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Jastrzębie Zdrój

Recent Profile Visitors

690 profile views
 1. YAMAHAL

  Jak pióro Jinhao przerobić na fleksa?

  Temat wałkowany z przed kilku lat. Nie poszerzajcie kanalika spływowego (kapilarnego) w spływaku żyletkami tradycyjna żyletka jest miękka i niezmiernie łatwo można ponacinać boki, a to skutkuje albo przytkaniem atramentu w spływaku lub za mocnym wylewem ---- czyli zniszczeniem spływaka.... już nie wspomnę o pociętych palcach Bardzo dobry jest do takich prac --- nożyk do tapet, ---- ale nie tą ostrą stroną ----- lecz odwrotną -- nie ponacina się boków, i przy kilkukrotnym, spokojnym i stabilnym przesuwaniu nożyka, z odpowiednim naciskiem wzdłuż kanalika otrzyma się odpowiedni efekt Jeszcze mała uwaga, nie poszerzajcie kanalika w całości do końca --- czyli do samego dzioba --- zostawcie przy dziobie około 0.5 cm nie naruszony fabrycznie spływak, to wam da pewność że pióro nie będzie wylewało atramentem a pióro będzie pięknie pisać mokrą stabilną kreską.
 2. @Abore pisz poprawnie ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.
 3. @alrun zacne piórko, gratuluje ------ ciekawostką jest że w dwóch odcieniach fioletu --- piórko było na zamówienie?
 4. YAMAHAL

  Zatkało się?

  @Abore przyjacielu nieumiejący poprawnie pisać mam coś podobnego --- również z płaskim pokrętłem ty masz czerwony ja czarny z napisem JINHAO jedynie co może się różnić to wejście tłoczka na trzpień <<<< otwór >>>> mogę tobie sprezentować -- ja i tak tłoczków nie używam --- PW.
 5. YAMAHAL

  Zatkało się?

  @Abore ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.
 6. YAMAHAL

  Ołówki

  @Franek pamiętam, czytałem --- choć wykładem bym tego aż tak nie nazwał, ot taka mała wzmianka na marginesie kolega jak chce to potrafi pisać poprawnie, niedawno zwróciłem na to uwagę, to następny post napisał aż miło było czytać ---- z kolei następne --- wiadomo zdrówka
 7. YAMAHAL

  Ołówki

  @Abore ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.
 8. YAMAHAL

  Wasze ulubione atramenty blue-black

  Też chętnie zakupił bym różne kolorki HERO ---- (była tu gdzieś fotka z całą paletą atramentów HERO) prawdopodobnie nie do dostania w Polsce, u nas tak jak piszesz --- niebieski, granatowy i czarny, na niebieskim washable możesz się rozczarować -- jak dla mnie zbyt jałowy, blady --- ale gust gustem Co do Diaminek to u mnie przodują w piórach ale te z palety ciemniejszych i bardziej nasyconych jak wspomniany wyżej Midnight lub Sargasso Sea, Bilberry https://www.f-pen.pl/kategoria/diamine również polecam Private Reserve https://luxpen.pl/45-atramenty-private-reserve można samemu dopasować sobie Blue Black mieszając atramenty --- spokojnie nic się złego po zmieszaniu nie dzieje lub wybrać dla siebie odpowiedni kolorek.
 9. Hmmm Logo Logiem, ale najbardziej drażni mnie i pewnie większości z nas pisownia bez znaków diakrytycznych (ą ę ć ł ń ó ś ż) Głównym przesłaniem tego forum jest zamiłowanie oraz pasja pisania piórami wiecznymi i wszystko to co jest z tym związane, uwielbiamy to, --- wymieniamy się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz doradzamy w wielu kłopotliwych sprawach naprawczych jak i zakupowych itp. Myślę jednak że drugą stroną tego forum jest podtrzymanie poprawnej polskiej pisowni, która powoli zanika w dobie cyfryzacji, głównie wśród młodszego pokolenia --- postarajmy się tego nie zniszczyć ----- dla dalszych pokoleń. Czytając niektóre teksty dokładnie tak jak jest napisane, (bez urazy) --- mam wrażenie że pisze to człowiek który albo sepleni nie mając jedynek, i tak jak wymawia słowa tak pisze, albo idzie na łatwiznę nie naciskając na klawiaturze (shift) lub nie przesunie literki dalej na telefonie, ogólnie -- nie chciejstwo, a zapewne w szkołach takiej pisowni nie uczyli, więc dlaczego pisząc jakikolwiek i gdziekolwiek tekst, kaleczycie polską pisownie? P.S. wiem że post nie w temacie, więc jakby co to do kawiarenki.
 10. YAMAHAL

  Wasze ulubione atramenty blue-black

  Ale to było dobre z ciekawości sprawdziłem swoje 4 szt. HERO - BLACK ------ na trzech naklejka w połowie niedoklejona i krzywo (pewnie ręczne klejenie) ale na jednej butelce naklejka naklejona prosto -- no może 2mm zachodzi na dolną szklaną ramkę kałamarza, -------- ani chybił podróbka
 11. YAMAHAL

  Rhodia Rhodii nierówna

  Oprócz analizy dlaczego taki a taki papier w zeszytach, notesach etc. jest gorszy pod pióro, co tak do końca nic nam nie da, ponieważ nie mamy bezpośredniego wpływu na produkcje (jakość) ------ wpisujcie swoje uwagi na temat posiadanych przez was notatników - zeszytów - brulionów itp czy nadają się pod pióro lub nie, -- głównie po to by przestrzec lub poinformować o jakości papieru.
 12. YAMAHAL

  Jaki atrament do Cross Botanica?

