Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jinhao 159 i Parker Vector Standard Black

Jinhao Parker Pióra chińskie

• Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować.
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kleks

Kleks

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Skąd jesteś?Radom

Napisano 25 listopad 2016 - 22:00

Ale po co wymieniać? Ja swój po prostu wyrzuciłem. Odkręcasz ten czubek nad klipsem, zdejmujesz pierścień, później klips, wyrzucasz go, składasz w odwrotnej kolejności. Jedynym śladem jest wycięcie w skuwce, pod pierścieniem, którego wcale nie widać. Nic dziwnego, to tylko mała szczelina o grubości pół milimetra i szerokości pięciu milimetrów. Poza tym... Nie ma sensu zakładać nowego tematu, ale z chęcią bym zadał pytanie, po co komu klips? Owszem, dodaje urody, zwłaszcza piórom klasycznym, ale praktyczne zastosowanie? No chyba, że ktoś lubi sobie zapiąć "baterię" piór w kieszeni koszuli, albo marynarki. Tyle, że to wygląda wieśniacko. To po co komu ten klips? Nawiasem mówiąc, ten z pióra Jinhao 159 przypomina mi stylistyką samochody marki Dacia. Albo wczesne Kia...

#22 Guest_wiadrowod_*

Guest_wiadrowod_*
  • Goście

Napisano 26 listopad 2016 - 17:59

idąc tym tokiem myślenia, po co malować samochody na różne kolory? no przecież jak by ich nie malowali zaoszczędzili by tyle kasy? bez sensu malować i zużywać lakier... czy wszyscy producenci samochodów są jacyś niedorobieni? wystarczyło by pomalować bezbarwnym czy jakimś innym antykorozyjnym i starczy... o albo lepiej po co komu alufelgi? przecież stalówki z kołpakami dają rade i nie kosztują tyle i praktyczniejsze :) a jednak ludzie malują samochody i zakładają alufelgi, wiesz jak się to nazywa? estetyka... nie ma żadnego praktycznego zastosowania a jednak się to robi z czystego poczucia estetyki, tak samo klips przy piórze 

#23 Prumar

Prumar

XF

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Skąd jesteś?Warszawa

Napisano 26 listopad 2016 - 18:57

No chyba, że ktoś lubi sobie zapiąć "baterię" piór w kieszeni koszuli, albo marynarki. Tyle, że to wygląda wieśniacko. To po co komu ten klips? 

Podaj proszę lepszy sposób noszenia pióra w kieszeni. Nie zawsze i nie wszędzie można mieć ze sobą "plecaczek" (nie wszędzie pasuje), z którego w razie potrzeby zręcznie można wyciągnąć piórniczek, z którego jeszcze sprawniej można wreszcie wyciągnąć pióro.

I dlaczego zaraz "baterię"?

Użytkownik Prumar edytował ten post 26 listopad 2016 - 18:58

#24 Guest_wiadrowod_*

Guest_wiadrowod_*
  • Goście

Napisano 26 listopad 2016 - 19:47

nawet etui na 2 pióra nie wygląda zbyt estetycznie przy marynarce bo wypycha ją nie elegancko :/ nie zawsze jest to dobry pomysł, więc klips się przydaje poza tym pióro noszone w kieszonce dodaje tzw Fifu :) a jak klips ładny to i fif większy :D

#25 Kleks

Kleks

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Skąd jesteś?Radom

Napisano 26 listopad 2016 - 23:50

Wiadrowod. Jak słusznie zauważyłeś, to się nazywa estetyka. A tak się akurat składa, że większość ludzi na tym forum uważa, że klips w piórze Jinhao 159 ma tyle wspólnego z estetyką, co owca z grą na fortepianie. Padło pytanie, jak się tego g.... pozbyć, więc powiedziałem, jak ja to zrobiłem. Natomiast moje pytanie, po co komu w ogóle klips, miało charakter żartobliwy. Wiesz, jak się to nazywa? Poczucie humoru.

Prumar, to samo mówię Tobie. Zazwyczaj jednak mam plecaczek i piórniczek, ewentualnie notesik, a jak już muszę nosić pióreczko w kieszoneczce, to go po prostu do niej wkładam. Bez klipsika całkiem dobrze sobie w niej radzi. A "baterię"? Bo bateria w kieszoneczce bardziej słitaśnie wygląda, niż pojedyncze pióreczko. Jak już robić lansik, to po całości. Co nie?

A wam obydwu, gratuluję poczucia humoru i oczywiście umiejętności władania sztuką celnych ripost.

Użytkownik Kleks edytował ten post 26 listopad 2016 - 23:51

#26 Prumar

Prumar

XF

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 92 postów
  • Skąd jesteś?Warszawa

Napisano 27 listopad 2016 - 00:17

Chyba muszę przeczytać w Wikipedii znaczenie haseł "żartobliwy charakter" i "poczucie humoru", bo nie odczytałem właściwie Twojej wypowiedzi i odpowiedziałem tak po prostu. Przepraszam.

Bateria piór lansikiem jest chyba tylko na spotkaniu pióromaniaków. Normalny człowiek się raczej nie pozna, więc nawet gdy ktoś nosi więcej piór to chyba tylko z zamiłowania a nie z potrzeby lansu. Chyba zresztą nigdy nie spotkałem kogokolwiek tak wyglądającego. 

Dziękuję za pochwałę. Celne riposty zawsze były u mnie w cenie. Mam nadzieję, że pochwały były szczere i nie jest to przejaw "żartobliwego charakteru"?

Zgadzam się z myślą, że klips może się nie podobać, jak wiele innych klipsów również w dużo lepszych piórach - na FPD słyszałem krytykę klipsa w piórach Visconti.

:zdrowie:  :zdrowie:  :zdrowie:

#27 Kleks

Kleks

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Skąd jesteś?Radom

Napisano 27 listopad 2016 - 00:53

:zdrowie:

#28 Guest_wiadrowod_*

Guest_wiadrowod_*
  • Goście

Napisano 27 listopad 2016 - 19:24

Kleks wybacz myślałem że chodziło jednak o wymianę klipsa na coś mniej tandetnego niż jak słusznie zauważyłeś Dacio Kio podobny klips :)

Pozbywanie się klipsa zupełnie to troszkę przesada - fakt klips w 159 jest straszny ale jednak to nieodłączna część pióra więc czy nie lepiej zamienić niż wyrzucać. 

Wybacz troszkę mnie poniosło :)

Użytkownik wiadrowod edytował ten post 27 listopad 2016 - 19:29

#29 Kleks

Kleks

F

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Skąd jesteś?Radom

Napisano 27 listopad 2016 - 20:32

Wybaczam i piję zdrówko. :zdrowie:  Niemniej jednak, ja swojego klipsa z Jinhao 159 odkręciłem, ale go nie wyrzuciłem. Po prostu całkiem go usunąłem, ale gdy będę chciał wrócić do stanu oryginalnego, to gdzieś go mam. Tak więc, nie mówię, żeby zaraz wyrzucać. Inna sprawa, że rzeczone pióro jest jak dotąd jedynym, które spotkałem, mającym tak obrzydliwy klips, że nie chcę na niego patrzeć. Postarali się :D

Wątki oznaczone tagami: Jinhao, Parker, Pióra chińskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych