Skocz do zawartości

PIÓROWE LOVE - TWSBI Eco


zmechu

Polecane posty

  • 1 year later...

ECO-T to jak dla mnie skok na kasę. Bardzo mi się nie podoba jak producent zmieni w produkcie pipsztyczek i już celebruje powstanie nowego modelu. Z tego co widzę w stosunku do ECO zmienili kształt skuwki i pokrętła i piszą o sekcji - ale tu nie zauważam jakoś wielkiej różnicy. Jak dla mnie to tylko drobne poprawki kosmetyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zmechu napisał:

ECO-T to jak dla mnie skok na kasę. Bardzo mi się nie podoba jak producent zmieni w produkcie pipsztyczek i już celebruje powstanie nowego modelu. Z tego co widzę w stosunku do ECO zmienili kształt skuwki i pokrętła i piszą o sekcji - ale tu nie zauważam jakoś wielkiej różnicy. Jak dla mnie to tylko drobne poprawki kosmetyczne.

To bardzo nieudany skok na kasę, kiedy cena na stronie producenta jest taka sama, ale co ja tam wiem :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie gra roli :-) Zwyczajnie liczyłbym na większe zmiany niż kształt pokrętła. Za chwilę pojawi się ECO-S w metalową kulką na skuwce, ECO-R  z czarnym spływakiem i ECO-X Premium z ciemnozieloną uszczelką. Ot, takie sztuczne mnożenie bytów by był ruch w interesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś @zmechu o trzymanej jeszcze w tajemnicy wersji ECO-M,  Eco Molecular, gdzie  w utrzymywanych razem kowalencyjnym wiązaniem chemicznym atomach węgla (w uszczelce tłoczka) zmieniono laboratoryjnie orbitę jednego elektronu. Podobno będzie dołączony certyfikat do każdego pióra. Jeszcze nad tym pracują, bo zmiana orbity jest niestabilna i elektron po minucie wraca na stary tor.

A mniej poważnie, to się pytam, dlaczego jest taka kosmiczna różnica w cenie pomiedzy Polską a np. USA - 80%, mamy jakieś zaporowe cła na pióra z Taiwanu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Topaz Z prostej przyczyny TWSBI to kooperatywa tajwańsko-amerykańska. Kwestia skali i zasobności. 10% potencjalnych klientów piór w USA to ~38 milionów klientów, w Polsce przy bardzo optymistycznym założeniu ~3 miliony. Zawsze tak jest, że produkt jest najtańszy w kraju, gdzie się tworzy i projektuje i trudno z tym polemizować. Musisz czekać na polskie pióro ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
39 minut temu, konrad white napisał:

Czy ECO-T po przepłukaniu wodą celem zmiany atramentu wymaga przesmarowania tłoczka silikonem? Wolałbym raczej nie rozkręcać pióra, bo mam złe doświadczenia po zabawie z 580AL, które i tak uchodzi za lepiej wykonane.

Nie, ja tam smaruje silikonem po 2 butlach atramentu (~120 ml), choć i to nie jest regułą, bo też relatywnie rzadko zmieniam sam atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ECO wczoraj na Pen Show i nie mogłem się oprzeć pokusie zatankowania go Dark Lilac;)

Zamierzam przepłukać i zatankować innym kolorem.

Pamiętam tylko, że jak płukałem 580AL to tłok chodził ze znacznym oporem po pierwszym płukaniu i musiałem rozebrać korpus.

Edytowano przez konrad white
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Ziemniaczek napisał:

W ile zużywasz 120ml inku i cóż to jest?

Różnie, bardzo też lubię pisać ołówkiem, więc czasami jest to 12 miesięcy, a czasami 18. O atramentach pisałem w osobnym poście, główny to był Platinum, a z doskoku Watermany, bardzo sporadycznie Pelikany no i Diamine. Bardzo lubię kolor blue black. Ja generalnie jestem leniwy i rzadko zmieniam kolor atramentu :)  Plan jest taki, aby po zakończeniu butli przeskoczyć na KWZI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kleks napisał:

Ja inaczej. Nie staram się wykończyć butelki (chyba że chodzi o inny rodzaj "atramentu"), tylko tankuję różne. W ten sposób, zanim popiszę wszystkimi, odpocznę od tych używanych na początku tury i zaczynam od nowa. Inaczej by mi się znudziły :D

Miałem i takie stadium choroby, że w nadmiarze przewijały się i pióra i atrament, po latach ustatkowałem się i po prostu stałem się leniwy Dalej z chęcią patrzę w pióra/atramenty ale bez impulsywności, w czym forum mi pomaga (próbuje nowych atramentów, ale jak coś mi naprawdę wpadnie w oko i ma raczej pozytywne recenzje od osób, które mają zdrowy osąd na daną rzecz). Ja ci powiem @Kleks, że im starszy jestem tym bardziej leniwy, jak coś działa to nie psuje i nie szukam nowego ;) Nawet tak ostatnio z tego lenistwa zastanawiam się nad spróbowaniem jakiegoś eyedroppera :)

Edytowano przez odi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie, no to ja się zgadzam, bo u siebie widzę to samo. Z tym że to nie jest takie "złe lenistwo", polegające na niechęci do wypełniania swoich obowiązków, ale "dobre", które objawia się tym, że od pomysłu do celu wybiera się najchętniej prostą drogę, a jeszcze lepiej jakiś skrót. Innymi słowy, nie lubimy tracić czasu na rzeczy niepotrzebne. :) Jednakowoż eyedroppera nie polecam. Pomijając, że trzeba go "zrobić", to jeszcze musisz o niego dbać, a napełnianie to pracochłonna i skomplikowana akcja. No chyba, że mówimy o czymś takim, jak pióro tłokowe (np Pelikan M200). To wtedy tak... -_-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...