Skocz do zawartości

Zabawa piórem z superfleksem...


RRR

Polecane posty

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 597
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dyzia, to był prawdziwy test wszystkiego co mam. Hunt 101 - literki, Brause Rose, test dwóch staruszków i mój ulubiony gwóźdź, czyli ArtPen "F". W sumie do rysowania wolę chyba gwoździe. Składaki są chimeryczne, a staruszki, te które mam, nie fleksują tak jakbym tego chciał. 

Topaz. "Szlamówka księżycowa" - bomba! :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtPen F nie "haczy", sunie gładko, ale nie jest taki cienki. Ty potrzebujesz EF, który może lekko "haczyć". Przynajmniej mój tak miał, ale jest na to prosty sposób. Trzeba lekko zwiększyć przepływ atramentu. Kładziesz palec na stalówce, stalówkę opierasz na np. stole i delikatnie dociskasz, tak żeby ramiona stalówki lekko się rozsunęły - w przypadku ArtPenów jest to proces w pełni odwracalny - mają dosyć miękką stalówkę, jak na gwoździe. W ten sposób z suchej EF robisz mokrą EF i nic nie "haczy". Miedzy stalówką, a papierem jest więcej atramentu i przez to zmniejszasz tarcie - nie ma wrażenia skrobania.

Jeżeli chodzi o stalówkę rysunkową to szczególnie te cienkie ostro zakończone tak mają. Ja używam polerki do paznokci :) Kilka razy suniesz końcówką stalówki po polerce i problem powinien częściowo ustąpić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się taki proces zwiększania przepływu odwraca? Mam EF, ale mało używam, bo jak na mój gust za mało gładko sunie po papierze, ale zanim zacznę modyfikacje chciałbym wiedzieć jak trudno jest wrócić.

 

NB to EF i tak nie jest bardzo cienkie, mój Expert F pisze wyraźnie cieniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...