Skocz do zawartości

Cieknący Sheaffer Imperial


Szymon

Polecane posty

Najlepiej będzie zaczać od: "Pomocy!"

 

Udało mi się niedawno kupić Sheaffera Imperial i dziś dumnie zatankowałem go Peilkanem 4001 Brilliant Brown.

Niestety po mniej więcej godzince wziałem pióro zeby sobie nim trochę popisać i zauważyłem, że brudzi mi palce. Sprawdziłem czy konwerter nie cieknie. Nie Cieknie. Cieknie natomiast coś innego. Dokładnie z tego miejsca:

 

0c31594f-0f6e-41aa-922f-505c1d174d0e.jpg

Pióro posiada trzy takie elementy na końcu sekcji, z tego co zauważyłem to cieknie z dwóch.

 

Tutaj nawet widać resztki atramentu:

20170104_213915.jpg

 

Czy macie może pomysł jak temu zaradzić?

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowiedz jaki to ma system (bo były różne) - zabijasz nabój, konwerter, gumka? Cieknie z sekcji ale może jest cała, tylko przepuszcza w miejscu kontaktu z nabojem? Podeślij zdjęcie rozłożonego jak możesz.

Pióro jest na nabój, ale wczoraj włożyłem do niego konwerter Sheaffera. 

Wrzucę zdjęcie rozłożonego jak wrócę z pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. 

Włożyłem do tego Sheaffera nabój Pelikan 4001. 

Przepływ jest, pisze, zero wycieków.  :blink:

 

Wygląda na to, że mogę spokojnie Pelikanem go tankować, a konwerter jest coś nie halo. Jak myślicie, czy mogę się udać do Pióroteki gdzie kupiłem konwerter z reklamacją? Bo w przypadku kiedy zawsze cieknie mi z pióra gdy jest on używany, to jest zupełnie bezużyteczny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...