Skocz do zawartości

Pióro z złotą stalówką do około 500zł


Polecane posty

Ale wymyślacie.

A tu, to pies?

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/9669-kilka-pi%C3%B3r-na-sprzeda%C5%BC-montblanc-pelikan-pilot-diplomat/#entry151595

Albo Pilot, albo Montblanc - w zasięgu ręki.

Ja na miejscu @poszukiwacza złota brałbym zielonego Montblanca.

Nie wywalał bym kasy na "nowe" pióro, skoro są w takim stanie do wzięcia używane.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymyślacie.

A tu, to pies?

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/9669-kilka-pi%C3%B3r-na-sprzeda%C5%BC-montblanc-pelikan-pilot-diplomat/#entry151595

Albo Pilot, albo Montblanc - w zasięgu ręki.

Ja na miejscu @poszukiwacza złota brałbym zielonego Montblanca.

Nie wywalał bym kasy na "nowe" pióro, skoro są w takim stanie do wzięcia używane.

zdrówka

Dziękuje serdecznie za odpowiedź i poradę.(Z góry mówię w temacie piór jestem zielony niczym to pióro Montblanc) Tylko mam jeszcze 2 pytanka. Po pierwsze słyszałem kiedyś że stalówką powinna pisać tylko jedna osoba bo stalówka się  dopasowuje do użytkownika a gdy pisze nią inna osoba to się niszczy czy jest to mit czy fakt? Nie chciałbym być uznanym za osobę która wybrzydza  ale boję wyróżniać za pomocą takiego  zielonego pióra. Wiem że w ogłoszeniu są inne pióra ale od zawsze marzyłem o piórze Montblanc do tej pory nie wiedząc że można je dostać za taką cenę. Drugie pytanie   ile mniej trzeba by czekać na  jakieś mniej wyróżniające się pióro Montblanc np. w kolorze czarnym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorię, że piórem może pisać tylko jedna osoba można między bajki włożyć.

Stalówki mają irydowe końcówki i aby zmienił się ich kształt, to trzeba by było pisać na papierze  ściernym.

Na normalnym papierze nie ma na to szans.

Jak chcesz czarnego Montblanca, to odbierz PW.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorię, że piórem może pisać tylko jedna osoba można między bajki włożyć.

Stalówki mają irydowe końcówki i aby zmienił się ich kształt, to trzeba by było pisać na papierze  ściernym.

Na normalnym papierze nie ma na to szans.

Jak chcesz czarnego Montblanca, to odbierz PW.

zdrówka

Dziękuje za odpowiedź ponownie.Przepraszam za swą niewiedze czym jest to PW? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria o pisaniu piórem przez wyłącznie jedną osobę pochodzi z naprawdę zamierzchłych czasów.

Nim współczesny konsumpcjonizm sprawił, że osoby piszące piórem nazywamy pióromaniakami i zazwyczaj takie osoby mają “rotację” piór, to jedna osoba miała zwykle jedno pióro i w pracy biurowej mogła nim pisać po kilka godzin dziennie.

Po kilkunastu latach użytkowania na stalówce wycierała się “stopka”, która przy trzymaniu pióra pod pewnym kątem zależnym od osoby pozwalała by pióro “ślizgało” się po papierze.

Postęp w materiałoznastwie przekładał się nawet w latach 1960tych na wytwarzanie piór. Trudnościeralne końcówki stały się częścią nawet tanich piór szkolnych.

Dziś stopka na stalówce rzadko jest rezultatem lat pisania, a zwykle jest wynikiem użycia bardzo drobno ziarnistego papieru przez niedoświadczonego adepta sztuki szlifowania stalówek.

Obecnie teorii o używaniu pióra przez wyłącznie jedną osobę używamy głównie aby zniechęcić ciężkorękich długopisowych barbarzyńców do sięgania po nasze semi-fleksy i inne “miękko-stalówkowe” pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria o pisaniu piórem przez wyłącznie jedną osobę pochodzi z naprawdę zamierzchłych czasów.

Niemniej ta teoria jest ciągle żywa w narodzie. U mnie w pracy bardzo dużo osób pisze piórami, a mimo to nagminnie słyszę słowa, że pióra się nie pożycza, choćby nawet do podpisania na liście obecności ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie możesz mieć dwa Hero 100, to pióro ma bardzo twardą złotą stalówkę. Mam jeden egzemplarz i często wracam do tego pióra bo pisze się nim wspaniale.

Nieco drożej kupiłem pióro z lat 60tych, ze złotą semi-fleksową stalówką EF. Bardzo dobrze mi się go używało, ale oddałem je żonie.

Do współczesnych europejskich złotych stalówek nie miałem szczęścia. Moje dwa najdroższe piórowe zakupy były wtopieniem pieniędzy. Gdy będę miał czas, to napiszę o moich doświadczeniach z Pelikanem i Aurorą.

Edytowano przez ksm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba używany 

Nie nowy   ze sklepu w kolorze perłowo czarnym, kupiłem niedawno. Stalówka wyśmienita 18 k dwu kolorowa. Jedyny minus to nie można założyć konwektora tylko krótkie naboje Parkera, ja uzupełniam strzykawką.

Edytowano przez Renia239
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...