Skocz do zawartości

Mam dylemat


Polecane posty

Z założenia skąpa nie jestem - jak się zakręcę, to wydaje na coś zdecydowanie za dużo, choć głownie to dotyczy płyt i audio.

Pióra używałabym dość często teraz w liceum, potem na studiach (chyba, że w międzyczasie kupię nowe).

Nawet skusiłabym się na drewniane, bo jestem fanem tego materiału, ale cena mogłaby mnie zabić, a boję się kupować online, bo mogę trafić na podróbki, albo produkt z wadami. Od osoby, którą znam - nie bałabym się kupić, ale tak nie czuję się pewnie i wolę wydać więcej oraz spać spokojnie :-) 

Z tego co poczytałam, najlepiej byłoby aby stalówka pisała cienko, więc zapewne F-ka. 

Konwerter wchodzi w grę, jeśli jest pojemny - czasem robię w szkole 10 stron A4 (głownie obliczenia, co zajmuje mniej miejsca niż notatki). 

Teraz jedna z najważniejszych rzeczy design... I tu mam dylemat. Kolorystyka raczej klasyczna, z jednym wyjątkiem - czerwony zdecydowanie wchodzi w grę. Wolałabym, aby wykończenia były srebrne, a nie złote i aby pióro nie było białe. 

Cena... Zależy od tego czy mi się spodoba, ale ustalmy rozsądną granicę dla uczennicy tzn. +/- 150 złociszy,

Z tego co przeglądałam (na podstawie for, sklepów, wujka google) niespecjalnie podoba mi się Faber-Castell Basic, chociaż cały czarny wygląda w miarę OK i przez gumę wygląda na coś, co leży w dłoni stabilnie. Aktualnie żadne pióro z podanego przedziału cenowego nie zmusiło mnie do zakupu, choć kilka zwróciło swoją uwagę. 

P.S. Bardziej mi się podobają zakręcane, ale to w sumie bez większego znaczenia.

Edytowano przez Keefir98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 10 stron A4 to pewnie dla pewności tylko jakiś MB149 podoła... Wydaję mi się, że większość konwerterów standardowych wymięknie...

Przepraszam, to zabrzmiało hardcore'owo, tak wygląda moja strona A4, a spora część jest mniej zapisana niż ta:

14055543_947890978654484_1312534319_n.jp

Jak widać, to wcale tak dużo nie jest :-) 

 

 

Kaweco Sport- plastikowy, zmieniony w eyedroppera. Da radę.

Co oznacza "zmieniony w eyedroppera"?

Kaweco Sport- plastikowy, zmieniony w eyedroppera. Da radę.

Co oznacza "zmieniony w eyedroppera"?

Edytowano przez Keefir98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. 

Ja bym bardziej optował żeby kupić sobie 2 pióra :). Tutaj każdy (lub większość) ma ich 10 albo więcej... Albo używać naboi.

Może kiedyś. Aktualnie kupię jedno, zdecyduję czy warto dalej się bawić.

Zmieniony w eyedroppera to znaczy, że wlewasz atrament bezpośrednio do korpusu; bez naboi czy konwerterów.
Uwaga: nie można tak zrobić z przypadku, gdy w korpusie są metalowe elementy.

Chyba sobie pod tym względem nie ufam i będę musiała strzelać miny, jak coś zbroję  :rolleyes:

 

Z pojemnych 'budżetowych' piór nowych ze sklepu bierz TWSBI 580 (jakieś 280zł) lub VAC (360zł), w tej cenie to moim zdaniem najlepszy wybór choć nieco przekracza budżet.

Wolałabym na starcie nie przekraczać 150, w przyszłości - może. Ale teraz niespecjalnie, jeszcze mi nie przypadnie do gustu i... w sumie nie tania (obiektywnie 280 czy 360 piechotą nie chodzi) "zabawka" pójdzie pod młotek czy na dno szuflady. 

 

Na 10 takich stron to zwykły nabój wystarczy :D Lamy Al-Star.

Dzięki, ale trochę zbyt hipsterski ;-) 

 

P.S. Natrafiłam gdzieś na pióra mark odzieżowych (na 100% było tam Pierre Cardin i coś jeszcze) - nie chcę tego kupić, ale mam pytanie. Kupowanie tego miałoby taki sam sens jak kupno zegarka CK czy Burberry? Tzn. średni mechanizm, ładny design i niebotyczna (patrząc na jakość) cena?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pozostał bym przy markach bardziej zajmujących się piórami niż odzieżą. Ze swojej strony polecę: Pilot MR cena ok 90 zł, bardzo cienko piszaca stalówka w rozmiarze F, kilka wersji kolorystycznych do wyboru. Dobre i często polecane pióro. Można kupić nawet w empiku. Ewentualnie TWSBI Eco tylko że ciut przekracza Twój budżet bo jest za 176 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pilota MR, w Polsce można dostać tylko ze stalówką M, która mimo że cieńsza od normalnych eMek, to i tak do Sheafferowskiej F jej daleko (z własnego doświadczenia, może mam nietypowe egzemplarze). Z drugiej strony można dokupić Plumixa i przełożyć stalówkę. Może Sheaffer Gift 100? Jedyny minus to niklowana (metalowa?) sekcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posortowałam je ze względu na cenę:

  1. Kaweco CLASSIC Sport czerwone (F) 
  2. Parker IM Gun Metal CT 
  3. Parker IM Premium Vacumatic Emerald Pearl (limitowana edycja) 
  4. Sheaffer Gift Collection 100 
  5. Parker IM Premium chrom CT 
  6. Kaweco Student 

Jaka jest różnica pomiędzy IM, a IM Premium?

Odnośnie do numeru 3, czy limitowana edycja dotyczy tylko koloru i wzoru?

Bardzo fajnie się prezentuje Parker IM Premium chrom CT, ale chyba ciekawiej wygląda ten z numerem 3.

No i najbardziej podoba mi się cena Kaweco Classic Sport, wygląda dość... majestatycznie, "tyle złota i purpury" ;-) Ale poważniej rozważam opcję czarną ze srebrnym zamiast złotego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam, całkiem fajne. 

Jednak najbardziej mi się podoba Sheaffer Gift 100 srebrno-czerwone. 

Jeszcze jedno. Mogę kupić online - żaden problem, nawet wygodniej. Czy istnieje jakiś dobry sklep w Poznaniu? Wolę kupować od pyr, aby mogli rozkręcać interesy w Poznaniu czy w Wielkopolsce. Na tej samej zasadzie wolę kupować produkty z Polski czy w Polskich sklepach - takie małe wariactwo, ale według mnie dobre :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością :-)
Niestety lustrzanka powiedziała, że nie lubi Windowsa 10, więc zdjęcia będą z telefonu.
Najprawdopodobniej kupię je w czwartek - fajnie, bo mi się podoba, tego jak działa ocenić nie mogę. 

Edytowano przez Keefir98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, hej :-)
Zapomniałam napisać, że mam piórko. Naskrobałam tylko to:

14194218_958606574249591_1819770652_n.jp

Może być?
Masa mi odpowiada, design też, ładnie pisze, więcej teraz nie wymyślę - przy dłuższym użytkowaniu może coś odkryję  B)

Bardzo dziękuję za pomoc, może coś jeszcze kupię, bo to w sumie ładne rzeczy, te pióra.

P.S. Wiem, paskudny charakter pisma, dlatego chcę się na dobre przerzucić na pióra  :rolleyes:

Edytowano przez Keefir98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...