Skocz do zawartości

Identyfikacja modelu pióra Parker


Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Uprzejmie proszę o identifikację modelu pióra firmy Parker (na nasadzce widneje grawerunek "FRAANCE T.III") z poniższego zdjęcia, i o ile to możliwę o informację czy da radę kupić do niego nową stalówkę?

Pióro to strasznie brudzi place, (mam 2 inne modele Parker-a i z nimi nie mam tego problemu), nie wiem czy to wina stalówki, czy nasadki w której atrament gdzieś zalega i brudzi stalówkę w miejscu na palce.

 

 post-4461-0-17762700-1464636995_thumb.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Latitude. Myśle, że raczej nie dokupisz już do niego stalówki bo to troche starszy model.

 

Polecił byś mi może coś podobnego, co można aktualnie kupić do 700 PLN. Piszę tym piórem od 5 lat i ręka mi się już do niego przyzwyczaiła, ale mam juz dość niebieskich palców i ciągłego szorowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecił byś mi może coś podobnego, co można aktualnie kupić do 700 PLN. Piszę tym piórem od 5 lat i ręka mi się już do niego przyzwyczaiła, ale mam juz dość niebieskich palców i ciągłego szorowania.

Coś podobnego, w jakich kategoriach? (wielkość, materiał wykonania, stalówka, rozmiar stalówki, wygląd: klasyczne/nowoczesne)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego, w jakich kategoriach? (wielkość, materiał wykonania, stalówka, rozmiar stalówki, wygląd: klasyczne/nowoczesne)

 

W kwestii wielkości i stalówki, wygląd - raczej klasyczny. Co do materiału, to nie mam jakiś specjalnych preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o pióra dostępne w Polsce.

Sailor Large w Polsce kosztuje ok. 1000 zł, oczywiście za granicą to już co innego. ;-)

 

Domyśliłem się. Nie widzę sensu kupowania piór japońskich w Polsce. Są dwa razy droższe i w porównaniu do europejskich piór np. wspomniany przeze mnie Townsend przy takim #3776 to jednak wyższa półka. Ale dwa Platinum? Czemu nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...