Skocz do zawartości

Nowości Pelikana 2016


visvamitra

Polecane posty

Pelikan w tym roku nie próżnuje i zabiera się za przygotowania do drenowania kieszeni swoich miłosników.

 

O tym, że atramentem roku będzie akwamaryna wiedzą już wszyscy zainteresowani. Akwamarynie będzie towarzyszył Pelikan M205 w dopasowanej do atramentu wersji kolorystycznej. Muszę przyznać, że podoba mi się.

 

m205-blue1.jpg?w=400&h=399

 

Dla krezusów przewidziano model M1000 w wersji Raden Sunrise, za około 1900 $.

 

radensunrise.jpg?w=550

 

No i Pelikan M120

 

m120-2016a.jpg?w=350&h=374

 

To pewnie nie koniec, ale o tym wiem. Ktos coś będzie brał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałam, że to napiszę o Pelikanie, naprawdę... Ale patrzę na te nowości Pelikana i jakoś... No, to niebieskie mnie troszkę rusza, ale pozostałe nie bardzo.  Wypatrzyłam tutaj na forum wiele znacznie ciekawszych modeli innych marek, na które przeznaczyłabym w pierwszej kolejności fundusze z piórowej skarbonki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 120 jest z kosmosu. Ktoś wrzucał kiedyś odnosnik do polskiej strony, gdzie widniało 360 złotych, ale to chyba pomyłka, bo cena rekomendowana przez Pelikana to 160  - 190 euro. A to przecież plastik ze stalową stalówką. Słaby żart. Oryginalna wersja tego modelu była po prostu tanim szkolnym piórkiem, które kosztowałoby na dzisiejsze jakieś 50 zeta (na FPNie piszą, że około 8 $, ale tego typu przeliczenia mocy nabywczej pieniądza są trudne i obarczone sporym błędem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miałem okazję oglądać nową 120 i porównać ją z pierwowzorem i M200cc. Wygląda na to że nowa 120 to praktycznie współczesna 200 w odpowiednich kolorach i wyoblonymi topem i pokrętłem. No i oczywiście "okolicznościową" stalówką.

Kilka fotek niestety wątpliwej jakości (robione telefonem).

 

12b6d5ae958243c0med.jpg

324b1784661aaefdmed.jpg

94749478d09c2425med.jpg

9f3f33fecf0f9a8emed.jpg

3396ad74d3728626med.jpg

7e9052fd3722b98fmed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, 

na stronie penworld.eu pojawiła się informacje o rozpoczęciu przedsprzedaży dwóch nowych piór pelikana:

m205 niebieski marmurek (125 euro)

https://www.penworld.eu/blog/pelikan-classic-m205-blue-marbled.html

oraz 

m400 brązowy żółwik (325 euro)

https://www.penworld.eu/blog/pelikan-souveran-400-fountaine-pen-tortoiseshell-brown-available.html

orientacyjny termin dostępności podaja na wrzesień.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...