Skocz do zawartości

Dzień dobry


Intelins

Polecane posty

Cześć,

 

nazywam się Tomek i pracuję w biurze we Wrocławiu.

 

Pisać piórem uwielbiam - do tego stopnia, że zwykle na siłę muszę wymyślać powody, bo w biurze normalnie niestety króluje elektronika...

 

A zaczynałem (przynajmniej na tyle, na ile pamiętam - były chyba jakieś epizody z piórem i atramentem Hero w podstawówce, ale to było tak dawno...) w liceum od Parkera Vectora - całkiem dobrze mi służył, aż pewnego dnia wykonał lot z lądowaniem na stalówce. Po nim przez jakiś czas był Parker Frontier - ale krótko, bo coś mi w nim nie pasowało. Przesiadłem się więc na Watermana Laureat - całkiem fajne pióro, ciężkie, metalowe i bardzo fajnie mi się nim pisało.

 

Ale po kilku latach, w 2006 (i to już doskonale pamiętam) nabyłem coś, co nazywa się Pilot Namiki Nippon Art Collection, wersja z górą Fuji i łodzią, stalówka F. Cudowne - od kiedy je mam, używam go niemal cały czas...i doskonale to znosi! Na początku tylko z atramentem, który był w zestawie (granatowy z nazwą Namiki na butelce...żadnych innych oznaczeń), później jeszcze z Burgundy Montblanc.

 

A teraz dodałem do zestawu jeszcze Faber Castell Ambition Pearwood (też F) oraz atramenty FC Hazelnut Brown i Pilot Iroshizuku Fuyu-Syogun.

 

I już biję się z myślami, czy zamówić kolejne pióro teraz, czy może poczekać do nowego miesiąca (na razie urzekło mnie TWSBI, sam nie wiem dlaczego...).

 

Pozdrawiam Wszystkich!

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
 

A cóż to za pióro na lewo od Conklina Duragraph, jeśli wolno spytać?

Swoją drogą, piękna kolekcja, która nie pozostawia złudzeń- faktycznie nie ma już nadziei...

To też Conklin - Nighthawk. Bardzo przyjemne pióro - z włókna węglowego, z czarną stalówką Goulet Pens (podobno to pióro jest wyłącznie u nich...nie sprawdzałem czy to prawda). Miałem z nim drobne problemy (to o nim pisałem w wątku porównującym atramenty Diamine i Iroshizuku), ale generalnie jestem z niego bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...