Skocz do zawartości

Pióro forumowe 2016 - dyskusja


Thay

Polecane posty

marka: Italix

model: Churchman's Prescriptor

kolor: czarny (Brass body, piano-lacquer finish, Gold-plated trim) 

stalówka: dwukolorowa (Plated in gold, the two-tone German-made nib), z logo italix

inne szczegóły: średnica  0.42 in (1.1 cm), długość ze skuwką : 5.7 in (14.4 cm), długość bez skuwki : 5 in (12.8 cm), waga: 1.8 oz (51 g)

dostępność: MR Pen, cena na massdrop :59.99 usd + dostawa 5 usd

 

o9ArZlc.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Marka: Conklin

Model: Durangraph

Kolor:

inne szczegóły: cena sklepowa 290zł

 

 Też jestem za Conklinem, moim zdaniem piórko uniwersalne dla starszyzny i młodszych

 z tego co widać to w trzech kolorkach, najbardziej podoba mi się Amber ------ bursztynek :) 

 waga 26 gram --- czyli ani za ciężkie ani za lekkie --- i znowu uniwersalność

 zakręcana nasadka ---- duże +

 no i dożywotnia gwarancja.

  http://buylux.pl/k,Duragraph,888_894.html

 Ale pewnie padną jeszcze inne ciekawe propozycje, byle by nie przesadnie cenowo redface

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie karaś z tytanową lub 14k stalówką ze zniżką- oddaję swój głos i wchodzę.

Sailora też bym chętnie widział, ale założony budżet przekracza ze 4x.

 

Conklin nowy nie do końca dobry jest- na marce bazuje głównie, niestety.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to może Whal skyline, rożne kolory, stalówki, ceny...

Odrobina dyscypliny. ;) Pamiętajmy - jeśli zgłaszamy pióro, to według frazy formatu:

Marka:

Model:

Kolor:

inne szczegóły:

To pozwoli uwzględnić pióro w głosowaniu.

Marka - Whal

Model - skyline

Kolory - rożne

Inne - semi flex

Lub Model DecoBand

Kolory - rożne

Ale stalówka super flex (od eF do BB)

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Prócz Conklina Na uwagę zasługują jeszcze pióra Monteverde

 


Marka: -- Monteverde

Model: Intima, - Prima, - Impressa Pearl

Kolor: różne

inne szczegóły: dobra cena, dożywotnia gwarancja, zapewne niepowtarzalne akcenty wzornicze

 Intima ---- http://buylux.pl/k,Intima,919_921.html

 Prima ----  http://buylux.pl/k,Prima,919_922.html

 Impressa Pearl --- http://buylux.pl/k,Impressa,919_925.html

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos i druga propozycja: Pelikan M1000.

 

marka: Pelikan
model: M1000
kolor: niebieski lub czerwony pod kolor atramentu lub żywszy niż standardowy zielony pod kolor znaczka forum (może być samo logo lub paski/korpus)
inne szczegóły: cena z obniżką rabatową (ilość), stalówka 3B lub italika 3B

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obawy, że dla firm takich jak Montblanc i Pelikan nasza forumowa inicjatywa znaczy mniej niz zero :) Pomijając cenę, która zaproponowanych piór, która dla wielu osób będzie nieosiągalna, to ani Pelikan ani Montblanc nie spersonalizują swoich sztandarowych modeli :) Wymienione przez innych pióra nie są niskiej jakości. Oferują po prostu rozsądny stosunek ceny do jakości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena będzie lepsza po rabatach bo pewnie ze 30% dostaniemy przy dużej ilości (10 sztuk?) czyli wyjdzie 175 zł na mieś. To dużo jest? :cry:<_< Jak nie chce producent to śnieżynki sami sobie możemy pomalować farbami modelarskimi albo Noodlers baystate blue. Nie poddawajmy się i spróbujmy rękami adminów. Mogę porozmawiać w butiku na Nowym Świecie i rzucić temat do przegryzienia. To może być czad w rozmiarze worldwide :D :D :D

Edytowano przez Krystian_33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena będzie lepsza po rabatach bo pewnie ze 30% dostaniemy przy dużej ilości (10 sztuk?) czyli wyjdzie 175 zł na mieś. To dużo jest? :cry:<_< Jak nie chce producent to śnieżynki sami sobie możemy pomalować farbami modelarskimi albo Noodlers baystate blue. Nie poddawajmy się i spróbujmy rękami adminów. Mogę porozmawiać w butiku na Nowym Świecie i rzucić temat do przegryzienia. To może być czad w rozmiarze worldwide :D :D :D

Ty tak na serio?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czytałem z niedowierzaniem propozycji - Krystian_33 i od razu nasunęła mi się myśl że to typowa prowokacja

 choć każdy z nas ma prawo do propozycji.

 Ale przy tym to już prawie spadłem z fotela :rechot: 

 

 

<_< Jak nie chce producent to śnieżynki sami sobie możemy pomalować farbami modelarskimi

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie IM. To dobre pióro, a w dodatku jest tanie. Stalówka jest bardzo dobra; elastyczna i dobrze reaguje na docisk poszerzając linie. To fajny semi-flex na śmieszne pieniądze. Wystarczy jakiś grawer i gotowe.

Tak na poważnie to wróćmy na ziemię.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio?

 

Tak. Chcę takie pióro forumowe. Rozumiem, że może być drogo, no ale zobaczymy w głosowaniu czy mój pomysł wygra, bo drogo jest względne. Paski Pelikana mogą być nie do przeskoczenia, gdy producent nie będzie chciał, ok, tu jest moja zgoda z Wami, ale śnieżynka handmade MB to nie kłopot. Da pewnie radę też zrobić to jakiś majster w Polsce w urushi Tame sukashi albo w zieleni np. literki PWF i numer egzemplarza. Widzę to tak: kupujemy pióra, odkręcamy czapeczki ze śnieżynkami, do speca, a tam - pierwsza warstwa urushi baza, potem druga z numerem i PWF w złotym kolorze, potem trzecia i pewnie kolejne dla uzyskania efektu głębi.

 

16018%281%29.jpg

 

Tak jak powiedziałem wcześniej, MSZ 10 osób chętnych to minimum żeby zacząć negocjacje w butiku + znalezienie fachmana, ale to pewnie będzie proste. Efekt bomba, bo mamy czaderskie unikaty dyskretnie eleganckie i połączenie rzemiosła japońskiego (urushi), niemieckiego (pióro) i polskiego (robocizna handmade in Poland).

Edytowano przez Krystian_33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... Pióro forumowe za 3 tysiące i do tego plaśnięte olejną.... Może i znajdzie się 10 osób, ale ja podziękuję. Sorry, taki klimat...  ;)  

 

Zaproponuję za to cuś takiego:

marka: Monteverde

model: Mini Jewelria Stripe
kolor: niebieski? 
chociaż ta ich oliwka jest bardzo fajna

inne szczegóły: stalówka BB albo stub

 

A jako fanatyk, to po prostu muszę i to: 

marka: Kaweco

model: AC Sport
kolor: forumowy niebieski 
(może przy większym zamówieniu dałoby się Kaweco namówić do zrobienia takiego koloru)

inne szczegóły: stalówka BB albo stub, CZARNA - co by do karbonu pasowała  :) 

 

Karas i Namisu to też bardzo fajne propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...