Skocz do zawartości

Pomoc przy identyfikacji


Polecane posty

Witam, dziś po dogłębnym przeszukaniu starych rzeczy taty w moje ręce wpadły trzy pióra. Z tego co wiem są to pióra ze szkolnych czasów, więc zakupione zostały najpewniej w późnych latach 70 bądź 80. Miałbym do was forumowicze wielką prośbę, mianowicie chciałbym ustalić tożsamość tych piór i dowiedzieć się czy da się gdzieś dostać brakującą stalówkę do jednego z nich. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. A oto zdjęcia piór :

eadf49c844a237dbmed.jpg

 

6421e74e10439809med.jpg

 

f8eed6954aaf998cmed.jpg

 

0ddaf0669a6f6663med.jpg

 

3f71892cbdc4c149med.jpg

 

7f89095f07908befmed.jpg

 

dc73771844221db5med.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to pióro typu deskpen. 

Nazwa wyraźnie jest napisana i na pudełku i na piórze - SOJUZ.

e9ce173e5fbb25a0.jpg

Aby je używać trzeba mieć do niego bazę.

Na to pióro może znalazł by się jakiś amator.

Pozostałe dwa ja bym wrzucił do kosza na śmieci.

Za jakieś trzy złote możesz kupić podobne, nowe

http://www.atakto.pl/pioro-wieczne-herb-330-1286-1894-p?gclid=CJuM4uvG8MwCFRITGwodOTUJ9Q

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może to drugie to NRD-owski Matador. Trzecie wygląda jak Hero 616 ale to takie moje skojarzenie. Może być również Wingsung. Nie brać tego co piszę za pewniaka.

to trzecie to dokładnie hero 616 (na skuwce stoi jak wół "hero"). kształt spinki sugeruje, że pochodzi ono z lat 70. co ciekawe wówczas Chińczycy montowali w tych piórach złote groty, dziesięcio- lub dwunastokaratowe. ja bym nie wywalał. porównanie hero 616 demi z parkerem 51

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...