Skocz do zawartości

Midori Traveler's Notebook - jaki kalendarz?


Krystian_33

Polecane posty

Planuję zakup kalendarza do Midori Traveler's Notebook. Są dostępne roczne wkłady kalendarzowe miesięczne i tygodniowe albo wieczne kalendarze. Macie doświadczenie z wiecznymi kalendarzami? Ktoś mógłby podpowiedzieć jak to działa?

Edytowano przez Krystian_33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce użytkować kalendarz jako terminarz to najlepszy wybór to kalendarz tygodniowy+memo.

Wieczne kalendarzyki to tam pamiętam kiedyś w kalendarzach była taka jednostronnicowa wkładka gdzie można było sprawdzić jaki dzień w tygodniu wypada. W sumie to nie widziałem takiej wkłądki w Midori jak 'wieczny kalendarz'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowanie wydaje się być faktycznie połową sukcesu. Sporo mi zajęło właśnie przemyślenie czego mi potrzeba i co się przyda.

Rozszerzając poprzednią wypowiedź - wkładu z agendą używam jak dwa osobne notesy. Po lewej stronie tylko daty + spotkania/sprawy do załatwienia. Po prawej stronie wyłącznie krótkie notatki (myśli, spostrzeżenia) nieskojarzone z datami po lewej stronie. Wtedy nie ma problemu przenoszenia na inne strony. Do obszerniejszych notatek w pracy mam dedykowany osobny notes "służbowy".

Jeśli ma być jeden notes, wziąłbym być może prostą agendę weekly, a notatki robił całkowicie w drugim wkładzie, ale na tyle podoba mi się posiadania dodatkowego miejsca że pewnie też bym skorzystał z weekly+memo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wersja weekly+memo wystarcza, stosuję głównie do zapisków okołouczelnianych - zajęcia, kolokwia, egzaminy i podobne po lewej, po prawej skrótowo co do zrobienia, gdzie napisać, co opracować itp. Do dłuższych list dziennych używam zwykłego, czystego wkładu.

U mnie system się sprawdza, ale pewnie dla kogoś z masą planów na konkretne godziny miejsca będzie za mało - wtedy jest teoretycznie opcja używania wkładu Daily Planner do szczegółowych rozpisek i Monthly Planner do zapisów ogólnikowych. Ale to też dodatkowe koszty.

Dla przykładu dołączam zdjęcie rozplanowania mojego tygodnia w sesji - wystarcza mi akurat żebym była w stanie ogarnąć co, jak i kiedy.08op8Vg.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...