Skocz do zawartości

Aurora Talentum D12-N, D11-N, Aurora Ipsilon B12-N, B12-C, B11-N


Kalixt

Polecane posty

Prawda jest taka, że codziennie mam do czynienia z piórami z całego świata, dziesiątkami modeli - a mimo tego, te włoskie pióra mają w sobie coś wyjątkowego, choć ich design nie jest przecież jakiś wyjątkowy. Włosi po prostu mają jakiś szósty zmysł, który pozwala im tworzyć rzeczy piękne w dosłownie każdej dziedzinie życia, oni tak po prostu chyba już mają...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczam Ci mój drogi Endoor'e i już spieszę przez śniegi z odpowiedzią: otóż z przykrością muszę Ci donieść, że kolekcja Talentum pomimo przynależności do katalogu "High Range", zasilana jest klasycznym konwerterem. To samo dotyczy kolekcji Ipsilon. Dopiero od kolekcji Optima oraz 88 system napełniania zastąpiono tłoczkiem wewnętrznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że codziennie mam do czynienia z piórami z całego świata, dziesiątkami modeli - a mimo tego, te włoskie pióra mają w sobie coś wyjątkowego, choć ich design nie jest przecież jakiś wyjątkowy. Włosi po prostu mają jakiś szósty zmysł, który pozwala im tworzyć rzeczy piękne w dosłownie każdej dziedzinie życia, oni tak po prostu chyba już mają... :)

Wiesz jak całe życie obracasz się w otoczeniu europejskiej historii sztuki od starożytności do dziś, to poczucie piękna masz wdrukowane. To pewnie nie jest regułą, ale wszystkie moje znajome, których wrażliwość estetyczna była mi bliska wychowywały się w ładnych miejscach. Nie mam tu na myśli artystów czy innych ludzi związanych zawodowo ze sztuką bo to odrębny gatunek ;)

Tym poczuciem piękna to jak z angielskim trawnikiem - wystarczy, że go strzyżesz co tydzień.... przez 300 lat.

Edytowano przez Morlok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć wiele w tym racji, ale sam przyznasz, że jeśli porównasz chociażby pióra ze średniej półki np. Aurory i Omas'a i zestawisz je z Pelikanem, Montblanc czy nawet Sheaffer'em - to zmysł estetyczny Ci podpowiada, że mają coś w sobie jednak te dwa pierwsze modele...;)

 

Choć oczywiście to tylko subiektywna ocena i ciężko z tym tak naprawdę polemizować...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie ma o co się spierać. Włoskie wzornictwo to przecież legenda. Połączenie słońca z tradycją i to jaką. Tylko pozazdrościć. Jak się strzyże sztukę ponad 2000 lat to w końcu coś musi się z tego urodzić. Jeżeli dorastasz we Florencji, masz dużo słońca i wina, sery z Toskanii, do tego bawisz się sztuką to powstaje taka Alfa Romeo Gulietta lub insza Aurora 88 Slim i masz to coś czego w Polsce nigdy nie będziemy mieć. 

Edytowano przez Morlok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...