Skocz do zawartości

Pióro wieczne dla studenta matematyki


sotoran

Polecane posty

Dnia 14.08.2016 o 23:44, patefonik napisał:

Moim zdaniem m, szczególnie europejskie, do matematyki to nie jest dobra droga. Zobacz tutaj jest tabelka producenta piór, bardzo drogich, ale chyba dobrze oddaje porównanie, opis wraz z konkretnymi rozmiarami.

http://www.nakaya.org/en/manual/default.aspx?item=pensaki

Popatrz czego potrzebujesz i pamiętaj że rozmiar europejski jest około jeden większy, czyli japońskie f to europejskie ef, japońskie m to nasze f itd.

Pewnym rozwiązaniem może być pióro z dwiema sekcjami, które będziesz przekładał, ale to trochę rzeźba w g....z reguły na szybko nie ma na to czasu, a i upaprać się trzeba...

Ja myślałem że jeżeli europejski jest o jeden większe to wygląda to tak EF->F->M-> 

Skoro F  jest mniejszym rozmiarem o 1 od M, to chyba będzie dobry wybór, ale skoro ja źle myślę, i wygląda to w ten sposób F-EF-M to EF będzie najlepszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zwrócić uwagę na to żeby odwrotnie dało się pisać w sytuacjach ekstremalnych, gdzie potrzeba naprawdę cienkiej linii. Mam tu na myśli niestety wyłącznie stalówki Sailora - ale tu chyba ciężko będzie sie zmieścić w budżecie...

Dziękuje wszystkim za pomoc, bardzo mi pomogliście panowie.

Jestem bardzo wdzięczny, a temat można zamknąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...