Skocz do zawartości

Pióro forumowe 2016 - dyskusja


Thay

Polecane posty

KAWECO? Jeśli w cenie jednego egzemplarza będzie worek stalówek to wtedy może jedna trafi się dobra, a reszta do śmieci. Ja się na taką tandetę nie piszę. MSZ pióro forumowe powinno być dobre jakościowo, a nie badziewiaste. Jak ma być tak tanio to chociaż dobrze - Lamy Safari PWF 2 albo Studio.

 

marka: Lamy

model: SAFARI PWF 2
kolor: barwy forum

inne szczegóły: brak

 

marka: Lamy

model: Studio
kolor: niebieskie

inne szczegóły: brak

Edytowano przez Krystian_33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

KAWECO? Jeśli w cenie jednego egzemplarza będzie worek stalówek to wtedy może jedna trafi się dobra, a reszta do śmieci. Ja się na taką tandetę nie piszę. MSZ pióro forumowe powinno być dobre jakościowo, a nie badziewiaste. Jak ma być tak tanio to chociaż dobrze - Lamy Safari PWF 2 albo Studio.

marka: Lamy

model: SAFARI PWF 2

kolor: barwy forum

inne szczegóły: brak

+1

+1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że z dotychczasowych propozycji najlepszy stosunek cena/jakość prezentuje Namisu i Karas Kustoms. Przez jakość rozumiem m.in. trwałość pióra.

Gdyby wygrało pióro Karas (ja go raczej nie kupię), to do tego pióra pasowałby zegarek VIS projektowany na forum zegarkomaniaków:

Vratislavia-Conceptum-VIS1935.X-versions

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pierwszej kolejności za Namisu (chociaż nie mają już tytanowych EF-ek  :(  napiszę do nich chyba), ale jeśli ostatecznie wygrałby Karas, to może nie byłoby problemu z ewentualnym indywidualnym wyborem innego modelu niż zaproponował @visvamitra (bo jak sądzę ewentualny grawer czy jakaś inna indywidualizacja i tak zapewne byłaby robiona na modelach standardowych). Osobiście chętniej celował bym w model Ink:

 

marka: Karas

model: Ink
kolor: dowolny (właściwie)

inne szczegóły: tutaj

 

Jak ostatecznie zostanie wybrana inna propozycja, to postaram się dostosować. Rzecz jasna zależy to od modelu pióra i finansów.

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dotychczasowych propozycji zaciekawiły mnie produkty Karas Kustom, zarówno model K jak i INK są fajne.

Na pewno nie oddam głosu na Monteverde. Jestem posiadaczem modelu Intima Volcano gdzie okazało się,

że od samego patrzenia ze stalówki złazi farba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Chcę takie pióro forumowe. Rozumiem, że może być drogo, no ale zobaczymy w głosowaniu czy mój pomysł wygra, bo drogo jest względne. Paski Pelikana mogą być nie do przeskoczenia, gdy producent nie będzie chciał, ok, tu jest moja zgoda z Wami, ale śnieżynka handmade MB to nie kłopot. Da pewnie radę też zrobić to jakiś majster w Polsce w urushi Tame sukashi albo w zieleni np. literki PWF i numer egzemplarza. Widzę to tak: kupujemy pióra, odkręcamy czapeczki ze śnieżynkami, do speca, a tam - pierwsza warstwa urushi baza, potem druga z numerem i PWF w złotym kolorze, potem trzecia i pewnie kolejne dla uzyskania efektu głębi.

 

16018%281%29.jpg

 

Tak jak powiedziałem wcześniej, MSZ 10 osób chętnych to minimum żeby zacząć negocjacje w butiku + znalezienie fachmana, ale to pewnie będzie proste. Efekt bomba, bo mamy czaderskie unikaty dyskretnie eleganckie i połączenie rzemiosła japońskiego (urushi), niemieckiego (pióro) i polskiego (robocizna handmade in Poland).

Myślałem, że gentelmeni nie piją przed trzynastą  :rechot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dotychczasowych propozycji zaciekawiły mnie produkty Karas Kustom, zarówno model K jak i INK są fajne.

Na pewno nie oddam głosu na Monteverde. Jestem posiadaczem modelu Intima Volcano gdzie okazało się,

że od samego patrzenia ze stalówki złazi farba.

Uuuuuu, to nie fajnie. Zmartwiłeś mnie tym, bo czekam bardzo na Monteverde Denali (seria Moutains...)...  :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawić się już zdążyły:

 

Bexley Stalwart

Conklin Durangraph
Italix Churchman's Prescriptor
Karas Kustoms K
Karas Kustoms Ink
Kaweco AC Sport
Lamy Safari
Lamy Studio
Montblanc 149
Monteverde Intima
Monteverde Prima
Monteverde Impressa
Monteverde Mini Jewelria Stripe
Namisu Nova
Noodler's Neponset
Noodler's Ahab
Parker Vector
Parker IM
Pelikan m1000
Pilot E95
Sailor 1911
Tactile Gist
TWSBI mini
Wahl Skyline
Wahl DecoBand
 

Jeśli coś pominąłem, poprawcie proszę.

