Skocz do zawartości

Mosiężna blaszka do regulacji stalówki


Kowal1623

Polecane posty

Witam. Dopiero od niedawna obracam się w świecie piór i informacje z tego forum były dla mnie bardzo pomocne. Mam jednak jedno pytanie, na które nie mogę znaleźć tutaj odpowiedzi. Czym regulujecie odstęp w szparce w stalówce? Na youtube widziałem, że ludzie używali takiej mosiężnej blaszki o grubości 0,001 i 0,002. Wiecie gdzie takie coś można dostać w rozsądnej cenie? Znalazłem tylko na https://www.gouletpens.com/goulet-brass-sheets/p/GP-10012 ale to z przesyłką będzie za drogo.

Dziękuję z góry za pomoc.

Krzysztof

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re:  Czym regulujecie odstęp w szparce w stalówce?

 

nie reguluje w ogóle, nie odczuwam takowej potrzeby.

jesteś pewnien na 1000%, że jest Ci owa regulacja niezbędną?

skoro jesteś greenhornem to może lepiej nie, nie i wcale nie, bo łatwo stalówkę zepsuć a naprawić trudno.  :unsure: 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym regulujecie odstęp w szparce w stalówce?

 

Nie rozumiem pytania :-) Jaki miałby być cel takiego działania? Zakładam że jesteś początkujący, i brzmi to jak "kupiłem nowe Ferrari, jakim kluczem mogę wymienić rozrząd?" :-)

Niech mnie fachowcy poprawią, ale zwiększanie szczeliny w stalówce to prosta droga do jej popsucia. Jak naprawdę chcesz zmienić szerokość szczeliny to sądzę że wystarczy coś cienkiego, chociażby ostrze skalpela albo żyletka. Ale prościej byłoby chyba wziąć inną stalówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda, że dopiero od niedawna piszę piórem. Nie zamierzam grzebać przy jakimś dobrym piórze, większość jakie mam pisze bardzo dobrze. Mam natomiast jednego chińczyka - Baoer, który strasznie mało atramentu podaje (mimo płukania) i w zasadzie przez to do niczego się nie nadaje, więc chciałbym troszkę "pogmegać" w szczelinie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :) Każdy szanujący się majsterkowicz amator powinien taką posiadać.

P.S.

Zakładając ten temat chciałem się tylko dowiedzieć, czy ktoś ma namiary na taką blaszkę. Kupiłbym za "piątaka" i tyle. Nie spodziewałem się, że nikt nie wie, myślałem tylko, że ja nie moge jej znaleźć. Teraz nie jest mi już w zasadzie potrzebna.

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rufuz Szukałem na alledrogo, ale tam najcieńsze blaszki jakie widziałem są o grubości 0,15 mm, te na gouletpen mają gdzieś 0,05 mm. Niby mała różnica, ale nie wiem, czy się nadają. Aż tak bardzo tego nie potrzebuje, żeby je sprawdzać. Jak mi się coś trafi to kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...