Skocz do zawartości

Pióro forumowe 2016 - dyskusja


Thay

Polecane posty

To co, porozmawiamy o piórze forumowym 2016? Ale może tym razem trochę inaczej. Podpowiedzcie, jaki pióro wam się marzy, co chcielibyście widzieć w roli PF 2016, ok?

 

Może tak: zgłaszamy pomysły, ale konkretnie (nie: jakiś Montblanc..?) i bez odlotów typu „niebiesko zielone pióro z celuloidu, ze złotą stalówką, piston filler, do 150 zł”. :D

 

Najlepiej – marka, model, kolor, ewentualnie inne szczegóły. A co potem? Zrobimy sobie ranking popularności i zgodnie z jego wynikami zaczniemy rozmowy z producentem/dystrybutorem, zaczynając od zwycięskiego pióra. Jeśli się uda – ok, jeśli nie, przejdziemy do następnego z listy.

 

Sugerujemy użycie frazy w następującym formacie:

 

marka:
model:
kolor:

inne szczegóły:

 

Czyli, w sumie, proponujemy taką … pracę zbiorową. :) Jak wyjdzie – zobaczymy. Do dzieła!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Marka: Karas Kustoms
Model: K
Kolor: Oliwka

Inne szczegóły: stalówka Bocka do wyboru, możliwość spersonalizowania sekcji

Cena nowego: 75 USD. byc może przy więszym zamówieniu udało by się utargować?

 

 

Marka: Namisu

Model: Nova
Kolor: tytanowy

Inne szczegóły: stalówka Bocka do wyboru, 

Cena nowego:30-35 funtów

 

Nova1_1024x1024.jpg?v=1443991517

 

 

Marka: Tactile

Model: Gist
Kolor: do wyboru

Inne szczegóły: stalówka Bocka do wyboru, 

Cena nowego:60 - 120 $ w zaleźności od wykończenia. Ze stalą damsceńską byłoby kozackie :)

 

 

 

 

Będę miał więcej pomysłów, ale niech wypowiedzą się inni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało nie być ogólnych wynurzeń, ale czy tym razem mogłoby być coś "specjalnego", kuriozum jakieś? Flex, super-cienka stalówka (np. SEF Pilota  sprawdziłem- daleko poza budżetem) albo jaki oblique?

 

Trochę ponad budżet (typ z flexem):

marka: Noodler's

model: Neponset
kolor: wsio ryba, byle nie różowy

inne szczegóły: brak

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marka: Karas Kustoms

Model: K

Kolor: Oliwka

Inne szczegóły: stalówka Bocka do wyboru, możliwość spersonalizowania sekcji

Cena nowego: 75 USD. byc może przy więszym zamówieniu udało by się utargować?

 

 

Łukasz, z ust mi to wyjąłeś! ;) O tym piórku marzę....

 

Zatem, powtórzę, głosuje za:

 

Marka: Karas Kustoms

Model: K

Kolor: Oliwka

inne szczegóły: patrz post visvamitra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i @visvamitra "ukradł" mi pomysł na:

Marka: Namisu

Model: Nova
Kolor: tytanowy

Inne szczegóły: stalówka Bocka do wyboru, 

Cena nowego:30-35 funtów (jakieś 55 funtów za tytan bodajże)

 

Tytułem komentarza powiedziałbym, że fajnie by było tym razem celować gdzieś pomiędzy  skrajnościami, czyli z jednej strony egzemplarz, tzw. budżetowy w okolicach 150 zł, a z drugiej coś ekskluzywnego za jakieś 1000+ zł.

 

Pozostaje nieśmiertelna kwestia jakiejś indywidualizacji pióra, skoro ma być forumowe, ale może wystarczy dyskretny grawer PWF i... nie szukajmy problemów, bo wybór się nigdy nie skończy. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podoba, ale do pisania ma (prawie) to samo, co Kaweco (i podobnie paskudne jest).

E tam, zaraz jak Kaweco... pancerne takie jesy, to zdaje się, po nim przejechał samochód... i nic mu nie było :P

Młodsze (historią), amerykańskie... i zielone ;) tfu, oliwkowe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka: TWSBI

Model: mini
Kolor: -

Inne szczegóły: -

 

Ewentualnie, bo widzę, że karasiami i namisiami jest pewne zainteresowanie, spróbować zawęzić wybór stalówki do tytanowej a następnie negocjować zniżkę.

 

Bock robi też stalówkę "dwuliniową"- a może taką?

 

 

Nikaa, ale pisze taką samą stalówką- tylko opakowanie się zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka: Conklin

Model: Durangraph

Kolor:

inne szczegóły: cena sklepowa 290zł

 

Ale bardzo podobają mi się pomysły Łukasza :)

Pomysł z TWSBI też nie jest zły :)

 

@Nikaa - "Łukasz, z ust mi to wyjąłeś! ;) O tym piórku marzę...."  Gryzłaś takie fajne piórko? :o    Dobrze że Łukasz Ci je zabrał. ;)  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, bo widzę, że karasiami i namisiami jest pewne zainteresowanie, spróbować zawęzić wybór stalówki do tytanowej a następnie negocjować zniżkę.

