Skocz do zawartości

Pióra wieczne Walker, czy ktoś je rozpoznaje? Kraj pochodzenia?


Polecane posty

Dziękuję za odzew. Nie wydaje mi się, żeby to było chińskie. Pamiętam te pióra za chłopaka. Wtedy chyba jeszcze nie było tak powszechne Made in Ch. To jest stalówka. Nic nie jest ukryte. Co prawda specyficznie zakończona, ale pisze serio fajnie. Troszkę skrobie, ale jednak gładko i bez jakichkolwiek kłopotów. No szukam dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kurczę pieczone, to pióro diabelnie mi przypomina moje pierwsze pióro, które dostałem, jak szedłem do zerówki, czyli gdzieś koło 1979. Taka sama stalówka, płaska na środku, tylko że w miejscu, gdzie zwykle jest otwór, miała wygrawerowane kółko (o średnicy 2-2,5 mm) i chyba w tym kółku jakąś literę. Też było niebieskie i zakończone na półokrągło. Dużo bym dał, żeby się dowiedzieć, co to było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 10 months later...

Ups... ale mnie @Homo_Erectus_Poland wywołałeś. Zapomniełem, że miałem sie podzielić wrażeniami z pisania tym piórem. Więc tak na szybko nadrabiam, bo późno już dzisiaj.

Pióra bardzo prosto zbudowane, plastik dobrej jakości ale raczej słabo wszystko wykończone i spasowane. Spływak jak z formy wyciętej scyzorykiem, słabo wyglada, ale spełnia swoje zadanie. Ja zasilam pióro nabojami standardowymi (zalewem do nich różne atramenty z gamy zielonej i czerwonej). Stalówka metalowa, stalowa chyba, bez ziarna irydowego, ukształtowana z dwóch skrzydełek w ziarno. I tu koniec opisu taniego, dzicięcego wręcz pióra, bo ta stalówka robi świetną robotę, pisze po prostu bardzo dobrze, nie za mokro nie za sucho, płynie, nie drapie. Mam dwa pióra WALKER do codziennych notatek w pracy (podkreślenia, notowania uwag na zielono albo czerwono, itp.) i jestem zadowolony. Trochę jak jednorazowe długopisy tylko takie... wieczne.

Polecam jako ciekawą odmianę codziennych tanich piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...