  @Iwanna Procedura płukania pióra jest bardzo prosta
 13. No też właśnie absolutnie nie polecam, zakupiłem dwa lata temu --- jakość się popsuła, jedynie co poprawili to cenę -- na wyższą
 14. Zapewne każdy z nas zna firmę KRESKA, która produkuje grube bruliony dochodzące nawet do 500 kartek, i o różnych formatach, jednak jeśli chodzi o sam papier to prawdopodobnie we wszystkich notesach brulionach tej firmy (posiadam kilka różnych notesów) jest taki sam -- gramatury trudno uświadczyć w opisach, ale znalazłem że 60g/m co jest bardzo możliwe gdyż pod pióro się nie nadaje ---- prześwit 8-9 przebijanie punktowe 5 --- czyli jednoznacznie nie polecam https://www.google.pl/search?q=brulion+a4+kreska+400+kartek+kratka&amp;tbm=isch&amp;source=iu&amp;ictx=1&amp;fir=ozyObZEBq5AWwM%3A%2CJSd7LV6mSVxI8M%2C_&amp;usg=AI4_-kRX1unQI2VKBNk5LlwDfcDKcMWKxA&amp;sa=X&amp;ved=2ahUKEwidlaqtgKTeAhVDCCwKHV3hBQsQ9QEwB3oECAUQEA#imgrc=_ INTERDRUK seria Black&Blue 160 kartek kratka format B5, gramatura 90g/m - okładki różniące się wzorniczo, wyprodukowany Polska - prześwit - 2-3 przebijanie punktowe 8 -- nie polecam https://www.biurowezakupy24.pl/kolozeszyt-b5-160-kartek-w-kratke-pp-z-przekladkami-black-blue-interdruk-0e5d-85439 PATIO URBAN kołozeszyt 120 kartek kratka format A5 --- ale są różne, gramatura nieznana około 80g/m wyprodukowany Polska Szczecin --- prześwit 4-5 przebijanie punktowe 3-4 moim zdaniem na suchszych piórach papier by się sprawdził -- czy polecam -- hmmm ja bym go nie kupił, piszę mokrymi piórami. https://abchurt.com.pl/produkt/2063,kolozeszyt-b5-120-pcv-urban-patio DOX blok biurowy 50-100 kartek kratka format A4-A5, gramatura 70-80g/m wyprodukowany Polska --- prześwit 5-6 przebijanie punktowe 6 --- nie polecam https://www.dlabiurazakupy.pl/szukaj.html/szukaj=dox/opis=tak/nrkat=tak/kodprod=tak UNIPAP Strzegom --- do tego się nie odniosę --- zeszyt zakupiony 6-7 lat temu i jest tragicznie pod piórem (a nowszego nie mam) ale może się w tych nowych poprawili http://www.st-majewski.pl/pl/unipap KATECOM notatnik 144 kartki kratka - linie - gładki, format A5 - są różne, gramatura 100 g/m wyprodukowany Polska introligatornia (moim zdaniem notatniki świetnie wykonane -- jedynie co mi nie spasowało to szerokość linii 7mm wole 9mm, ale prawdopodobnie można się z nimi dogadać przy zamówieniu) ---- prześwit 2 przebijanie punktowe 0 --- polecam http://katecom.pl/detail/89/elegancki_notatnik_a5_z_gumka.html
 15. Michał nie do końca się z tobą zgadzam, ---- ogrom zeszytów - notesów z przed 2-3 lat i więcej, zalega na półkach sklepowych -- są jak najbardziej dostępne i czeka na odpowiedniego klienta, i nie jet też to tak, że jak dana firma zakończy produkcje jakiegoś modelu czy też serii, to wycofują ze sklepu i dają do recyklingu - brak opłacalności. Więc taka lista z opisem złych czy dobrych notesów --- również tych starszych, jest przydatna, biorąc nawet mój przykład ----- gdybym wiedział że ten notes OXFORD signature 72 kartki wyprodukowany w Chinach -- nie produkowany już od kilku lat, prześwituje i niemiło przebija, nie kupił bym go, i tym sposobem te 40 dyszki przeznaczył na inny notes który jest bardziej wiarygodny i sprawdzony pod piórem.
×