Skocz do zawartości

"Mokre" pióro wieczne ze stalówką B


Polecane posty

Dzień dobry, jest to mój pierwszy post więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

Szukam dla siebie pióra wiecznego, które nosiłoby pożądane przeze mnie cechy, takie jak:

1. pisanie "na mokro";

2. stalówka o szerokości "B";

3. szerokość skuwki - najlepiej żeby było to dokładnie 13 mm, dopuszczam przedział między 14 a 12 mm;

4. na naboje lub pompkę;

5. bez złotych akcentów;

6. bez metalowych zakończeń na żadnym z końców;

7. mile widziana irydowa stalówka;

8. kształt - powinno delikatnie zwężać się ku końcom;

9. nie Parker;

10. raczej nie Waterman;

11. obudowa raczej niemetalowa, lubię pióra lekkie, jednak nie zbyt lekkie, gdyby miała być metalowa to coś podobnego do Baoera 507, na pewno nie gładka;

12. budżet - do 100 złotych;

13. dostępne do kupienia w Polsce, nie przepadam za paypalami i ebayami.

 

Pięknie proszę o pomoc, zasugerowanie konkretnych modeli.

Dziękuję i życzę dobrego wieczoru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś konkretny model Pelikana? Na Lamy z pewnością mnie nie stać, a Kaweco raczej nie jest w moim typie. Co mi przypomina o kolejnych dwóch rzeczach:

- okrągły przekrój pióra (Kaweco miało sześciokątny);

- półokrągła stalówka (Lamy miało prostą, zakrzywiona po bokach).

 

Spróbuję wrzucić jakoś zdjęcie mojego obecnego pióra żeby przybliżyć mniej więcej o co mi chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o m150 lub m200, ale pewnie znikome szanse by coś upolować w Twoim limicie. Chyba, że dołożysz trochę więcej i uzbroisz się w cierpliwość i poszukiwanie okazji ;)

Nikaa, tak, to jest niemalże dokładnie to czego szukam! Chociaż cenowo to jest taki, jakby to powiedzieć...okrutnik. Mimo wszystko wielkie dzięki, chyba faktycznie zacznę już zbierać pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke albo Jinhao ze stalówką opisaną jako średno/grubo piszące. Na stronie firma-aris.pl jest tego zatrzęsienie, a trzeba im przyznać, że tłoczek dołączają (do Jinhao na pewno), mieścisz się w budżecie, kupujesz w Polsce i masz solidnego woła roboczego :) poszperaj tam u nich, waga pióra jest zawsze podana, całość (wraz ze skuwką), jeśli chcesz raczej lekkie a nie ciężkie, powinna oscylować wokół 20-30 g. Zdejmiesz skuwkę i pióro od razu będzie ciut lżejsze.

Szkoda, że nie trafiłeś szybciej na forum. w Katowicach był solidny Pen Show i sporo tego do pomacani :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke albo Jinhao ze stalówką opisaną jako średno/grubo piszące. Na stronie firma-aris.pl jest tego zatrzęsienie, a trzeba im przyznać, że tłoczek dołączają (do Jinhao na pewno), mieścisz się w budżecie, kupujesz w Polsce i masz solidnego woła roboczego :) poszperaj tam u nich, waga pióra jest zawsze podana, całość (wraz ze skuwką), jeśli chcesz raczej lekkie a nie ciężkie, powinna oscylować wokół 20-30 g. Zdejmiesz skuwkę i pióro od razu będzie ciut lżejsze.

Szkoda, że nie trafiłeś szybciej na forum. w Katowicach był solidny Pen Show i sporo tego do pomacani :)

Ann, byłem na Pen Show w Katowicach (jestem z Katowic), ale szczerze mówiąc natłok towaru sprawił, że się pogubiłem. No i wtedy nie miałem niestety środków, student biedny jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała refleksja :) Do designu Lamy Safari mozna się przekonać :) Kiedyś brzydziłem się tych piór, a teraz je uwielbiam. Są niezawodne i nieźle, jak na swoją cenę, wykonane. No i stalówka B Lamy jest kapitalna. No i właśnie wyszedł wariant Dark Lilac, który ma kapitalny kolor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...