 

Jackpot. Gdyby jeszcze wziąć w miedzi bądź mosiądzu, żeby ładnie pokrywało się patyną, mamy coś naprawdę fajnego.

 

Jeśli się nie mylę, model K jest odrobinę inny, niż przedstawiony przez Łukasza - ma przykręcany na śruby klips, który znacznie bardziej mi się podoba. Wieje Yardem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Nikaa - "Łukasz, z ust mi to wyjąłeś! ;) O tym piórku marzę...."  Gryzłaś takie fajne piórko? :o    Dobrze że Łukasz Ci je zabrał. ;)  :D

 

:roflmho:

Ano dobrze ;) zęby sobie można połamać! 

na dowód, od 40 sekundy:

 

 

 

@ drEvil:   opakowanie robi różnicę ;)

A stalóweczki Kaweco lubie, więc... :D

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namisu Nova - świetny pomysł.

Pióro bardzo spójne stylistyczne. Wykonane z tytanu, co zapewnia jego niską wagę, jak na metalowe pióro, niekorodowalność i, co dla wielu może być ważne, tytan nie uczula. Cena bardzo dobra. I jeszcze extra bonus, na który wcześniej w innym wątku chyba visvamitra zwrócił już uwagę - to pióro jest baaardzo podobne do Nakai. Wydaje mi się, że większość pióromaniaków w PL raczej na nią nie stać, więc warto skorzystać z okazji.

Pozostałe pomysły do mnie nie przemawiają z różnych względów.

Wg mnie nie warto iść w stronę współczesnych Conklinów, ponieważ są tandetnie wykonane. Podobają mi się, ale niestety nie są warte swojej ceny. W sieci jest również sporo negatywnych opinii o Noodlersach. Nie ma chyba sensu kupować ładnego badziewia ;)

 

I na koniec prztyczek dla Thaya, jako reprezentanta Administracji (personalnie nic do Ciebie nie mam) - proponowany w pierwszym poście sposób działania w zasadzie jest taki sam, jak zaproponowany oddolnie przez forumowiczów w kontekście wyboru pióra forumowego na 2015 r.:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/7135-ankieta-pióro-forumowe-2015model

Kto chce niech sobie przypomni bogatą dyskusję w temacie poświęconym pióru forumowemu na 2015:

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/7091-pióro-pwf/

Mam nadzieję, że tym razem nie zostaniemy przez Administrację totalnie zignorowani.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wymienionych wyżej kickstarterach stub od ręki jest w Tactile, moje typy to :

1. Tactlie Gist Polycarbonate

2. TWSBI Diamond 580RB

3. Conklin Duragraph Amber

4. Mąblą 146 LeG Burgundy Stevemeistered Broad (aaa :headsmack: miało nie być odlotów)

5. Nakaya burgundy (:wub: jak zarobię pierwszy milion)

Ahab - dziękuję postoję, mam FPR a na flexa przerobię Jinhao.

A może ktoś zrobi krótką serię końcówek do Lamy mini Safari?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namisu Nova - (...) to pióro jest baaardzo podobne do Nakai. (...

Podobne z wierzchu. Stalówkę ma całkiem inną, nie przymierzając- jak wiele innych, tańszych piór. To tak, jakby kupić Hondę CRV, bo na Nissana Patrola ma się za mało złociszy.

Co do Noodlersów- pióro znacznie popularniejsze od namisiów, karasiów czy taklitów- więc opinii więcej, i bardziej wyważone. Nie twierdzę, że są złe...

 

Popieram- trwałe pióro, ale z lepszą stalówką niż standardowy, stalowy Bock.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I na koniec prztyczek dla Thaya, jako reprezentanta Administracji (personalnie nic do Ciebie nie mam) - proponowany w pierwszym poście sposób działania w zasadzie jest taki sam, jak zaproponowany oddolnie przez forumowiczów w kontekście wyboru pióra forumowego na 2015 r.:

Hi, hi..zabrzmiało jak z filmu gangsterskiego to nic osobistego BANG, BANG! :mosking:  Tamta dyskusja w efekcie sprowadziła się dokładnie do tego, do czego nie chcemy, by sprowadziła się ta. Dlatego powtarzam:

 

możemy tu sobie dyskutować (tak, tak, tu) ile wlezie o propozycjach, krytykować, dyskredytować i się zachwycać, ale nowe zgłaszamy tylko w ustalonym formacie, tj.

 

marka:

model:

kolor:

inne szczegóły:

 

A potem... Potem i tak rozstrzygające będzie głosowanie,  rozmowy z producentem/dystrybutorem i... ilość chętnych, gotowych wyłożyć gotówkę za dane pióro. Weźmy to pod uwagę zgłaszając propozycje, ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marka: Karas Kustoms

Model: K

Kolor: Oliwka

Inne szczegóły: stalówka Bocka do wyboru, możliwość spersonalizowania sekcji

Cena nowego: 75 USD. byc może przy więszym zamówieniu udało by się utargować?

 

 

Marka: Namisu

Model: Nova

Kolor: tytanowy

Inne szczegóły: stalówka Bocka do wyboru, 

Cena nowego:30-35 funtów

 

Nova1_1024x1024.jpg?v=1443991517

 

 

 

Te dwa pióra bardzo mi się podobają, w szczególności Karas Kustoms :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...