Skocz do zawartości

Zeszyty do szkoły


mahda404

Polecane posty

Witam. Wiem, że jeszcze rok szkolny trwa, ale w sumie o zeszyty martwić się można na zapas :D Poszukuję zeszytów do pisania piórem w szkole(czyli pisanie dość szybkie), które będą miały gramaturę tak 80-90g przez które przy okazji nie uda mi się zbankrutować :) Choć w sumie gramatura pewnie aż tak ważna nie jest. Najlepszym rozwiązaniem pewnie byłyby Oxfordy ale ich cena potrafi wyczyścić portfel(a zwłaszcza jak się nie ma własnych zarobków). Czy znajdą się takie? Pozdrawiam
 

Edytowano przez Mahda404
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziku

W outlecie Tesco w roku ubiegłym późną wiosną wyszukałem Oxfordy 30 i 60 kartek w tej samej, dobrej cenie 20 groszy za zeszyt... Również Herlitze i Montany były tak przecenione. Ale trzeba było przeszukać kosz zeszytów z których większość była niewarta dotknięcia piórem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP 2000-bardzo dobrze się sprawują.Osobiście we wrześniu zakupiłem z 10 zeszytów w Media Markcie za 50 groszy sztuka.Z doświadczenia wiem, że nie zawsze te markowe są najlepsze :)

Szkoda, że Rhodia nie ma zeszytów, a jedynie notesiki

Edytowano przez Pawel88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOP 2000-bardzo dobrze się sprawują.Osobiście we wrześniu zakupiłem z 10 zeszytów w Media Markcie za 50 groszy sztuka.Z doświadczenia wiem, że nie zawsze te markowe są najlepsze :)

Szkoda, że Rhodia nie ma zeszytów, a jedynie notesiki

 

 

Rhodia... hmmm

 

ma papier clairefontaine...

 

czyli można mieć takie zeszyty,...

 

clairefontaine-pocket-vintage-notebooks-

 

tylko cena nie jest przystępna,... niestety  :(

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Interdruk - Bartorex - Unipap bym odpuścił ------- przebitki i prześwitki

 ostatnio zaskakuje mnie jakość TOP-2000 Hamelin, tu od kilku lat znacznie się poprawili.

 Godna uwagi jest jeszcze firma Kreska - papier nie łatwo poddaje się pod atramentem

 oczywiście nie wszystkie zeszyty, bruliony, notesy testowałem.

 Rhodia, Oxford, Clairefontaine, bez dwóch zdań to bardzo dobre papiery, jedynie cena może trochę zniechęcić

 bo sam papier na pewno nie, ale i tu znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy tych firm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam pytanie trochę z innej beczki, taki np. top2000 i oxford to czym się różnią między sobą? Czy to kwestia gramatury, kolor kartki, czy jeszcze są jakieś właściwości papieru które powodują że wielu pióromaniaków zachwyca się np rhodia, nigdy tego w ręku nie miałam, nie mam odniesienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Ja używam zeszytów Interdruk z serii Black & Blue.

Gramatura 90/m^2 Super Smooth.

Cena za 60 kartek to 3,30PLN w hurtowni w moim mieście, ale nie ma przebić, pióro wręcz płynie pomimo "drapieżnika", chłonie atrament jak gąbka i co najważniejsze przy moim stylu pisma bez odstępu kratki mogę pisać drobniejsze litery bo kreska się nie rozpływa przez co w takim zeszycie mieszczę 30-40% więcej treści. Owszem jak ktoś chce tanio to kupi tanio ale w czasie konkurencji płaci się w większości za jakość. Koszty produkcji i technologii. Polecam rowniez oxfordy 90g i ewentualnie top2000. Cienkie kartki nie pokochają pióra. Ba... one ledwo zniosą długopis żelowy pozostawiając rowki w kartce.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem ostatnio w Auchan (czy jak się to tam pisze) i kupiłem około  dwudziestu kilogramów zeszytów Oxforda, za jakieś śmieszne pieniądze. Mam teraz zapas, z którego się cieszę i żałuję, że nie jest większy, bo u mnie, za 140 stron muszę zapłacić prawie 30zł. Wy nie wiecie, jacy jesteście szczęśliwi, mogąc kupować taniej :D Tak czy inaczej, stan mojego konta, to jakieś 10 zeszytów po 300 stron, tyle samo po 140, a reszta, to z Polski. Jak już mówiłem, około20 kg. :D Na jakiś czas te dziesięć - piętnaście tysięcy stron wystarczy :D

 

Konkluzja w każdym razie jest taka, że TYLKO OXFORD!

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...