Skocz do zawartości

Pelikan 4001: Czy to normalne że po dwóch/trzech dniach atrament jest początkowo znacznie ciemniejszy?


shdart

Polecane posty

Dwa/trzy (może pięć) dni niepisania i (o ile pióro wystartuje) kreska początkowo jest mocno ciemniejsza. Dla fioletowego 4001 jest niemal czarno. Kilka(naście) zdań i kolor wraca do normy.

 

A może to cecha pióra (inaczej podaje atrament?) a nie atramentu?

 

Piszę Pelikanem Silverstar. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro wysycha - więcej barwnika mniej rozpuszczalnika :).

Jak napisałeś - chwila pisania i na spływak dostaje się atrament który nie był narażony

na wysychanie - kolor wraca do normy.

Zacząłbym się przejmować, gdyby pióro zasychało kompletnie i nie dało się po 2-3 dniach nim pisać - jak Parkerem IM :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romii napisał już chyba wszystko. Od siebie dodam przykład jeśli chodzi o atrament. W piórze Faber Castell e motion jest dziura w skuwce która powoduje efekt o którym mówisz. Jeśli wlewam do niego edelsteiny to wysycha w około 3-4 dni. Jeśli wleje niebieskiego Visconti, to poważnie zaschnie w mniej niż 15 godzin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romii napisał już chyba wszystko. Od siebie dodam przykład jeśli chodzi o atrament. W piórze Faber Castell e motion jest dziura w skuwce która powoduje efekt o którym mówisz. Jeśli wlewam do niego edelsteiny to wysycha w około 3-4 dni. Jeśli wleje niebieskiego Visconti, to poważnie zaschnie w mniej niż 15 godzin

Taka sama dziura jest w Parkerach IM. Po zaklejeniu problem z zasychaniem mija

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziure w e-motion trzeba by zakleić od wewnątrz, bo od zewnątrz jej nie widać, bo ona nie jest tak jak w przypadku IM'a pod klipem.

 

Hmm, poświeciłem latarką w skuwkę E-motion'a - jedyne miejsce bez plastikowego wypełnienia to sprężynka z klipsa. U mnie efekt wysychania jest minimalny, albo zbyt często używam tego pióra. Musiałbym zostawić zatankowane pióro na dłuższy czas i samemu się przekonać o tym wysychaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu mam podobny problem, tyle że z Watermanem serenity blue, odkładam, wracan jutro, albo za dłuższy czas i na początku jest to granatowy kolor, a z czasem robi się niebieski. Piszę nim póki co Baoerem 100, pierwszy raz używam i tego pióra i atramentu, stąd nie do końca wiem czyja to wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...