Skocz do zawartości

Waterman brązowy - czemu nie ma nabojów?


rafgam

Polecane posty

Witam.

 

Czy ktoś wie czemu Waterman przestał produkować brązową Havanę w nabojach (a nadal produkuje w butelkach)? 

Czy ew. macie pomysł na coś podobnego w kolorze, o możliwie słabym przebijaniu przez kartkę (pióro - Waterman Exception)?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez rafgam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może zakupić naboje Pelikan 4001 Brillant Brown, mają dobra dystrybucję w PL, nie powinno być problemu z dostaniem. Jest to trochę inny brąz niż Havana, może pora zakupić tłoczek i atrament w butelce, aby nie rezygnować z ulubionego koloru. Wpisz w google Pelikan 4001 Brillant Brown, chyba druga grafika jaka się wtedy pokazuje to porównanie z Havaną.

Edytowano przez Admof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełniam naboje strzykawką, ale najlepiej kupić tłoczek, fajny brąz w kałamarzu i zasilać pióro prosto z flaszki :)

Ten sposób nie sprawdza się, gdy ktoś (jak ja) pracuje w wielu miejscach i używa nabojów,

gdy atrament skończy się w połowie dnia pracy. Noszenie całej butelki jest niewygodne i 

bardziej ryzykowne ze względu na możliwość pęknięcia butelki, wylania się itp.

Przeważnie nie mam też czasu i miejsca na zabawy ze strzykawką i butelką a

wymianę naboju mogę zrobić praktycznie jedną ręką ;) 

Edytowano przez rafgam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Brązowy Pelikan to zupełnie inny brąz z niż Waterman, w mojej subiektywnej ocenie, a używam obu, Waterman jest ciemniejszy, lepiej cieniuje, IMHO Pelikan 4001 jest za jasny i blady, nie jestem nim zachwycony. Uważam że braż Watermana to dużo ciekawszy odcień. Natomiast jeśli chodzi o naboje to polecam GvFC hazelnut, kapitalny brąz. Nie wiem czemu, ale atramenty GvFB niesamowicie mi się podobają, maja tylko jeden, poważny mankament - cena kałamarza.

 

I tu niestety chyba mamy do czynienia z jakąś grą nie rynkową, bo we wszystkich sklepach atrament ten ma tą samą cenę, podejrzewam że to sprawka dystrybutora, no i cena w związku z tym jest wyższa, bo ten atrament był kiedyś istotnie tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...