Skocz do zawartości

Stalówka KaWeCo- czy problem?


drEvil

Polecane posty

Stalówka z serii pasującej do Sportów.

Niedawno zamieniłem F na EF w nadziei na cieńszą kreskę- niestety, pisze tak samo, a może nawet obficiej dawkuje atrament, z różnic to tyle, że jest odczuwalnie sztywniejsza.

Obie stalówki obejrzałem dokładnie za pomocą odwróconego Heliosa 58/2 (tak, z Zenita)- o ile F podejrzewam o "baby bottom" to EF wydaje się wykonana poprawnie.

 

Uprzedzając pytania o atrament- blue-black (sprawdzany na obu stalówkach): Waterman okazał się fatalny, płynął bez opamiętania, z Sheafferem nastąpiła wyraźna poprawa, ale nie zniwelowało to opisywanego wyżej zjawiska.

 

Do sedna: czy ze stalówką jest coś nie tak, czy EFka od Kaweco po prostu tak ma?

 

Dziękuję za pomoc.

 

Nie do końca jestem pewny, czy to właściwy dział. W razie mojej pomyłki, przepraszam.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na stronie Kaweco, jak i na stronach porządnych dystrybutorów tej marki jest opisane (a nawet gdzieniegdzie zilustrowane), że stalówki nie różnią się istotnie grubością linii (przynajmniej w przedziale EF-M), tylko twardością (malejącą wraz ze wzrostem kalibru).

 

Wułala:

qRipBgv.jpg

 

To, co opisałeś, to zupełnie normalne i prawidłowe zjawisko :)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak bywa. Mam 2 stalówki EF i obydwie piszą różnie, trzeba trafić i wtedy zadowolenie pełne ;) Mam jeszcze F, piszącą jak M, B która chyba jest sobą, oraz 1.1 i 1.9. Ogólnie Kaweco są bardzo fajne.

Poważnie, to nie tylko przy Kaweco jest takie ryzyko. Ja już się przyzwyczaiłem do takich niespodzianek i po prostu dałem sobie spokój. Szukam i kupuję dalej :)

Kiedyś chciałem mieć jedno idealne pióro, teraz chcę mieć wszystkie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kaweco Classic Sport ze stalówką EF pisze się nim gładko jest cieńsza od Pilota MR oraz bezdyskusyjnie cieńsza do Watermana Hemisphere F, ale... delikatnie grubsza od EF Faber - Castell. U mnie, na mój gust, atramentu podaje wystarczająco (jak na EF) nie jest mokra ani sucha, choć zależy od atramentu. Jeśli zatankuję sporta atramentem Kaweco wydaje się mokra, jeśli atramentem GvFC robi się sucha :) co wpływa na grubość linii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...