Skocz do zawartości

TWSBI Mini, czyli szacowny jegomość o wzroście nikczemnym


bosa

Polecane posty

Małe piórka do małych łapek? Nic bardziej mylnego. Małe piórko i dla pani i dla pana, inteligenta, bałwana, księgowego i Karolka, Róży, Kasi, dziadka Tolka. Do torebki, do saszetki, dla blondyna i brunetki. Spisać sprawki, wykłuć oko – piórko przyda się niecnotom. I tym grzecznym też, hej!

Tak więc przed Wami dziś nie kto inny jak TWSBI Mini.

Wygląd:
Czarny ci on od stóp aż do samiutkiej głowy zwieńczonej mikołajową czapeczką z logiem Tłisbi.

t12_zpsqfywsrmo.jpg?w=676
 

Srebrny to on ma jeno klips skądinąd zgrabny, oraz obręcze sztuk cztery: wokół korpusu, sekcji i skuwki i skuwki. Niewielki, ale elegancki, w sam raz, żeby z torebeczki prawdaż kopertóweczki wyjąć i autografy rozdawać. Pasuje do małej czarnej. Sekcja klasyczna, prosta, bez udziwnień. Zbiera odciski palców.

 

t13_zpsezupk156.jpg?w=676
 

Korpus w kolorach czerni mrocznej ma bardzo ciekawy romboidalny wzorek, który sprawia, że piórko uroczo mieni się w świetle.

 

t7_zps0iqs67xt.jpg?w=676
 

Na końcu korpusu ma wyżłobienia, które może wyglądają mało atrakcyjnie, ale są bardzo funkcjonalne (można mu na zadek nakręcić skuwkę, coby się pisało wygodniej).

 

t8_zpspkyd89sl.jpg?w=676t10_zpspb1pxnyr.jpg?w=676

t2_zpsoit4ahvz.jpg?w=676t1_zps6wizzhoj.jpg?w=676
 

 

Wy, miary!
Otwarte: niecałe 11 cm
Zamknięte: niecałe 12 cm
Skuwka: 5,5 cm

 

 

Konstrukcja:
Piórko jest, jak na swój wzrost, tęgie jak statystyczny obywatel po tradycyjnie obchodzonych Świętach Bożego Narodzenia.
 Ale bynajmniej nie odbiera mu to uroku, ba, nawet dodaje – wygląda jak słodki krasnal ogrodowy. Tylko w żałobie. Bo na czarno. Mimo korpulentnej budowy Mini z racji wykonania z plastiku jest bardzo lekkie i nie męczy ręki podczas pisania. Dobrze leży w dłoni, choć przy dłuższych tekstach lepiej założyć jednak skuwkę na odwłok – pisze się dużo wygodniej.

Duży plus należy się TWSBIowej nacji za system napełniania – bardzo szczelny piston filler, któremu nie ulewa się inkaustem nawet przy silnych wstrząsach i próbach podkręcania przepływu.

 

 

Stalówka:
Tutaj dużego zaskoczenia nie ma – stalóweczka TWSBIowa, moja akurat w rozmiarze B, ale dostępne jest całe spektrum. Jeśli chodzi o jej jakość i wykonanie to jest po prostu dobrze i tyle. Stalowa, prawdaż, panie sierżancie. Szału nie ma, zupy nie urywa, ale chodzi dosyć gładko i przyjemnie. A jak coś by się tam nie podobało, ząbek by się jakiś drapiący wyżynał, to mała personalizacja na MicroMeshu i wuala.

t4_zps4jgfez1f.jpg?w=676

 

 

Zapraszam na recenzyi całość  :)

Edytowano przez bosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzyja podobała mi się bardzo. Do torebki z tego co słyszałem pasuje jeszcze Kaweco Sport, ale Tłizbi chyba ładniejsze, no i więcej atramentu mieści. Nie wiem natomiast Mini zniosłoby pół roku obijania o szminkę i puderniczkę, bo tu i ówdzie o pękających Tłizbi słuchy chodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzyja podobała mi się bardzo. Do torebki z tego co słyszałem pasuje jeszcze Kaweco Sport, ale Tłizbi chyba ładniejsze, no i więcej atramentu mieści. Nie wiem natomiast Mini zniosłoby pół roku obijania o szminkę i puderniczkę, bo tu i ówdzie o pękających Tłizbi słuchy chodzą.

Kaweco Sport też będzie zrecenzyjowane. Ponoć bardziej wytrzymałe. A TWSBI jeszcze mi żadne nie pękło, chociaż ja mało ekstremalnie je traktuje i torbą raczej nie rzucam. A jak juz to nie z wysoka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco Sport też będzie zrecenzyjowane. Ponoć bardziej wytrzymałe. A TWSBI jeszcze mi żadne nie pękło, chociaż ja mało ekstremalnie je traktuje i torbą raczej nie rzucam. A jak juz to nie z wysoka :D

 

Noo, mam takie aluminiowe i wydaje mi się, że i młotkowi by się oparło (no, może niezbyt dużemu, ale zawsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja. Dziękuje.

Brakuje mi tylko zdjęć całego pióra. Wiem, że można je znaleźć na stronie sklepów, jednak czytając recenzje nie za bardzo widzę jak to pióro wygląda :o

 

Zdjęcie całego pióra jest na stronie :) Ale masz rację.

Z tymi zdjęciami to trochę mocno nawet przewalilam w tej akurat recenzji. Ale wiem, co zrobiłam źle i to się już więcej nie powtórzy. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie postarałaś się :D przy tej recenzji, ale piórko niczego sobie.

Sprawię sobie Clear, albo Clasica. Czarne, jakieś takie smutne i nie w duchu TWSBI. Te piórka kupuje się głownie, żeby widzieć co się dzieje w środku.

Również się cieszę, że od ręki są dostępne w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...