Skocz do zawartości

Pióro do szkoły


MakYs

Polecane posty

Siema, zarejestrowałem się na tym forum w celu zasięgnięcia porady, osób obeznanych w temacie. Szukam dobrego i wygodnego do pisania pióra do szkoły. Jestem humanistą i faktem jest, że bardzo dużo kartek dziennie zapełniam w szkole, a tym bardziej w domu.

Chciałbym aby cena pióra zamknęła się w kwocie 80zł. Czy da radę kupić coś sensownego? Proszę o pomoc, pozdrawiam MakYs.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot 78g podobno jest niezłym piórem w tej cenie.

Ewentualnie w niezłej cenie można kupić Waterman Hemisphere na allegro, widziałem ostatnio nówki sztuki za 100 i 120zł, trochę ponad budżet, ale bardzo przyjemne piórko.

Warto byś poszedł do sklepu i zrobił przymiarkę, ja ostatnio kupiłem piórko które wagą przebija dosłownie każde które do tej pory trzymałem, a mam drugie które chyba jest najlżejsze z tych które trzymałem. Długość też dobiera się do preferencji często.

Jakiś czas temu ja wypatrzyłem 2 czy 3 sheaffery tanio na allegro.

Prelude poszedł za 70zł niecałe, i gift 300 odpowiednio za 50 i 70 zł.

Pióro używane nie jest złe, za 81 zł kupiłem Waterman Expert, normalna cena to jakieś 350zł, zdjęcia słabe, komentarz "Pióro dostosowane do czyjejś ręki" i nikt się nie palił. Kupiłem, okazało się, że stalówka po prostu wygięta, naprostowałem, i korzystam :)

Co jakiś czas wypatruje okazji na allegro, jak nie korzystam to puszczam info w eter.

Edytowano przez drake29a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od tego, jakie pismo preferujesz: czy zalezy Ci np. Na bardzo cieniutkiej linii? Jeśli tak, to Pilot 78G ze stalowka F bedzie trudny do pobicia. Wciaz cieniutko, ale do tego bardzo gladko pisze ten Pilot ze stalowka M. To moj wybor. W Twoim budzecie, kupujac na ebay, moglbys kupić nawet dwa. Duzo dobrego mowi się o Lamy Safari, zarowno o jakosci wykonania jak i walorach uzytkowych. Nie kazdemu jednak pasuje stylistyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, póki co mam te do wyboru :

http://allegro.pl/szkolne-pioro-parker-vector-etui-prezentowe-i2582623997.html

http://allegro.pl/japonskie-pioro-wieczne-pilot-78g-78-g-czarne-f-i2584463631.html

http://allegro.pl/pioro-wieczne-baoer-100-strzalka-nad-stalowka-i2578123780.html

Gdzie kupię wkłady do poszczególnych piór? W zwykłym papierniczym myślicie, ze są dostępne te do pilot'a 78g albo do baoer'a 100? Do Parkera na pewno jakieś znajdę ;p Na które powinienem postawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectora odradzam. Mówi się, że jedno z częściej podrabianych piór. Miałem oryginalne i też bym nie polecił. Chwyt śliski jest, minimum wilgoci i kicha, kreska mimo, że mam F to jest bardzo gruba. Na koniec, skuwka nie trzyma się na tyle korpusu, po prostu po jakimś czasie wyrabia się, i spada przy minimalnym ruchu.

Co do nabojów to zostawiam sprawę innym, ja preferuje tłoczki, tfu... konwertery, bo jeszcze by ktoś mnie zjechał za mieszanie pojęć:P

Edytowano przez drake29a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Parker 45, wersję czarną, ale 2 miesiące nie używałem i pióro nie pisze, da się odratować? Jak ten Parker ma się do piór podanych przez Was?

Są na tym forum jakieś pochwały lub coś w tym stylu? Jakoś mogę nagrodzić za przydatne wypowiedzi?

parker45ss700agl2.jpg

Edytowano przez MakYs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekcje przednią, czyli całą odkręcaną część ze stalówką. Na noc najlepiej do szklanki wody. Najlepiej letnia/chłodna woda. Rano ewentualnie jeszcze możesz wsadzić pod kran częścią gdzie wbija się nabój, i poczekać aż wypływająca woda z drugiej strony będzie czysta. Trochę to trwa, ale po dobrym przepłukaniu większość problemów znika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, to nie suszarka pod napięciem. ;)

Wrzuć po prostu sekcję (przednią część...) do ciepłej wody, niech sobie ponurkuje. Całe zalane! Dodaj odrobinę ludwika (płyn do mycia naczyń) dla lepszego efektu. Złocenia? Po prostu nie trzymaj całą noc, ale.. trochę. Zobacz, czy puszcza atrament. Jeśli tak, spróbuj przedmuchać sekcję.

Swoją drogą - atrament złoceniu nie szkodzi, a woda tak? :unsure:

Jak możesz wynagrodzić? Opisz po prostu na forum swoje wrażenia z pisania tą 45, albo, jeszcze lepiej - napisz recenzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, to nie suszarka pod napięciem. ;)

Wrzuć po prostu sekcję (przednią część...) do ciepłej wody, niech sobie ponurkuje. Całe zalane! Dodaj odrobinę ludwika (płyn do mycia naczyń) dla lepszego efektu. Złocenia? Po prostu nie trzymaj całą noc, ale.. trochę. Zobacz, czy puszcza atrament. Jeśli tak, spróbuj przedmuchać sekcję.

Swoją drogą - atrament złoceniu nie szkodzi, a woda tak? :unsure:

Jak możesz wynagrodzić? Opisz po prostu na forum swoje wrażenia z pisania tą 45, albo, jeszcze lepiej - napisz recenzję.

Co do złoceń to zasłyszane na jednym z polskich for o piórach, niestety już nie pamiętam na którym:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już masz całkiem wygodne pióro do pisania ;)

Właśnie większy byś miał problem z nabojami do Pilota - są dosyć specyficzne i rzadko spotykane. Ale piloty są od razu z konwerterami, i można spokojnie ładować atrament z kałamarza. Baoer ma tłoczek, także również atrament z butelki, ale pasować do niego będą również jakiekolwiek wkłady typu international (waterman, sheaffer, pelikan i wszystkie inne mniej znane marki ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miałem polecić Lamy Safari. ale jak masz parkera 45 i odpowiada Ci grubość stalówki, to nie widzę sensu zmiany. trzeba było się od razy pochwalić ;)

, ale myśle że wymoczenie pióra przez noc na poczatek powinno wystarczyć :)

Fajne, ja mam strzykawkę 50ml, i wykonuje podobny manewr, do czyszczenia konwertera po prostu zakładam igłę na strzykawkę i wkładam do konwertera - mycie to około minuty ;)

Ze strzykawką i igłą też bardzo łatwo czyścisz piston fillery po prostu odkręcasz stalówkę i wypłukujesz wszystko ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...