Skocz do zawartości

Aurora Talentum


Polecane posty

Aurora Talentum - po kilku latach spędzonych razem to mój ulubiony towarzysz na codzień. Bardzo uniwersalne i niezawodne pióro na każdą okazję.

Przed jej zakupem użytkowałem najtańsze pióra, z którymi niestety było więcej problemów niż przyjemności. W związku z tym kiedy po raz pierwszy otworzyłem pudełko, a kupowałem „w ciemno”, efekt był niesamowity. Moje pierwsze pióro z prawdziwego zdarzenia.

Całość wykonana jest z tworzywa dobrej jakości z chromowanymi dodatkami, które skutecznie chronią przed ewentualnymi upadkami. Skuwka jest zakręcana i jest możliwość nasadzenia na korpus - trzyma się bardzo stabilnie i będzie dobrym rozwiązaniem dla osób lubiących nieco cięższe zestawy.

Pisanie to czysta przyjemność dzięki odpowiedniej wadze oraz dobremu wyważeniu. Pomimo niemałych rozmiarów dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu w miejscu trzymania pióro trzyma się bardzo pewnie i dłoń na pewno się nie ześlizgnie. Nawet podczas długiego kilkugodzinnego pisania nie odczuwam żadnego dyskomfortu. To moje najwygodniejsze pióro, skrojone na moje ręce.

Stalówka to także element, z którego Aurora powinna być dumna. Rozmiar „F”, który posiadam jest typową europejską eF-ką. Ilośc atramentu, którą podaje jest bardzo dobrze wyważona - nie za mokra, dzięki czemu nie ma problemu z przebijaniem i nie za sucha dzięki czeku atrament może pokazać swoje prawdziwe oblicze. Pisze gładko, ale nie tak maślanie jak jest to w przypadku Montblanca. Ale bez obaw - to nadal 1 liga. Po prostu nie jest bezgłośne, słychać szuranie ale nie jest to drapanie. Nie wiem jak to określić ale pisze się nim bardzo precyzyjnie, świetnie nadaje się na notatki, mogę nim bardzo szybko pisać. Jest dosyć twarda, ale nie jest to typowy gwóźdź, jest wyczuwalna lekka sprężystość. Jedyna rzecz, za którą nie przepadam to zdobienia stalówki, które moim zdaniem nie pasują do tego modelu i nie są zbyt wyszukane. 

Model ten jest bardzo prosty w formie ale ma w sobie to coś trudne do zdefiniowania co przyciąga swoją uwage. Kiedy wyjmuję swoje pióra to właśnie ono cieszy się największym zainteresowaniem „O! to jest fajne!”

Zapewne zostanie ze mną na długo. Zmieniłbym jedynie sposób napełniania jak w modelu 88, który chyba byłby dla mnie idealnym codziennim piórem ze względu na pojemność oraz widoczny zbiorniczek.

 

24504553964_a514c8a46f_b.jpg

 

25108906006_b40e77deef_b.jpg

 

24839599520_e46fc7a623_b.jpg

 

25135361625_99d96f9a1b_b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zdjęcia i recenzja równie fajnego i ciekawego pióra, dzięki musicman! :)

 

Dla przypomnienia dodam, że firma Aurora jako jedna z już nielicznych nadal produkuje swoje pióra we Włoszech, w Turynie - a zdjęcia z mojej wizyty w fabryce można obejrzeć tutaj:

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/7522-fotorelacja-z-gospodarskiej-wizyty-w-fabryce-firmy-aurora/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...