Skocz do zawartości

Noodler's Polar Blue - wrażenia


brzozowisko

Polecane posty

Czuję ogromny respekt dla Nathana Tardifa i jego eksperymentów z atramentami o niecodziennych właściwościach. Do odważnych świat należy.

 

Od wczoraj piszę sobie kolejnym atramentem, Noodler's Polar Blue, który trafił w moje ręce w postaci próbki od wspomnianego wcześniej forumowicza. Podobnie jak Nikaa'ę zaintrygował mnie brak cieniowania. Tu się jednak nieco 'zawiodłem', ponieważ jest ono jednak obecne, ale w bardzo subtelnym wydaniu.

 

Lubię kolor niebieski, a Polar Blue ma elegancki, chociaż nieco słodki jego odcień. Im dłużej się mu przyglądam, tym bardziej zapada w duszę. Niestety atrament jest bardzo niegrzeczny. Być może jest to najbardziej złośliwa bestia z piękną twarzą, którą spotkałem.

 

Polar Blue lubi się nieco strzępić, rozpływać w nieskończoność, a najlepiej wychodzi mu przebijanie (czytaj: przeciekanie) i prześwitywanie. Gdyby nie ta słodka twarz, pewnie łatwiej byłoby powiedzieć 'żegnaj'. Tymczasem, nawet czytanie odbicia po drugiej stronie kartki staje się przyjemnością. Taka tragiczna miłość od pierwszego wejrzenia.

 

IACijEy.jpg

VrIADS1.jpg

Mokre 'B' na Clairefontaine 90gsm

Edytowano przez birchtine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niesforny, to prawda. Jednak coś w nim intryguje.

Wsiąka w papier, nawet się rozpływa, strzępi.

Tu próbka tekstu, napisana chyba z 2 tygodnie temu:

 

496e998f31b6.jpg

 

Mam wrażenie, jakby kreska zrobiła się nawet grubsza. Na pewno ta stalówka z innymi atramentami zachowuje się normalnie, jak klasyczna Fka Lamy, ale tutaj... z Polarem nic nie jest takie, jak być powinno  ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...