Skocz do zawartości

Moleskine Chapter Journal 11,5×21 cm


Polecane posty

"Przy okazji testu pióra Nexx M (znajdziecie go tutaj) miałam okazję wypróbować notatnik Moleskine Chapter. Jest to rodzaj kieszonkowego dziennika/organizera. Wchodzi w skład Moleskin Journals Collection wraz z Moleskine Cahier i Volant. Nasz egzemplarz testowy w kolorze śliwkowym (plum purple) to rozmiar 11,5x 21 cm, 128 stronicowy, liniowany. Okładkę otacza papierowa opaska z wszystkimi informacjami producenta odnośnie produktu – po jej zdjęciu, na wewnętrznej stronie znajdziemy 4 wrysowane zakładki, które możemy samodzielnie wyciąć i używać do oznaczania stron. To ciekawe rozwiązanie sprawia, że opakowanie otrzymuje drugie życie, a nie ląduje w koszu.


 


W środku znajdziemy 7 rozdziałów – każdy zaczyna się stroną w kolorze seledynowym, na której widnieje jego numer. Każdy rozdział ma po 14 stron w linie (dostępne są również notatniki w wersji kropkowanej). Ostatni (7) rozdział posiada perforacje na stronach, ułatwiające ich wyrywanie. Kolejna część to rozdział „to-do list” – tutaj znajdziemy strony w linie (13 pełno-stronicowych list), a każda z linii posiada kropkę, służącą do „odhaczania” kolejnych punktów „do zrobienia”. Na samym końcu notesu znajdziemy stronę ze indeksem rozdziałów."


 


Czytaj całość


 


moleskine_chapters_sm-2.jpg


 


moleskine_chapters_sm-5.jpg


 


lamy_copper_orange_probki_sm-41.jpg


 


lamy_copper_orange_probki_sm-11.jpg


 


lamy_copper_orange_probki_sm-8.jpg


 


lamy_blue_sm-5.jpg


 


 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakiś potwornych problemów nie miałem - przy mokrych stalówkach Lamy przebijanie jak widać na zdjeciach jest lekkie, ale rewelacji nie ma i po renomie producenta można by się spodziewać czegoś więcej... to prawda :) Generalnie po papierach Moleskine pisze mi się fajnie, ale niestety najlepiej gdy się ograniczam do jednej strony... Gdyby wyeliminowali przebijanie to na prześwitywanie można przymknąć oko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...