Skocz do zawartości

Private Reserve Electric DC Blue


Polecane posty

"Tytułowy atrament to jeden z najbardziej osławionych inkaustów koloru niebieskiego. Niektórzy mówią, że jest to godny „zamiennik” nieprodukowanego już, a uwielbianego przez wielu pióro maniaków atramentu Parker Penman Sapphire. Czy to prawda?

Generalnie można o nim tak powiedzieć. Jego głęboka, ciemnoniebieska barwa z pewnością daje podstawy, aby określić go mianem „szafirowego”. Tutaj nie ma wątpliwości. Kolor jest moim zdaniem zdecydowanie wart uwagi jeżeli szukamy takich barw. Z nasyceniem zdecydowanie więc nie będzie problemu. Podobnie jak ze strzępieniem czy przebijaniem. To ostatnie zachodzi właściwie tylko w przypadku „kleksa”. Cieniowanie jest dobre, a może i bardzo dobre, jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak ciemny kolor ma atrament. Generalnie samo w sobie cieniowanie nie plasuje się na jakimś zniewalającym poziomie. To właśnie bardzo duże nasycenie sprawia, że cieniowanie jest przez to w pewien sposób ograniczone."

Czytaj całość

 

privreserve_electricdcblue-1_v2.jpg

 

privreserve_electricdcblue_sm-4.jpg

 

privreserve_electricdcblue_sm-5.jpg

 

privreserve_electricdcblue_sm-9.jpg

 

privreserve_electricdcblue_sm-13.jpg

 

privreserve_electricdcblue_sm-20.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki Mariusz za recke, naprawdę przyjemnie i z ciekawością się je czyta :thumbup: 

 Co do atramentu, a już raczej tego nieszczęsnego kleksa --- wspomnianego również na innym poście

 na pewno masz racje, ty robiłeś test z tym atramentem i wiesz o czym piszesz, ja takich ekstremalnych doświadczeń nie robię,

 skupiam się jedynie na pisaniu jak i kolorze pisanego tekstu, oraz właściwościach, co ten lub inny atrament spełnia moje wymagania,

 więc kleksów staram się nie robić  :nono:  

 Z mojej strony atramencik jest godny polecenia więc polecam, wczoraj zamówione 3 sztuki Electrica, oraz kilka Diaminek

 ale chyba już czas poważniej pomyśleć nad zmianą atramentu, gdzie bardziej skłaniam się do Sailora Shigure.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC Electric jest piękny (mistrzowskie cieniowanie), ale Black Magic, albo Midnight Blues  jeszcze piękniejsze (parafrazując znany tekst z Królewny Śnieżki). ;)  Pomimo różnych opinii o atramentach PR mam i używam kilku kolorów i na prawdę spisują się bardzo dobrze. Podziękowania za recenzję. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Ja mogę polecić ten atrament, długo szukałem takiego ciemnego i wyrazistego niebieskiego. Wcześniej moje pismo było jasno niebieskie, a z tym atramentem nawet w cienkiej linii kolor jest bardzo ciemny. Ma niesamowicie dobry przepływ. Ja u siebie przy normalnym pisaniu nie zauważyłem rozmazywania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 @ Isaus

 

Aktualnie mój podstawowy atrament, wspaniały kolor jednak trzeba uważać - bardzo nie lubi się z wilgocią w jakiejkolwiek postaci. Potrafi rozmazać się po przetarciu lekko spoconą dłonią. 

 

Na ten problemik jest rada --- opisane w tym wątku ---

 http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/8923-dobry-atrament-poszukiwany/page-3

 -- wystarczy spróbować i się przekonać   :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...