Skocz do zawartości

Waterman L'Etalon - wartość


wojtek10611

Polecane posty

Dostałem długopis watermana udało mi się jakoś dojść do tego jaki to model i wyszło na serię l`etalon granatowy. W necie znalazłem cenę 415zł ale ile może być warty używany ktoś się orientuje? Jest sygnowany na główce (nie wiem jak się fachowo nazywa to miejsce) logiem PGNiG czyli pewnie osoba która mi go dała dostała go w ramach podziękowania czy coś od kogoś pracującego tam ;) 

 

z wyglądu jest w stanie idealnym jak na moje oko, nic nie zepsute, nie ma uprysków jakichś czy coś. raczej dużo nie był używany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wojtku,

 

jeżeli możesz, opublikuj na forum zdjęcia :). Pomogą w oszacowaniu wartości.

 

A czy nic nie puka i nie stuka?

 

Pamiętajmy, że forum działa w oparciu o te zasady. Dzielimy się wiedzą i zarażamy pasją innych, niezależnie od ich wieku i stylu wypowiedzi. Dyskusję na ten temat prowadziliśmy tutaj: To Forum ma misję :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się kompletnie na tym więc szukam pomocy. Jeśli pytanie nie było sarkazmem to nic nie puka i nie stuka. Jak tylko wrócę z uczelni podrzucę zdjęcia i mam nadzieję ze do jakiegoś wniosku co do wartości uda się dojść. Z góry dziękuję za pomoc.

Z tego co sam przejrzalem, ceny za granica są strasznie wysokie. w australii ktoś sprzedaje taki używany za 210$ a nowy w stanach 290$. ciężko mi się do tego odnieść.

Edytowano przez wojtek10611
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowe grawerunki niestety z reguły nie podnoszą wartości piór ani długopisów :bezradny:

tego nie napisałem. napisałem, że ma firmowe logo aby potwierdzić przypuszczenia co do oryginalności. Wątpię, żeby spółce skarbu Państwa wcisnęli podrabianego Watermana. ;)

 

Niestety nie mam lustrzanki i aparatem z telefonu ciężko coś dobrego zrobić. Coś takiego wymodziłem ;/ 

 

http://www.fotosik.pl/u/wojtek10611/album/2281726 tutaj zdjęcia 

 

a no i nie mam etui do niego żadnego dostałem tak o go "luzem" powiedzmy, co na pewno ciut wartość umniejsza. 

Edytowano przez wojtek10611
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie napisałem. napisałem, że ma firmowe logo aby potwierdzić przypuszczenia co do oryginalności. Wątpię, żeby spółce skarbu Państwa wcisnęli podrabianego Watermana. ;)

 

 

Wątpię, żeby ten model był w ogóle podrabiany. Byłoby więcej takich "kwiatków" na e-bayu, aliexpress itd.

A co do grawerunku, mnie on nie przeszkadza ale na Forum jest sporo osób, które uważają coś takiego za wadę. Ba, nawet był kiedyś cały wątek (chyba na FOP-ie) dotyczący usuwania personalizacji z pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby ten model był w ogóle podrabiany. Byłoby więcej takich "kwiatków" na e-bayu, aliexpress itd.

A co do grawerunku, mnie on nie przeszkadza ale na Forum jest sporo osób, które uważają coś takiego za wadę. Ba, nawet był kiedyś cały wątek (chyba na FOP-ie) dotyczący usuwania personalizacji z pióra.

Domyślam się, że znajdzie się spora osób woląca gołe coś niż z jakimś emblematem nie mającym żadnego związku z producentem czy czymkolwiek. Mam portfel wittchena ze znakiem PGE który dostałem w prezencie za pracę u nich i jakoś mi to nie przeszkadza pewnie znalazło by się trochę osób którym by to przeszkadzało i mają do tego jak najbardziej prawo. Ale nie ma co dyskutować o gustach bo to studnia bez dna jednemu się podoba to drugiemu coś innego takie życie. Nadal jednak nurtuje mnie fakt ile taki długopis może być warty, bo w sumie nie ukrywam, że chodzi mi po głowie jego sprzedaż, chociaż nad zostawieniem też myślę, ale jeśli by się udało go sprzedać po ciekawej cenie to realnie myślę nad wydaniem tej gotówki właśnie na pióro. Ew. jeśli byłby on coś więcej warte może znalazła by się osoba która by się chciała zamienić w granicach rozsądku bo i takie ogłoszenia czasem się spotyka. Także nadal pozostaje fakt wyceny bo kompletnie się na tym nie znam i proszę o pomoc, bo po samych aukcjach które znalazłem w internecie ciężko mi się odnieść ile może być on warty. 

Edytowano przez wojtek10611
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtku - nie ma tu wielu entzujastów długopisów. Jeśli popatrzysz sobie na ceny opiór wiecznych i długopisów z tej samej serii (przykładowo długopis Lamy 2000 vs pióro wieczne Lamy 2000, zauważysz, że długopisy są przeważnie około 30-60 % tańsze niż pióra wieczne. Grawerunek dodatkowo obniża tę wartość). Długopisu na pewno bym nie kupił, ale gdyby podobał mi się Waterman Etalon (a tak nie jest) i oferowałbys go w swietnej cenie, ale z grawerunkiem, nie zdecydowałbym się na zakup.

 

Zasadniczo długopis ten jest warty tyle, ile ktoś zdecyduje się za niego zapłacić. Dla mnie nie przedstawia żadnej wartości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie wystawić go na Allegro. Można zwiadowczo, z ustaloną ceną minimalną, żeby nie poszedł za złotówkę.

Albo po prostu go używać. Nie jestem entuzjastą długopisów, ale Watermany piszą całkiem przyzwoicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...