Skocz do zawartości

Pilot MR vs Lamy Safari


no_ologic

Polecane posty

Witam!

 

Od dłuzszego czasu zastanawiam się nad wyborem mojego pierwszego pióra, ale jakoś nie mogę się zdecydować. Rozważałem zakup Pilota MR stalówka M lub Lamy Safari EF/F. Piszę raczej małymi literami, ale kupuję pióro do nauki kursywy, więc mozliwe, że będę je pisał wieksze. Potem zamierzam misać nim notatki w szkole.

Tutaj są takie mocne i słabe strony, według mnie:

Pilot MR (Python/M)

+wygląd

+europejskie naboje

+pisze podobno bardzo gładko

+tańsze

-stalówka tylko M

Lamy Safari (matowy czarny/stalówka F/EF)

+też wygląd, ale lepszy MR

+sprawdzony konwenter

+róźne rozmiary stalówek

-stalówki F/EF mogą pisac szorstko i wcale nie muszą być takie cienkie

-droższe

Które pióro jest lepsze według Was? Czy jest jakiś sprawdzony konwenter do MRa? Czy M Pilota nie będzie dla mnie zbyt grube? Jaki w miare tani atrament polecacie?

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Maciek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Oba pióra są dobre chociaż MR nie mam, za to mam jego brata - 78g. Lamy Safari mam trzy i ze wszystkich jestem bardzo zadowolony - cenię sobie taki mały drobiazg w tych piórach - okienko do podglądu atramentu, brakuje mi tego przy innych modelach na konwerter/naboje. Po za tym nie ma co porównywać jakościowo bo są to dwa bardzo dobre produkty i od Ciebie zależy który wizualnie Ci się bardziej podoba. Ja osobiście wziąłbym Lamy.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba pióra są dobre chociaż MR nie mam, za to mam jego brata - 78g. Lamy Safari mam trzy i ze wszystkich jestem bardzo zadowolony - cenię sobie taki mały drobiazg w tych piórach - okienko do podglądu atramentu, brakuje mi tego przy innych modelach na konwerter/naboje. Po za tym nie ma co porównywać jakościowo bo są to dwa bardzo dobre produkty i od Ciebie zależy który wizualnie Ci się bardziej podoba. Ja osobiście wziąłbym Lamy.

 

Pozdrawiam

Jakiego rozmiaru masz stalówki Lamy? Jak oceniasz ich płynność i gładkość pisania?

Edytowano przez no_ologic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy fki i jedną mkę. (bo mam jeszcze lamy linea - ma tą samą stalówkę co safari) Bardzo lubię nimi pisać są bardzo proste i łatwe w demontażu/wymianie, walory piśmiennicze nabierają z czasem - trzeba trochę nimi popisać, są raczej mokre. Mka dość szeroka. Wolę np. od stalówek pilota gdzie przy Mce jaką posiadam mam wrażenie, że piszę Fką a po za tym Lamy są "miękciejsze" (jeśli takie słowo w ogóle istnieje) w obcowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie istnieje, mówi się bardziej miękkie ;)

Wiem później jak wchodziłem po schodach (no co?:)) olsnilo mnie i przypomniałem sobie o poprawnej formie ale naszla mnie też inna myśl, że bardziej miękkie nie oddaje w pełni tego uczucia co do stalówki jak moje rażąco niepoprawne "miękciejsze" :), proszę mi wybaczyć ale ta niepoprawna forma bardziej komponuje się w przeslanie. :)

Takie moje dywagacje na temat języka :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pilocie M-ka jest jak europejska F-ka. Mam MR'a z M-ką czyli F-ką, posiadam też Watermana Hemisphera z F-ką. Porównując te dwie F-ki Pilotowska jest na mój gust cieńsza. Też piszę małymi literami i Watermanem nie mieściłem się w kratkach, Pilotem jest OK, pisze się nim gładko choć Watermanem gładziej :). Posiadam Faber Castell Loom Piano w nim stalówkę EF, pisze cieniutko choć ma suchą stalówkę i deczko skrobiącą, ale pisze się nią przyjemnie. :)

 

Eh dużo powtórzeń ;)

Edytowano przez Rufuz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy jeden głos za Lamy i jeden za Pilotem. To jest naprawdę trudny wybór. Z jedenej strony moge mieć bardzo ładne pióro, które może się okazać zbyt grube dla mnie, ale jest na europejskie naboje. Z drugiej pióro, które ma szeroki wachlarz stalówek, które mogę wimienić w każdej chwili, za to z dostępnościa naboi może byc gorzej. W sumie, i tak miałem dokupić konwenter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mamy jeden głos za Lamy i jeden za Pilotem. To jest naprawdę trudny wybór. Z jedenej strony moge mieć bardzo ładne pióro, które może się okazać zbyt grube dla mnie, ale jest na europejskie naboje. Z drugiej pióro, które ma szeroki wachlarz stalówek, które mogę wimienić w każdej chwili, za to z dostępnościa naboi może byc gorzej. W sumie, i tak miałem dokupić konwenter.

 

Jeśli masz możliwość, podejdź do sklepu, weź pióro w rękę i jeśli się uda, spróbuj nim trochę popisać. Jeśli nie pozwolą z tuszem, to chociaż zakręć kilka kółek stalówką po papierze. Z tego, że brak wyraźnego zwycięzcy możesz wnosić, że oba pióra są dobrym wyborem. Ja stawiałbym na Lamy, ale ostatecznie to Twoja wygoda, frajda z pisania i posiadania pióra są najistotniejsze. Powodzenia! :)

Edytowano przez mkr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość, podejdź do sklepu, weź pióro w rękę i jeśli się uda, spróbuj nim trochę popisać. Jeśli nie pozwolą z tuszem, to chociaż zakręć kilka kółek stalówką po papierze. Z tego, że brak wyraźnego zwycięzcy możesz wnosić, że oba pióra są dobrym wyborem. Ja stawiałbym na Lamy, ale ostatecznie to Twoja wygoda, frajda z pisania i posiadania pióra jest ostatecznym kryterium. Powodzenia! :)

No właśnie nie mam takiej możliwości, a szkoda. Najlepiej byłoby sobie kupić dwa pióra, ale nie jestem na tyle bogaty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem moje pierwsze pióro, a również miałem dylemat między tymi samymi modelami co Ty. Dla mnie Pilot MR miażdży wyglądem i wykonaniem model Safari, lecz chciałem mieć jak najcieńszą końcówkę. Rozwiązanie: amerykański sklep JetPens i zakup Pilota MR z końcówką F. Koszt tego pióra tam to 14,50$, a koszty wysyłki 9,50$. Razem około 90zł, a moje wymagania zostały spełnione w 100%. Jedyny minus to czas oczekiwania na przesyłkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem moje pierwsze pióro, a również miałem dylemat między tymi samymi modelami co Ty. Dla mnie Pilot MR miażdży wyglądem i wykonaniem model Safari, lecz chciałem mieć jak najcieńszą końcówkę. Rozwiązanie: amerykański sklep JetPens i zakup Pilota MR z końcówką F. Koszt tego pióra tam to 14,50$, a koszty wysyłki 9,50$. Razem około 90zł, a moje wymagania zostały spełnione w 100%. Jedyny minus to czas oczekiwania na przesyłkę.

Dosłownie przed chwilą siedziałem na JetPens i rozważałem to rozwiązanie :D Ale czy dzisiaj zapłaciłeś, czy dzisiaj przyszło? Nie wiem, czy warto ryzykować kupując w zagranicznym sklepie.

Edytowano przez no_ologic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem moje pierwsze pióro, a również miałem dylemat między tymi samymi modelami co Ty. Dla mnie Pilot MR miażdży wyglądem i wykonaniem model Safari, lecz chciałem mieć jak najcieńszą końcówkę. Rozwiązanie: amerykański sklep JetPens i zakup Pilota MR z końcówką F. Koszt tego pióra tam to 14,50$, a koszty wysyłki 9,50$. Razem około 90zł, a moje wymagania zostały spełnione w 100%. Jedyny minus to czas oczekiwania na przesyłkę.

 

O wyglądzie trudno dyskutować, ale pozwól, że zapytam z ciekawości - co było źle wykonane w Safari? Obejrzałem właśnie kilka swoich Safari i Al-Starów i nic mi się w oczy nie rzuciło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej bym Pilotowi coś zarzucił niż Safari jeżeli chodzi o jakoś materiałów jak i wykonania... Jeszcze raz jeżeli szukasz super cienkiej stalówki to kup Pilota w rozmiarze F, a jak Ci tak bardzo na cienkim nie zależy to weź sobie Safari w rozmiarze też F.

Czyli bezpieczniej jest wziąć Safari z F, niż z EF?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyglądzie trudno dyskutować, ale pozwól, że zapytam z ciekawości - co było źle wykonane w Safari? Obejrzałem właśnie kilka swoich Safari i Al-Starów i nic mi się w oczy nie rzuciło.

 

Po napisaniu wiadomości tak pomyślałem, że ktoś może mi zadawać takie pytania. Mam na myśli czysto subiektywne odczucia dotyczące wyglądu, a mówiąc o wykonaniu nie zarzucam Safari niedbałości ani braku wytrzymałości. Wolę metal od plastiku (wiem że Al-Stary też są metalowe), kształt skuwki, korpusu itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...