Jump to content
  • Announcements

• ArielN

Konkurs! RECENZJE 2.0   07/17/2017

Wystartował nowy konkurs PWF: RECENZJE 2.0. Więcej informacji w dziale "Z życia PWF".

Recommended Posts

prumar   

Bardzo lubię temperować ołówki. Nie przepadam natomiast za wiecznie łąmiącymi się wkładami do ołówków automatycznych - też potrafią zszarpać nerwy.

Bardzo lubię ołówki - czasem myślę, że mogłabym pisać wyłącznie nimi. Oczywiście wyłącznie na własny użytek, dokumenty sporządzam i podpisuję w sposób ogólnie przyjęty ;). Używam w każdym razie obu rodzajów ale przyznam, że wolę te temperowane...

Pan_Q   

Jest! Zdecydowanie! :)

To czeka mnie kupienie Zorki 5 i zrobienie kilku zdjęć.

Ostatnio kupiłem ołówek Rhodii i przyznam, że chyba wolę ich notatniki.

Nie mogą być dobrzy we wszystkim ;)

rbit9n   

To czeka mnie kupienie Zorki 5 i zrobienie kilku zdjęć.

zorki 5 jest przereklamowany. już lepiej weź feda 5. ostatnio była na RPA w oryginalnym pudełku z kompletem papierów oryginalnych, w tym z paragonem z 1986 r.  była nawet torebka osuszająca.

co do ostrzenia ołówków, to jak mam dobry dzień, to mógłbym temperować i temperować, ale tylko taką temperówką:

faber-castell-sharpening-machine-standar

znaczy, że na korbę.

http://www.pencils4artists.co.uk/faber-castell-sharpening-machine-c2x12850648

można też kupić w hipermarketach za kilkanaście guldenów polskich, ale tylko pod koniec wakacji.

“I don’t want to belong to any club that would accept me as one of its members.” Groucho Marx

biorę udział w wymianie listów?

No wiesz, na korbkę? Tak... przemysłowo? Skoro mają być fotografowane zorką, to temperówka tylko na żyletę ;) Tylko na niej można się wykazać prawdziwym mistrzostwem obróbki ;)

rbit9n   

spoko. spoko. znajdzie się i coś pasującego do zorki, a raczej do lubitela.

610b%2BR2rzWL._SY355_.jpg

​są też takie w stylu art deco, także tego.

“I don’t want to belong to any club that would accept me as one of its members.” Groucho Marx

Pan_Q   

zorki 5 jest przereklamowany. już lepiej weź feda 5. ostatnio była na RPA w oryginalnym pudełku z kompletem papierów oryginalnych, w tym z paragonem z 1986 r.  była nawet torebka osuszająca.

co do ostrzenia ołówków, to jak mam dobry dzień, to mógłbym temperować i temperować, ale tylko taką temperówką:

Fed gdzieś się jeszcze poniewiera, po tym jak zdradziłem go dla zenita, a dalej to już poleciało...

Edited by Pan_Q

rbit9n   

Fed gdzieś się jeszcze poniewiera, po tym jak zdradziłem go dla zenita, a dalej to już poleciało...

mój Feliks się nie poniewiera. leży w pudełku, razem z kompletem papierów i czeka na na ten jeden dzień w roku, tj. na праздник мая в краю родном.

vela44   

Jeśli ołówek to tylko drewniany patyk z grafitem w środku. Używałam zawsze naostrzonych jak igła ołówków HB, zdaje się że takie były oznaczenia, miękki raczej niż twardy, ale głównie o to chodziło, że najciemniej pisały. Mam zawsze na wszelki wypadek pod ręką ołówek, gdyby pióro zaschło, a trzeba coś zapisać na szybko.

musicman   

Mam jedenego takiego "ładnego" automata ale tylko dlatego, że pasuje mi do kompletu :).

Rotring 600/800 - jakbym miał używać to tylko tego. Ma ktoś? Warto kupić?

VojtasK   

Temperowanie ołówka okazuje się być koniecznym w najmniej odpowiednim momencie, dlatego jeśli muszę użyć ołówka, sięgam po automatyczny, bordowo-srebrny Parker (chyba) Jotter. Mam go już ponad 20 lat - trafił do mnie przypadkiem - znaleziony na letnim obozie. Służy dzielnie i bezawaryjnie, choć sz... mnie trafia, gdy zbyt często łamie mu się grafit. A że lubię jak miękko pisze, jest załadowany grafitami 4B...

vela44   

@PanQ ja nie mówi3 że są brzydkie, ale sposób użycia jest całkowicie różny, akurat mi bardziej odpowiadają zwykłe ołówki, ale nie powiem, w liceum na rachunkowości używałam mechanicznego bo czasu na ewentualne ostrzenie nie było.

Mechaniczne są wygodniejsze, ale klasyk to klasyk ;)

Pan_Q   

@PanQ

Co to za notatnik pod ołówkami?

Zaje...

Podoba mi się.

Mi też :D Art Book One Cansona 100g

@vela44 każde mają swój urok, to jeszcze odrobina włoskich klimatów

Pencils%252520and%252520papers.jpg

Kolejne pewnie niebawem ;)