Skocz do zawartości

Pióro forumowe 2016 - wyniki głosowania


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 10.06.2017 o 16:30, Kleks napisał:

A co to ten kartofel? :hmm1:

 

I nie bardzo widzę powód, dla którego tak bardzo szydzisz z naszego patriotyzmu. Dlaczego niby to "pseudopatriotyzm", według Ciebie? Hę?

Patriotą nie jest ten kto nosi biało-czerwone akcesoria czy uczestniczy w każdym wydarzeniu, jest to taki ktoś kto mimo tego co się dzieje w kraju uczestniczy w jego życiu, ale niekoniecznie udzielając się jak szalony. Zawsze dobrze mówi o swoim kraju i dba o jego dobre imię.

Nie jest do tego potrzebne pióro narodowe, przynajmniej moim zdaniem. Czy koszulka z jakimś Narodowym motywem. 

Tak jestem uczony w szkole.

 

Nie chcę zaczynać żadnej kłótni jest to moje subiektywnie zdanie. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś, oczywiście się z Tobą zgadzam, ale... Czy to jest powód, żeby dodawać szydercze zdanie - "i doklejcie jeszcze sobie husarskie skrzydełka"? Chodzi mi tu raczej o formę, a nie o treść.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Kleks said:

Nie uraziłeś, oczywiście się z Tobą zgadzam, ale... Czy to jest powód, żeby dodawać szydercze zdanie - "i doklejcie jeszcze sobie husarskie skrzydełka"? Chodzi mi tu raczej o formę, a nie o treść.

@Rufjo Nie powinien tak pisać, tu się z tobą muszę zgodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że pióro narodowe może nie do końca odzwierciedlać koncepcję pióra forumowego, o której myśleliśmy my, admini (PWF jako łącznik pióromaniaków), ale zawsze możemy zrealizować taki projekt dodatkowo. Myślę, że z Kaweco nie będzie problemu. Mieliśmy już okazję rozmawiać z producentem przy okazji innych pomysłów i firma miała otwarte podejście.

Jeśli chodzi o łączenie kolorów to super wyszło Pióro PWF Lamy 2012:

Lamy_Safari_PWF_2.jpg

Lamy_Safari_PWF_3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany uzupełniam swój pomysł. Kolory biało-czerwony wynikł nie z pseudopatriotyzmu tylko z chęci wyróżnienia chociaż w ten sposób, że to z Forum, tego Forum, Kaweco produkuje tanie, dobre pióra, bardzo dobre stalówki i to razem stanowi budżetowe pióra i to w różnych kolorach. Łatwo coś nowego stworzyć, mieszając tylko korpusy i skuwki, sam mam kilka i tak robię, jak się znudzę, tylko np. szarym.

Co do ceny, to jak napisałem można taki komplet złożyć i za 500 Euro. Tylko jak bedzie popularność takiego pomysłu. Jeżeli ktoś chce to dopinajmy listę i zamówmy pióro u polskiego znanego producenta, którego pióra pojawiają się na Forum i są wysoko oceniane. Boję się pisać imienia i nazwiska, bo może to zostać odczytane jak reklama (wyraz Kaweco już odpuszczę, i tak napisałem).

O piórze forumowym tu długo się mówi i organizuje i jak dla mnie (a pracuję całę życie z terminami i ich dotrzymywaniem) nie ma co mówić o Piórze Roku 2016, jak już jest połowa 2017, takie opóźnienie to może mieć inwestycja "w oparciu o sześć państwowych instytucji" a nie szybka akcja w internecie.

Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia podtrzymają dalszą burzliwą dyskusję i do wniosków i czynów dojdziemy szybko.

PS. Koledze @Rufjo z Wolicy dziękuję za zwrócenie uwagi, że kartofle i pióra się nie komponują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/14/2017 at 3:55 PM, Aventador13 said:

To może zamist biało-czerwonego kaweco, niebiesko-białe? Tak będzie bardziej forumowo.

No to już jesteśmy coś bliżej wspólnego porozumienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, rzuf said:

Tak wgl to może zróbmy pióro 2017 :P

To Kaweco to dobry pomysł

Wydaje mi się, że tak jak ktoś już pisał, pióro na 2016 nie ma sensu bo mamy przecież połowę 2017?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 20:30, Topaz napisał:

Jeżeli ktoś chce to dopinajmy listę i zamówmy pióro u polskiego znanego producenta, którego pióra pojawiają się na Forum i są wysoko oceniane. Boję się pisać imienia i nazwiska, bo może to zostać odczytane jak reklama (wyraz Kaweco już odpuszczę, i tak napisałem).

O piórze forumowym tu długo się mówi i organizuje i jak dla mnie (a pracuję całę życie z terminami i ich dotrzymywaniem) nie ma co mówić o Piórze Roku 2016, jak już jest połowa 2017, takie opóźnienie to może mieć inwestycja "w oparciu o sześć państwowych instytucji" a nie szybka akcja w internecie.

 

Nie wiem o kim jest mowa, lecz sam pomysł jest ciekawy. Polski producent, wysokie oceny. Obawy można zostawić na boku, gdyż przy pełnej jasności intencji, sposób odczytania pozostawiony jest czytającemu. Co do pomysłu biało-czerwonego - w moim odbiorze to już gest rozpaczy. Po nieudanym, rzekłbym katastrofalnym doświadczeniu z Namisu, wybór powinien być prawdziwie godny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z biało-niebieskim Kaweco podoba mi się. Biorąc pod uwagę, że było już biało-niebieskie Lamy, to ta idea wydaje się być uzasadnioną konsekwencją. Pomysł z naszym rodzimym wytwórcą piór jeszcze bardziej przypadł mi do gustu, ale mam świadomość, że nie dla wszystkich cena może być do zaakceptowania.

Jeżeli wybór miałby zostać dokonany z tych dwóch opcji, to ja wskazałbym na "nasze, polskie" pióro. Jeśli wybór padnie na Kaweco, to też z przyjemnością mogę stać się posiadaczem takowego - nie mam pióra tej marki, podoba mi się, więc czemu nie...

Edytowano przez marecki
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ArielN locked this temat
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...