Skocz do zawartości

Jaki atrament do mojego pióra :)


DorianBajorek

Polecane posty

Witam,posiadam pióro Parker IM GT.Jakie tanie naboje do niego używać ponieważ pisze bardzo dużo i długi nabój od parkera wystarcza mi na 5 dni.Zwykłe naboje ze sklepu nie pasują ani z jednej ani z drugiej strony,boje sie też za mocno włożę i cos popsuję.Myślę nad zakupem tłoczka  Parker ale teraz mam pytanie,czy każdy atrament będzie dobry czy też nie.Jak nie to dajcie jakieś tanie. :) 

ps.Jestem bardzo początkujący :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Parker niestety ma własne "złącze" do nabojów i konwerterów, więc można kożystać tylko z nabojów Parkera czy długich czy krótkich (podobno jeszcze od Aurory mogą pasować, ale są droższe od Parkerowskich, więc sobie odpuśćmy). Zakup konwertera (tłoczka) zdecydowanie obniży koszta związane z pisaniem piórem, jednakże tłoczki mają mniejszą pojemność od nabojów, więc musisz pamiętać, żeby codziennie czy co 2 dni zajrzeć ile jeszcze atramentu pozostało w rezerwuarze i w razie potrzeby "dociągnąć" atrament z kałamarza.
Co do atramentu, to masz masę firm proukujących dobre atramenty, w różnych kolorach (nie napisałeś o kolorze preferowanym...), oraz też co dla kogo znaczy tani...
Z polecanych atramentów od najtańszych to:
Pelikan 4001 koszt ok 12zł za 30ml

Roher & Klingner (ale uważaj, bo ta firma też oferuje tusz, który nie jest przeznaczony do piór wiecznych, przed zakupem upewnij się) koszt ok 20zł za 50ml

Parker Quink ok 23zł za 57ml

Pozostałe firmy robią już atramenty butelkowane droższe, ale też dobre, tak na prawdę jeśli już zarejestrowałeś się na forum, to polecam wejśc w dział testy atramentów i poczytać o atramentach i tyle... Zobaczyć sobie jaki chcesz kolor w sklepie i potem przeczytać jego recenzję, ale i tak dla każdego różne atramenty są różne, dla mnie np. Aurora Black jest super pod względem przepływu, ale nie jest tak czarna jakbym chciał, dlatego wolę Kaweco lub Noodler'sa, używam pelikanów 4001 i jestem zadowolony, tak samo dobre słowa bardzo mogę powiedzieć o atramencie Monteverde Horizon Blue, oraz Parker Quink Black (też zbyt szary dla mnie). Ale wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji kolorystycznych i ewentualnie cenowych.

Oczywiście prawie każda firma wykonująca pióra wieczne (zwłaszcza od lat) też raczej robi atramenty i robi je dość dobre np. Waterman, Sheaffer, (ww.) Pelikan, Lamy, Visconti, Parker, Aurora itd.

Jak nie boisz się to też Hero z kraju naszych żółtych braci za 3-5zł pisze dobrze, ale nie stosowałbym ich w drogich piórach.

 

Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu :)

Edytowano przez Brandy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz choć jeden nabój to kup bardzo popularny (i tani zarazem) atrament na przykład Pelikana 4001 Royal Blue i stosując strzykawkę z igłą napełniaj pusty nabój. Takie rozwiązanie moim zdaniem jest najbardziej ekonomiczne, gdy trzeba dużo pisać.

Edytowano przez MBRafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej Pelikan Royal Blue, Blue-Black, Lamy Blue (lub turkus, bo piękny), Hero Blue lub Blue-Black, Parker, Waterman... musisz popatrzeć i sam stwierdzić jakiego odcienia szukasz...

 

Co do Hero i tak bym uważał, ostatnio zakupiłem kałamarz czarnego za 5zł i próbowałem sobie na stalówce miękkiej w maczance i efekt był tragiczny, woda, od razu spływał wielkimi kleksami na papier... Za to washable blue i blue-black, bo sobie też je wyciągnąłem, zachowywały się dobrze, co więcej blue-black wręcz bardzo dobrze, ale może felerna partia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...