Skocz do zawartości

TWSBI Vac 700 - wariat z Tajwanu


visvamitra

Polecane posty

Mogę pisać tylko za siebie, ale uważam, że TWSBI 580 bije na głowę Vaca 700 pod każdym względem. Jest wygodniejsze, poręczniejsze, sprawnie się napełnia. Po dwóch latach nie zauważyłem usterek - z wyjątkiem jednej. W ubiegłym roku "zapiekł" mi się tłok. Wyciągnięcie go w celu posmarowania silikonem było nie lada wyzwaniem. Na szczęście wydarzyło się to w czasie ubiegłorocznego Pen Show, wiec na miejscu bili Pen Doctorzy, którzy pomogli przeprowadzić tę operacje bezboleśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziku

Mam 580-tkę z  blaszką M, VAC'a z blaszką B oraz ECO ze stubem 1,1.

Mnie osobiście uskok na sekcji VAC'a w niczym nie przeszkadza, ale to kwestia jak kto trzyma pióro. Rozumiem, że może to irytować. Stalówki w 580 i VAC'u są jakościowo podobne, pisze się oboma znakomicie. Mnie w VAC'u nieco irytuje konieczność odkręcania tej górnej zakrętki przy dłuższym pisaniu. Inaczej w pewnym momencie pióro pisać przestanie. Rzecz jest opisana w instrukcji i niby człek wie, że tak zrobić trzeba, ale... nie zawsze pamięta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używan na codzień VAC700 i 580, obydwa z stalówkami F. VAC mając dużo większą stalowkę jet dużo miększy i idealnie gładki w pisaniu (i to w dwóch różnych egzemplarzach) 580 pisze bardzo dobrze równo, ale jest twarszy i leciutko chropowaty.

 

Co do zasilania 700, pisze bez kłopotów akoło arkusza A4 bez odkręcania zawoku i bardzo szybko się sam dopełnia..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za cenne uwagi. 580 prowadzi:) Nie wiem tylko jakimi opiniami cieszą się stalówki EF...

zasadniczo nie narzekam. nie drapie, nie jest zbyt sucha, nie jest też zbyt cienka, ale może być. jeśli miałeś do czynienia z kawego sport z grotem EF, to powinieneđ wiedyie cyego si spodziewać po TWSBI. osobiście miałbym problemy, żeby odróżnić te dwa groty, bo zdaje się, że producent ten sam jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFka Kaweco jest dla mnie za sucha, przynajmniej moja, stąd przepajam ją Iroshizuku, wtedy staje się niemalże idealna. Sądziłem, że stalówki TWSBI, mimo tego samego producenta, instalują w swoich maszynach rozmiarowo większę i bardziej wygładzone końcówki.

Bliskie mi są w swoim działaniu lamowskie stalówki, ale jak dobrze wiemy zarówno Kaweco jak i Lamy nie słyną ostatnio z powtarzalności w systemie jakości i zdarzają się coraz częściej partie nieudanych grotów.

Edytowano przez konrad white
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...