Skocz do zawartości

Jak wymienić atrament?


Mikus1987

Polecane posty

Witam, posiadam pelikana souveran M400 zatankowanego obecnie atramentem 4001 royal blue. Jest dla mnie zbyt jasny. Kupiłem dzis edelsteina tanzanite i jutro chce zatankować. Powiedzcie mi jaka kolejność działania bedzie najlepsza? Powiem ze obecny 4001 tankowałem wczoraj wiec jest pełny... nie chce sobie tego edelsteina pomieszać. Jeśli po prostu wypuszczę 4001 do butelki 4001 i zanurzę w edelsteinie nabiorę i wypuszczę 2-3 razy to resztki 4001 tez wypłyną. A tego nie chce...
Jak proponujecie to robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie boje wykręcać sekcje z tak drogiego pióra. Ja w swoim mam stalówkę 18c-750

He, he, he...

To przecież tylko kawałek złotej blachy.

W Sailorach są stalówki z 21 karatowego złota i nikt się tym nie przejmuje.

62e37c8f63b4873b.jpg

Wykręć i już.

Oczywiści przy użyciu własnych palców, a nie kombinerkami.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka wraz ze spływakiem w piórach Pelikan stanowi zwykle jeden moduł, który można bezpieczne wykręcić. Jednak akurat Royal Blue wypłuczesz raczej bez problemu jedynie kilkukrotnie nabierając i wypuszczając wodę - to bardzo łatwy do czyszczenia atrament. Potem faktycznie warto pióro pozostawić do wyschnięcia. Swoją drogą dobrą praktyką jest regularne przepłukiwanie pióra nawet jeśli nie zmienia się rodzaju atramentu - podczas pisania pióro zbiera bowiem różne zanieczyszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jedyny pelikan jakieog miałem, to Epoch ze stalowką M. I z nim nie mam fajnych wspomnień. Bardzo niewygodne dla mnie pióro, i zbyt gruba stalówka. Ale ten Souveran mimo tego że stalówka też M to inny świat... mnie się udało otrzymać tą 400 ze stalówką 18C ale piszę się idealnie... Jednak zacznę lubić Pelikana;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jak wymienić atrament z czarnego na niebieski w piórze Visconti Van Gogh? Czy poprostu przepłukać pióro bez jego rozbierania? CZy jest jakiś mało inwazyjny sposób na wykręcenie dolnej części ze stalówką i porządne wypłukanie?

 

Najlepiej jest wypłukać pióro przez odkręcenie korpusu, umieszczenie pod bieżącą wodą i obracanie tłokiem.

Można z Viscontiego wykręcić stalówkę ze spływak, bo jest zamontowana na gwint.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...