Skocz do zawartości

Montblanc Heritage Rouge & Noir


visvamitra

Czy podoba ci sie to pióro?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci sie to pióro?



Polecane posty

Nie jestem fanem Montblanc, jenak debiutująca w tym miesiącu seria Heritage Rouge & Noir ma w sobie coś, co sprawia, że się ślinię. Gdybym miał wolne 630 euro, skusiłbym sie na takie pióro. Niestety nie mam, pozostaje mi więc wkleić zdjęcia i podpytać, co wy myslicie o tej nowosci?

 

Zdjęcia wklejam ze stron dystrybutorów: Iguanasell, La Couronne du Comte.

 

 

 

Montblanc-Heritage-Rouge-Noir-Rollerball

 

montblanc_heritage_rouge_noir_black_foun

 

montblanc_heritage_rouge_noir_coral_foun

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład na mieszane uczucia, albo brak zdecydowania autora. Z jednej strony proste i klasyczne (stalówka i koprus), z drugiej bajeranckie (wąż i ten dwukolorowy kleks). Jakby ktoś dla żartu podmienił skuwki. Na pewno jest intrygujące. Tylko jeszcze nie zdecydowałem, in plus czy in minus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klips w kształcie węża, to nie jest kicz, tylko jak wcześniej napisałem historia firmy. W linku podanym przez visvamitrę (http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/306637-montblanc-heritage-collection-rouge-noir/) jest wyjaśnienie:

"(...) The mysterious serpent recalls a design motif popular among Art Nouveau artists when the original Rouge & Noir collection first made its appearance.(...)".

Oryginał sprzed ponad 100 lat wygląda tak:

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-MONTBLANC-SAFETY-BHR-FOUNTAIN-PEN-12-HUGE-PERFECT-RARE-/371284321905

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@norbie dzięki za linka do fotki oryginału.

 

Jednak, ten wąż do mnie kompletnie nie przemawia, w tej nowej wersji wygląda po prostu tandetnie, wg mnie oczywiście.

Kształt pióra też się jakos nie zgrywa, niby fajny, ale ja wiem... może właśnie do tego węża mi nie pasuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...