Skocz do zawartości

Pióro całe czarne - poszukiwania


Polecane posty

Witam, szukam pióra, które spełniałoby kilka trudnych do pogodzenia wymogów (co widzę po długim poszukiwaniu, ale może ktoś tutaj mi pomoże) :

1) całe czarne, razem ze stalówką (zakochałem się w takiej opcji po ujrzeniu " skull" montegrappy)

2) cena do ok. 400 zł

3) i przede wszystkim cienka linia, tj. "F" sheaffera / japońskich piór, może nawet być cieńsza, (ok.0,4 mm) PRZYKŁAD :  https://youtu.be/_JMnSNUI9PQ?t=2m2s

4) niekonieczne, ale mile widziane : zakręcane, kształt cylindrowaty 

 

Z góry dzięki  ;)

Edytowano przez grondir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffer Prelude Lśniąca Czerń, Gunmetal

Monteverde Invincia Stylus Matte Black Fountain Pen

 

Kaweco Special

 

Parker Urban Premium black

 

Pelikan Twist (nie bij :P)

 

FABER-CASTELL WRITINK PRINT CZARNE

Cross Spire Black Caviar (cienkie, chyba nie do kupienia już...)

 

Schrade Black Tactical Pen

 

Platinum Plaisir black

 

Przyznam, że czuję się trochę wywołana do tablicy, bo takie czarno-czarne pióra to w zamyśle miała być moja kolekcja. Nie wyszło, wpadły mi w etui różne, różniaste ;) będę u mamy, to sprawdzę, co tam jeszcze by się kwalifikowało.

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namisu Nova Black się chyba nazywał. Tylko nie wiem, czy go gdzieś jeszcze można dostać... I nie jestem pewien, czy spełnia wszystkie wymagania. Ale czarny jest jak smoła.

Ma być piórem forumowym - trwają rozmowy, więc warto poczekać - http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/9578-pi%C3%B3ro-forumowe-2016-wyniki-g%C5%82osowania/page-5

 

https://www.namisu.com/products/nova-aluminium - wersja dostępna od ręki co prawda bez czarnej stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich zdecydowanie pierwsza propozycja tj. Namisu, jest absolutnie piękne, całe czarne, proste, mroczne jak pióro samego szatana   :D   Ta minimalistyczna japońska stylistyka to zdecydowanie mój gust, natomiast odpadają dziwadełka pokroju lamy safari, pelikana twista, itp fuj :cry: Brak klipsa może być upierdliwy, ale za to zyskuje na oryginalności. Martwią mnie tylko rozmiary i waga (jeden z użytkowników w recenzji  pisał, że ma 14 cm i 31 g ! To dziwne, wygląda na małe) do tej pory pisałem Charlestonem Watermana i w sumie pasowało mi raczej takie lekkie piórko, chociaż jestem  dość  silnym facetem o dużych dłoniach, do tego stalówka, coś czytałem, że nawet EF nie pisze mocno cienko? Dziwne, na stronce wzór EF  daje cieniutką linię,  typową dla piór Kraju Kwitnącej Wiśni. Naprawdę zależy mi na typowej efce, ok 0,3 mm piszę często na kserówkach, itp badziewnym papierze, cienka linia to mus dla mnie.Ogólnie  byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie porady dot. tej firmy, a najlepiej modelu, szczególnie, że ew. zakup jest zagraniczny

P.S. Pierwsze słyszę o tej stronie kickstarter, ale z tego co rozumiem, to tam trzeba czekać, aż dana liczba osób wyrazi chęć zakupu i wtedy realizują projekt etc? Bo widzę, że to nie jest standardowy sklep. Ale chyba i tak skuszę się na wersję od ręki ze srebrną stalówka, w ostateczności można chyba psiknąć jakimś sprayem np. do karoserii i powinno się trzymać, może ktoś kompetentny się wypowie jaki to by dało efekt. ;)

Edytowano przez grondir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nova jest świetnym piórem. Jedyny minus to problem z konwerterem, niekiedy przecieka i brudzi pióro od środka.

 

Ale jak zobaczyłem Piuma... już szykuję kasę...

 

Kickstarter działa następująco:

- deklarujesz wsparcie, bez opłat,

- jak projekt trafia do realizacji z karty pobierana jest zadeklarowana kwota.

- voila!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...