Skocz do zawartości

Jaki atrament?


Mayardil

Polecane posty

Czy możecie mi polecić jakiś fajny, ale nie za drogi atrament w kolorze czarnym - ciemna czerń. 

Oraz blue black ale musi być taki nieco bardziej żywy.

 

Aha między innymi będę stosował w chińskich piórach jak Baorer i Jinhao więc musi być dobry przepływ.

 

Dodatkowo atrament niebieski do Jinhao 599 szybko schnący gdyż to dla mojego leworęcznego syna.

 

 

Budżet do 30, może 40  PLN za "flaszkę" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemna czerń - Perle Noire J. Herbin będzie w budżecie, ma świetny przepływ i nie jest buroszarym, który udaje czerń.

 

Blue/Black - Blue\Black KWZi, Diaminie Midnight albo Twilight, De Atramentis Sherlock Holmes.

 

Szybkoschnący niebieski - Lamy BLue, KWZI Azure (jest ich pięć), J. Herbin Eclat de Saphire, Waterman Florida Blue. Lamy Blue nie jest może szalenie ekscytującym kolorem, ale za to schnie szybko. Do głowy przychodzi mi jeszcze Rohrer & Klingner Blau Permanent albo Konigsblau.

 

​Wszystkie powinny zmieścić się w przewidzianym na kałamarz budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco - czarny atrament. Bardzo dobry, polecam. Herbin zresztą też fajny.

Blue-Black - może być też Kaweco, albo coś z palety Diamine. Nieco droższy, ale bardzo fajny kolor i spora pojemność - Pelikan Tanzanite (może ktoś z forum będzie sprzedawał?).  

Monteverde - dobre atramenty i szybko schną - jest i czerń, blue-black i coś niebieskiego też się znajdzie.

Edytowano przez mery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue-Blacki mają być ciemne z założenia. Osobiście nie odbieram ich jako smutnych, ale wiadomo- rzecz subiektywna. @visvamitra zaproponował serię KWZI Azure. Przyjrzałeś się im bliżej? Widziałem wszystkie na żywo i jeśli szukasz ciemnych odcieni niebieskiego, to #5 podchodzi już TROSZKĘ pod Blue-Blacka. W zasadzie nie zaproponuję Ci nic nowego, moje typy wypisali już @vis oraz @mery. Zastanów się tylko, czego faktycznie szukasz. Jeśli B-B uznajesz za smutne, to być może pisząc o nich miałeś de facto na myśli nasycone odcienie czystego niebieskiego? Coś "tajemniczego", cieniującego w szerokim spektrum tego koloru?

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne chodzi mi o to  e jednak Blue Blacki są nieco za smutne, więc przynajmniej na razie zostaję przy zakupie fajnych niebieskich (czyt. mocno nasyconych niebieskich)  i mocnego, koloru jakim jest czarna czerń ;)

 

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi.

Edytowano przez mario_79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Parkera mieszałem z Brilliant Schwarzem jedynie Blue-Blacka (tego w nowej formule, zielonkawego). Sugeruję zrobić najpierw test na kilka ml mieszanki i załadować ją do tańszego pióra, choć nie spodziewałbym się problemów po tych dwóch inkaustach, które wymieniłeś. Co do proporcji- wolna amerykanka. Dodawaj czerni po trochu do próbki niebieskiego i testuj kolor maczanką, aż odnajdziesz ten właściwy odcień. Albo po prostu dolej czerni "na czuja", choć rezultat będzie wtedy raczej bardziej odległy od oczekiwanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzisiaj zajechałem do papierniczego po drodze który mi się napatoczył i kupiłem Pelikana 4001 Blue - blacka więc bez mieszania chwilowo będzie. Kurdę muszę czekać aż mi z tłoczka z Parkera IM czarny zejdzie ;)

 Tak więc chwilowo testuję przy 3 atramentach ;)

Edytowano przez mario_79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...