Skocz do zawartości

Waterman graduate


bsob

Polecane posty

Dzień dobry państwu,

przychodzę poradzić się specjalistów. Jestem posiadaczem taniego pióra (takiego jak w tytule), jest to moje pierwsze pióro. Pióro funkcjonowało dobrze, wypisałem na nim 8 nabojów. Postanowiłem kupić tłoczek i atrament. Dokładnie ten sam, który miałem w nabojach. Tłoczek watermana. Pióro po około 1,5 strony a4 od napełnienia zaczyna pisać bardzo sucho, odczekanie nie poprawia sytuacji. Ratuję się wykręceniem tłoczka o kawałek, co przywraca pióro do normy. Jednak znów na 1,5 kartki a4. Tłoczek nie jest napełniony "pod korek". Próbowałem moczenia w wodzie z odrobiną ludwika. Zdaję sobie sprawę, że pióro jest bardzo tanie i może nie opłacać się go reanimować, ale być może ktoś ma pomysł.  

 

Jeśli nie, to czy ktoś ma informację, czy mój tłoczek mógłby współpracować z np pelikanem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naboju jest kuleczka (ta, która zostaje wepchnięta do środka przy włożeniu naboju w sekcję), która pozwala atramentowi na swobodne spływanie. W tłoczku chyba jej nie ma. Na początek może wystarczy inny tłoczek? :) Jinhao czy jakiś no name, który będzie miał w środku kulkę albo sprężynkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie jestem specjalistą w tym temacie, więc się wypowiem ;) Rozumiem, że na nabojach pióro pisało dobrze, tylko z tłoczkiem są problemy? Jeżeli tak to słyszałem, że takie coś pomagało w chińskich piórach: Jeżeli w tłoczku nie ma kulki to wrzucenie tam małej plastikowej kulki pomagało. Ale jak mówie, poczekałbym aż się ktoś wypowie z Forumowiczów bardziej obeznanych w temacie.

Ed. Jak zacząłem pisać to nie było odpowiedzi.

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...