Skocz do zawartości

Nowe kolory Lamy Safari i Al-Star na 2017 r.


visvamitra

Polecane posty

Wygląda na to, że firma Lamy, którą darzę zaufaniem i szacunkiem nienawidzi mnie. Świadczą o tym wybrane przez nią kolory edycji limitowanych na 2017 rok.

 

Al-Star i towarzyszący mu atrament będą nosić nazwę Pacific Blue. Zdjęcie pochodzi ze strony sklepu internetowego Fontoplumo:

 

fpn_1481552135__pacificblue.jpg


Z kolei Safari bedzie nosiło nazwę Petrol (zdjęcie stąd)

 

31rHbGPONpL.jpg

Czemu? czy to jakiś spisek? Czy ludzie naprawdę lubią takie kolory? 

 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A ja bym chciał Safari w tym kolorze, co Alstar. Było kiedyś takie podobne, kolor nazywał się aquamarine, ale nie mogę go nigdzie namierzyć. Podobnie, jak czerwonego ceglastego.

Jeśli chodzi o petrol, to stanowczo nie. Do Safari i jego zabawkowej stylistyki pasują mi raczej mocne, soczyste zdecydowane kolory, jak właśnie niebieski, żółty, czerwony itd...

Ale że atrament trza będzie nabyć, to jasne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2017 o 10:54, Intelins napisał:

A wiecie może, kiedy Safari Petrol będzie dostępne w Polsce?

 

W USA jest od tygodnia (i, z tego co gdzieś wyczytałem, sprzedaje się bardzo dobrze)

W Pióromaniaku Lamy Safari Petrol będzie dostępne od jutra. Do tego od 1 kwietnia wzrastają ceny Lamy w Polsce. Średnio o około 10%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem już zabawę Petrolem. Nie jest to mój kolor, ale nie jest tak źle, jak się tego obawiałem.

Chwilę pobawię się i piórem i atramentem zanim je uczciwie ocenię. Safari jak Safari - niezawodne, proste. Kolor - dość specyficzny, sam nie wiem czy mi się podoba czy nie. Co do pióra - każdy, kto używał Safari, wie czego się spodziewać. Co do atramentu - za tydzień napiszę coś więcej.

fpn_1491913006__petrol.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że nie podobają mi się Safari z tą "matową", czy cholera wie, jak ją określić, fakturą. Lubię gładkie i błyszczące, bo najlepiej ukazują jakość tworzywa (ABS-u) użytego do ich produkcji. Mam jedno takie... Matowe, w kolorze fioletowym, i wcale mi się nie podoba. Widziałem też czarne i... Błyszczące wygląda sto razy lepiej. A ten Petrol... Nie, nie i jeszcze raz nie. Powiedzieć Wam tak szczerze? Ten kolor to porażka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...