Skocz do zawartości

Pelikan M205 - klasyk


Polecane posty

Nie powiedziałabym, że Parker to Ford, jeżdżę Fordem i się nie zawiodłam, wiele rzeczy z moich Fordów potrafiło odpaść, a one nadal mi tyłek wiozły, z kolei Parkery trafiają się niepiszące. Ford to już bardziej Sheaffer. Obecnie mam Focusa i Gift Collection 100, pasują do siebie, z wyglądu znośne do fajne, swoje role wypełniają, dostępne cenowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przychylę do dobrej opinii o Fordach. Miałam wiekowego mondeo, bez rdzy! Wspaniały egzemplarz :)

A teraz jestem zadowolona posiadaczką Fiata, narzekać nie mogę. Tylko żadne pióro jednak mi się z Fiatem nie kojarzy... a może TWSBI? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przychylę do dobrej opinii o Fordach. Miałam wiekowego mondeo, bez rdzy! Wspaniały egzemplarz :)

A teraz jestem zadowolona posiadaczką Fiata, narzekać nie mogę. Tylko żadne pióro jednak mi się z Fiatem nie kojarzy... a może TWSBI? ;)

Chodziło mi o to, że w stanach Ford to bardzo powszechna marka, taka jaką był kiedyś Parker (teraz też jest ogólnie rozpoznawalny, ale z jakością już trochę gorzej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa M200.

Czarne kupiłem w 2008, stalówka pisze wspaniale, choć pozłota miejscami się starła. Pióro było naprawiane jeszcze podczas gwarancji, gdyż tłok w pewnym momencie zaczął ciężko pracować, pokrętło trzeba było obracać prawie na siłę. Po odebraniu pióra z serwisu stwierdziłem, że tłok wprawdzie chodzi lekko, lecz przy potrząsaniu piórem coś w środku grzechocze. Odesłałem je z powrotem i wymienili je na nowe.

Drugie - niebieski marmurek - kupione w 2013, miało drapiącą stalówkę. Odsyłałem je trzykrotnie do serwisu, za trzecim razem stalówka była bez wad.

W tej chwili w obu piórach tłoki dość ciężko pracują. Czasem napełniam je strzykawką, bo boję się, że, kręcąc tłokiem, coś urwę. Nie mniej są to moje ulubione pióra do codziennego użytku.

Mam wrażenie, że coś się dzieje z jakością tych piór. Chociaż to jedne z tańszych pelikanów, myślę, że dokonując zakupu za około 400zł nie powinniśmy mieć do czynienia z loterią - trafi się dobra albo tragiczna stalówka.

Tyle jeśli chodzi o moje doświadczenia z M200. Może kupię sobie jeszcze zielony marmurek do kompletu. Zobaczymy, jakie będzie. Tym razem zakupu dokonam na pewno w sklepie stacjonarnym i dobrze sprawdzę jakość stalówki.

Pozdrawiam i dziękuję za świetną recenzję tego, mimo wszystko, pięknego pióra. W jego wyglądzie absolutnie niczego bym nie zmienił. Uważam, że jego proporcje są idealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sporo słyszałem o spadku jakości i te problemy, o których pisze kris się powtarzają. Albo drapiące stalówki, albo coś z tłokiem. 

 

Ja miałem dwa egzemplarze - M150 dawno i M200 niedawno. W M150 przepływ był taki, że można byłoby go olejem silnikowym zalać, a nie byłoby problemu. Natomiast w M200 miałem zatankowany atrament Pelikana (czarny) i też miałem wrażenie, że ze stalówką coś jest nie tak. Sądziłem, że trzeba je po prostu solidnie rozpisać. I tak myślałem, dopóki nie zalałem go czarnym Parkerem - wtedy zaczął płynąć. 

 

W tych Pelikanach atrament ma bardzo duże znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam coś takiego to się zastanawiam czy kupić tego Pelikana czy coś innego... :hmm1:

 

Oj, bez przesady. Kiedyś czytałem różne wpisy na forach samochodowych dotyczące mojego wiekowego Citroena. I co jeden post to się nie mogłem nadziwić, że mój mnie jeszcze nie zabił.

Gdyby tak zsumować te narzekania, to okazałoby się, że ten samochód został specjalnie zaprojektowany i zbudowany tak, aby uczynić z mojego życia tragikomedię z Mietkami mechanikami w rolach głównych. A jest dokładnie przeciwnie - służy mi znakomicie i nigdy mnie nie zawiódł.

 

Uważam, że Pelikany w co najmniej 90% to świetnie, niezawodne pióra na długie lata użytkowania. Zaryzykuję i powiem więcej - każdy pióromaniak powinien  mieć / spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...