Może by wyłonić jakichś kandydatów do poważnego przedyskutowania?

Po głębszej lekturze przy Noodlersach upierać się już nie będę- zbyt ciekawe.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie. Na głosowanie przyjdzie jeszcze pora. Dyskusja dopiero się rozpoczęła. Dajmy sobie czas tak chociaż da maja, czerwca. Zrobimy wtedy oficjalną ankietę i będziemy się bawić w wybory. Ale jeszcze nie teraz, ok?

Na razie, tu i teraz - nominacje. :)

 

A, jeszcze jedno - każdy zgłoszony kandydat jest w tej chwili poważny. A czy przejdzie dalej, zdecydujemy w ankiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora robi bardzo fajne i ciekawe pióra na zamówienie, uwzględniając dokładne wytyczne zamawiającego. Nie jestem tylko pewien, czy forum jest w stanie udźwignąć ten ciężar, a mam tu głównie na myśli ciężar finansowy...;)

 

Pióra Aurory dla klubu BCC:

male_wozniak.jpg

 

Np. pióra dla włoskich klubów piłkarskich:

 

12909418_1107543009287008_6228422701994512909453_1107543012620341_8739594364887912968115_1107543072620335_6368554115931212968046_1107543085953667_6043105077876312957451_1107543089287000_6030727248316912973248_1107543119286997_5083643524437812967434_1107543122620330_55499208015520

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marka: TWSBI

model: Eco
kolor: nie wiem czy producent jest w stanie zmienić kolory standardowego modelu, ale może te elementy nieprzezroczyste niebieskie dałoby się zrobić, a z przezroczystego demonstratora zrobić przezroczysty niebieski, a na skuwce logo TWSBI czerwone na zielono maznąć? ;)

inne szczegóły: brak

 

twsbi_eco_review_fountain_pen-6-500x383.

 

Byłby i piston filler ;P

Edytowano przez Admof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przez głowę przeleciał pomysł skorzystania z dobrodziejstwa indyjskich rzemieślników.

Jak np tu:

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=161982312011&alt=web

Lub tu:

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=151373452209&alt=web

W rozsądnej cenie, o olbrzymiej pojemności atramentu, stalówki, jakby ponegocjować - jakie chcemy, kolory ebonitu też do ustalenia, podobnie jak kolor wykończeń. A każde, na swój sposób, unikalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał być kontrkandydat do Ahaba :

 

marka: Marlen

model: Aleph
kolor: granatowy

inne szczegóły: stalówka semi-flex

 

ale po przeczytaniu w recenzji Gourmet Pens, że wysycha już mi przeszło.

Edytowano przez Didi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, lista tylko poglądowa, podsumowująca co się do tej pory wykluło ("(...)a potem uderzył go wielki młot").
Jeśli mogę mieć uwagę natury ogólnej: tym razem piórem powinien zostać jakiś "egzotyczny wąż". Safari trochę za niski segment, Sheaffer Gift 300- "zbyt zwyczajny", Wiland- zdecydowanie za drogi, mocno ograniczona ilość.

Osobiście nie chciałbym forumowego Montblanca czy Aurory (MB mogłoby tylko stracić na próbach zmiany klasycznej formy, poza tym- nie urzeka mnie w żaden sposóB). Poza tym te droższe, "prestiżowe" pióra, jeśli są sygnowane lub w inny sposób znaczone raczej nie zyskują na wartości- 10-15 lat mając do wyboru Aurorę ze znakiem "jakiegoś PWF" i nienaruszoną co byście wzięli?

Chciałbym forumowym piórem trochę popisać, a nie tylko patrzeć na nie w gablotce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi marzyłby sie Wiland (ale nieco inny niż poprzednio) albo coś podobnego.

Niedawno któs pokazywał pióra z Ukrainy - http://kaminskiystudio.com. Patrząc po zdjęciach zapewne można zamówić dowolny kształt czy materiał.

Może Edison? Zapewne jest wiele takich firm... wybieranie Lamy, TWSBI itp to straszna nuda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Coś zamarły propozycje na pióro forumowe 2016, więc dodam kolejną :

 

 

marka:    Kaweco

 

model:   Dia2
kolor: czarny  -- może dla nas firma zrobiła by wyjątek limitkę, w kolorze -- niebieskim, morskim lub granatowym   redface

inne szczegóły: 

dodatkowo: szereg wymiennych stalówek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...