Jump to content
  • Announcements

• ArielN

Konkurs! RECENZJE 2.0   07/17/2017

Wystartował nowy konkurs PWF: RECENZJE 2.0. Więcej informacji w dziale "Z życia PWF".
jurher

Waterman Florida Blue a Serenity Blue

Recommended Posts

jurher   

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale jak dla mnie Florida Blue był ładnym, gęstym, pełnym niebieskim, a Serenity (podobno to samo) jest mdły i nijaki. Szukałem na portalach i Florida już w zasadzie nie występuje, zmienili tez szatę graficzna pudełek więc od razu wiadomo jaki to kolor (Serenity).. Czy użytkownicy Watermana tez zauważyli różnicę, czy to tylko moje omamy?

montero   

Ja mam naboje Florida Blue (czyli, rozumiem, wersja starsza) oraz atrament Serenity (na pewno nowsza) i jest dokładnie na odwrót jeśli chodzi o nasycenie kolorem. Natomiast ani jeden, ani drugi atrament nie jest gęsty, wręcz przeciwnie. Oba wykazują świetny przepływ.

jurher   

Gęsty w sensie nasycony kolorem, sorry za dwuznaczność. Gęsty w sensie cieczy nie jest, ale kolor Florydy pasował mi bardziej jako taki szkolny niebieski.

montero   

To by się zgadzało. Faktycznie, Florida wydaje się jakby trochę szkolna, a na to mam alergię. Nie przepadam za atramentami, które kolorystycznie choćby odrobinę przypominają Pelikana 4001 Blue :D